Farmacja Wrocław

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
truskawaaaA
Posty: 127
Rejestracja: 11 lis 2010, o 11:02

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: truskawaaaA »

Mam pytanie do starszych koelgów, ktore fakultety najlepiej wybrac spośród tych: (dla pierwszaków)
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: MKasperowicz »

Co prawda nie jestem starszym kolegą, tylko tak jak i ty zaczynam (widzimy się w pt może? ), ale podzielę się do jakich wniosków ja doszedłem.
Łacinę i tak musisz mieć. Więc pozostaje Ci 40h do wyboru.
Osobiście najbardziej podobają mi się parazyty i możliwe, że je wybiorę, ale mają dwie wady. Są w semestrze zimowym i mają 30h, więc dobierając kolejny fakultet będziesz miała 10h nadmiaru. Nikt Ci nie broni, ale zadaj sobie pytanie czy znajdziesz czas.
Jak dla mnie z pierwszego powodu odpada też Współczesne technologie kształcenia i samokształcenia. Wg karty wpisowej poprzedniego rocznika, zimą mamy 23h/tyg (licząc łacinę). Latem podstawowych przedmiotów mamy 18h. Więc chyba lepiej wziąć dwa letnie fakultety.
Ja biorę albo jednak parazyty+redagowanie sprawozdań, albo redagowanie+opracowywanie.
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: MKasperowicz »

Przepraszam za multi-posta, ale olśniło mnie, że pominąłem dwa przedmioty i w sumie z łaciną zimą mamy aż 27h/tyg.lt
Awatar użytkownika
truskawaaaA
Posty: 127
Rejestracja: 11 lis 2010, o 11:02

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: truskawaaaA »

spotkamy sie juz w pt
ja wybiore chyba psychologie stresu+redagowanie,
ciekawe jak to bedzie. D
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: MKasperowicz »

To miło będzie spotkać kogoś, kogo poznało się wcześniej. Chociaż gdy tam będzie 60 osób to i tak się pozna jakieś osoby, a nie spotka tych znanych.
ogarnę
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 21:41

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: ogarnę »

Dzisiaj na szkoleniu lista na fakultety szła od dołu. Na niektóre jest ograniczona liczba miejsc.

Jeśli nic się nie zmieni to polecam usiąść na dole, większa szansa, że wpiszecie się na to, co chcecie. Na redagowanie i formatowanie był bodajże limit 27 osób. Pasożyty - 80.

Pozdro.
agata
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2008, o 12:08

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: agata »

Pasożyty są ok, chociaż nie da się tych zajęć konkretnie zlać, bo prowadzący zwraca uwagę Są w zimowym, w którym jest stosunkowo więcej nauki, więc zabierają czas, ale da się wyrobić no i w letnim ma się już tylko 1. Byłam jeszcze na cośtam roślin leczniczych, czy jakoś tak, ale widzę że u was tego nie ma To akurat był DOBRY fakultet
Opracowywanie danych - miałam na tym koleżanki, poza tym z Dr Drysiem, więc było ok
Psychologia stresu - nie było
Redagowanie - koleżanka nie narzekała
Współczesne technologie - nie było
Osobiście 2 na semestr zimowy bym nie brała
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: MKasperowicz »

Też bym nie wybierał dwóch zimowych najchętniej, w końcu to 29h będzie, ale pasożyty mnie kuszą. Ciekawy temat w końcu, a reszta będzie mniej interesująca, choć też mniej absorbująca. Mam czas do piątku, zdecyduje.
Ciekawi mnie bardziej inna rzecz. Kwestia sekcji AZS. Chciałbym chodzić na capoeirę i mnie zastanawia parę rzeczy, a strona AZSu jest dość uboga w informacje. Więc pytania:
1) Sekcja zwalnia z w-fu, tak?
2) Kiedy trzeba się zapisywać?
3) I gdzie trzeba się zapisywać? W Studium Wychowania Fizycznego?
4) Czy koszta zajęć poza kosztem zapisania się do AZSu są duże? x Capoeira zwykle jest droga, więc się obawiam.
I tak pewnie będę pisał do SWFiSu, ale może ktoś tutaj mi pomoże.
choinka
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:58

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: choinka »

ja byłam na pasożytach i to jest NAJLEPSZY FAKULTET) Niby 30 godzin a odbywaja sie jakieś 4 zajecia po 1.5 godziny. Robi się prezentacje (w 5-6 osób) i to jest zaliczenie I jest fajnie bo latem ma sie mniej. Co prawda za bardzo nie można rozmawiac ale np uczyć sie na inne przedmioty dawało radeP
Osobiście polecam ten fakultet)
patii91
Posty: 86
Rejestracja: 31 lip 2011, o 15:02

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: patii91 »

Hej, jak myslicie czy próg spadnie do 151 pkt?] mam takie pytanieczy jesli zamkna juz listy wszystkie, to w przypadku zwolnienia sie miejsc w paź dzwonia do ludzi z rezerwy? Ktos sie orientuje?]
Awatar użytkownika
truskawaaaA
Posty: 127
Rejestracja: 11 lis 2010, o 11:02

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: truskawaaaA »

znow mam nurtujące pytanie do starszych kolegów, czy na pierwszych wykladach wykladowcy robia juz jakies testy pierwszakom? czy trzeba byc juz jakos przygotowanym (np na chemie)?

i czy zaopatrzyc sie juz w jakies ksiazki (tytuly podane na stronie biblioteki) ?
dorotka-farm
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 14:39

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: dorotka-farm »

Wynajmę pokój studentce AM, najlepiej studentce farmacji. Mieszkanie jest 2 - pokojowe, w nowym bloku, strzeżonym przy ulicy Prudnickiej, boczna Hubskiej na Osiedlu Mieszczańskim- blisko Borowskiej.Mieszkanie nie było jeszcze przez nikogo zamieszkałe - jest nowe. Pokój jest w pełni wyposażone. W drugim pokoju mieszka studentka farmacji.
Kontakt tel:602471372 lub na gg:36901270 lub email: dorota.[at].pl
Awatar użytkownika
truskawaaaA
Posty: 127
Rejestracja: 11 lis 2010, o 11:02

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: truskawaaaA »

truskawA pisze:znow mam nurtujące pytanie do starszych kolegów, czy na pierwszych wykladach wykladowcy robia juz jakies testy pierwszakom? czy trzeba byc juz jakos przygotowanym (np na chemie)?

i czy zaopatrzyc sie juz w jakies ksiazki (tytuly podane na stronie biblioteki) ?
jeszcze pytanie jedno kiedy i gdzie bedzie mozna kupic materialy od starszego rocznika?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości