Farmacja-czy warto?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Twoja stara
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2018, o 22:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Twoja stara »

O studiach.

Pierwszy rok. Luz, wycieczki do lasu, bieganie z łopatką i szukanie roślinek.

Drugi rok. Uu. Łaa. Ktoś chyba zaczyna mnie dymać. A nie. To tylko chemia fizyczna, analityczna i organiczna.

Trzeci rok. Myślałeś, że drugi rok Cię wydymał? No to teraz pokażemy Ci, jak wygląda dymanie na serio.

Czwarty rok. Ból dupska po zeszłorocznym dymaniu.

Piąty rok. Wakacje.

O pracy.

Dzień dobry. To będzie razem dziesięć złotych i czterdzieści groszy. Doliczyć siateczkę? Polecam również mydełko w promocji. Gotówka? Karta? Poproszę o PIN i zielony. Do widzenia, zapraszam ponownie. 3500 zł na łapę do usranej.

Pozdrawiam i polecam ten kierunek.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Krótko, zwięźle i niestety w 100% prawdziwie.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Skoro tak źle na tej farmacji, to czemu nie rzucicie tego w diabły?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Może dlatego, że się nie opłaca? Skoro ktoś przeszedł już tę gorszą połowę studiów, to chyba woli zaczekać, żeby mieć ten dyplom, niż przebranżowywać się i stracić bezpowrotnie czas wyjęty z życia.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Jeśli miałbym potem marudzić, jak kilka osób na forum, to wolałbym to rzucić i zająć się czymś innym.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Jeśli nigdy nie byłeś w takiej sytuacji, to nigdy tego nie zrozumiesz. Biorąc pod uwagę to, że o przebranżowaniu się zacząłem myśleć dopiero w kilka tygodni temu, to rzucanie farmacji w tej chwili jest dla mnie kompletnie nieopłacalne. Po pierwsze, jestem bardzo związany z tymi studiami, jakkolwiek bym ich nienawidził, dlatego nie wyobrażam sobie, żebym ich nie skończył, tym bardziej po tym, jak się naharowałem po drodze. Po drugie, żeby przebranżować się, musiałbym wrócić do liceum i podnieść wyniki z matur, co będzie możliwe najwcześniej pod koniec piątego roku, bo nie potrafię sobie wyobrazić IV roku farmacji i nauki do matury jednocześnie.

Dodam też, że w moim przypadku do przebranżowania się i pójścia na inne studia (tak - lekarski) konieczne jest pisanie matury. Inna opcja nie wchodzi w grę, ponieważ o ile mógłbym się odnaleźć w wielu różnych dziedzinach, to - znając życie - jestem w 200% pewien, że po dwóch tygodniach mi się znudzi. Każdy człowiek musi znaleźć sobie coś, co go interesuje najbardziej i w czym odnajduje się najlepiej. Jeśli ktoś czegoś takiego nie znajdzie albo znajdzie, ale nie zdecyduje się na to, bo tak się ułożyło w życiu", to będzie całe życie miał żal i nigdy nie będzie szczęśliwy.

A jeśli chodzi o osoby marudzące na forum - mówią, co myślą. I ja się od pewnego czasu podpisuję pod tym obiema rękoma. Najłatwiej powiedzieć, dużo trudniej postawić się w miejscu takiej osoby.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: eryk444 »

Nitrogenium32 pisze:
23 wrz 2018, o 16:19
Po drugie, żeby przebranżować się, musiałbym wrócić do liceum i podnieść wyniki z matur, co będzie możliwe najwcześniej pod koniec piątego roku, bo nie potrafię sobie wyobrazić IV roku farmacji i nauki do matury jednocześnie.
No to chyba pora najwyższa, by dać sobie taka szansę Uwierz mi, że na 4 roku nauka do matury JEST całkowicie realnym pomysłem, zresztą miałem podobny przypadek na roku.
Uwierz, da się. Jeśli jesteś pewny decyzji - NIE CZEKAJ. Działaj i nie trać młodości.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Decyzji nie jestem w 100% pewien, może jedynie w 95%, więc aż tak mi się nie spieszy. Są jeszcze pewne sprawy, które muszę zrobić na tych studiach, więc nie mogę sobie ot tak z nich zrezygnować z dnia na dzień. Poczekamy, zobaczymy. Nie chcę podejmować pochopnej decyzji.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: eryk444 »

95% to wcale nie takie jedynie".
Na Twoim miejscu po prostu przymierzałbym się już teraz do tych popraw i ćwiczyłbym zadania - to jest najważniejsze (nie wkuwanie). Jeśli się uda teraz, to masz z głowy, jak się nie uda w 2019, to przynajmniej wiesz na czym stoisz zdajesz w 2020 i tak do skutku. Możesz już teraz podejmować się pisania bez rezygnacji ze studiów.
Oczywiście zrobisz jak uważasz, szczerze życzę powodzenia i odnalezienia swojej drogi, która zrekompensuje choć w jakiejś części rozgoryczenie oraz totalny zawód wywołany przez farmację.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Niektóre decyzje podejmowałem czując, że jestem w 100% pewien, ale potem okazywało się, że jednak to nie to. Dlatego dla mnie 95% to jest na razie jedynie 95%. Co do samej matury, to tak naprawdę gdybym osiągnął całkiem wysoki wynik na maturze rozszerzonej z matematyki, to mógłbym się dostać tam, gdzie chcę. Nawet w tym momencie dostałbym się na lekarski z ostatnich list w kilku miastach, ale wolę mieć zabezpieczenie w postaci kilku dodatkowych punktów.

A zawód wywołany przez farmację wcale taki totalny nie jest, bo gdyby nie pewne dwa przedmioty z III roku (mogę nawet podać, które - Farmakognozja i Mikrobiologia), to bym chyba rzucił to w cholerę. Nadal w pewnym stopniu rozważam doktorat, ale nigdy nie wiadomo, jakby to wyszło.
hmmm
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2018, o 22:53

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: hmmm »

hmmmmm
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Nitrogenium32 pisze:
23 wrz 2018, o 16:19
Jeśli nigdy nie byłeś w takiej sytuacji, to nigdy tego nie zrozumiesz. Biorąc pod uwagę to, że o przebranżowaniu się zacząłem myśleć dopiero w kilka tygodni temu, to rzucanie farmacji w tej chwili jest dla mnie kompletnie nieopłacalne. Po pierwsze, jestem bardzo związany z tymi studiami, jakkolwiek bym ich nienawidził, dlatego nie wyobrażam sobie, żebym ich nie skończył, tym bardziej po tym, jak się naharowałem po drodze.
To chyba syndrom Sztokholmski.
Co z tego, że się napracowałeś, skoro studiów nienawidzisz? 3 lat nikt nie zwróci Ci, ale to nie powód, by marnować kolejne 2.5 roku.
Po drugie, żeby przebranżować się, musiałbym wrócić do liceum i podnieść wyniki z matur, co będzie możliwe najwcześniej pod koniec piątego roku, bo nie potrafię sobie wyobrazić IV roku farmacji i nauki do matury jednocześnie.
Można jeszcze wziąć dziekankę.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Może to jest syndrom sztokholmski, może nie jest. Nie znam się na psychologii, więc nie potrafię tego stwierdzić. Natomiast to, że nienawidzę studiów w ogóle, nie znaczy tego, że nie ma rzeczy, które lubię. Tak jak wspomniałem, jest coś, dla czego nie rzuciłem tych studiów.

Co się tyczy urlopu dziekańskiego - jest on dla mnie absurdalną opcją w przypadku, kiedy ktoś chce skończyć studia. Lepiej skończyć je z tymi samymi osobami, z którymi się je zaczynało, niż patrzeć, jak kończą tę mękę beze mnie, bo jestem rok do tyłu.

Ale w sumie jak można lubić studia, na których plan zajęć dostaje się dopiero kilka dni przed rozpoczęciem roku akademickiego?.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość