Filmy i programy przyrodnicze

Dyskusje na temat telewizyjnych programów naukowych, przyrodniczych publikacji, filmów dokumentalnych
Awatar użytkownika
Nitrogenium32

Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: Nitrogenium32 » 10 sie 2013, o 10:00

Ostatnio z nudów zacząłem oglądać w TV różne filmy i programy przyrodnicze, m.in. na kanałach takich jak Nat Geo Wild. Ostatnio nadają tam "World's Deadliest Animals" (pol. "Najgroźniejsze zwierzęta świata") - cykl 12 odcinków o najgroźniejszych i najbardziej podstępnych zwierzętach różnych środowisk i kontynentów.

Pomyślałem sobie, że dobrze by było pooglądać sobie trochę takich filmów przyrodniczych aby poszerzyć sobie wiedzę z zakresu zoologii i botaniki. Co sądzicie np. o seriach "Życie" oraz "Planeta Ziemia"? Jakiś czas temu na Polsat Viasat Nature oglądałem odcinek z serii "Życie" o roślinach. Wg mnie bardzo ciekawe i wciągające. :)

Czy znacie też jakieś inne filmy i programy przyrodnicze?
Farmacja WUM: sem. I ✔ sem. II ✔ sem. III ✔ sem. IV ✔ sem. V ✔ sem. VI ✔ sem. VII ✔ sem. VIII

Aveness

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: Aveness » 30 paź 2013, o 17:34

Na NG jest program "mikroświat" czy coś takiego.

Tomecek

Post autor: Tomecek » 3 lis 2013, o 18:18

Dużo jest dobrych programów, ale nie wiem, o jaki dokładnie Ci chodzi :)
Życie bbc to świetna seria, tak samo jak Prawa Natury (how nature works). Pozatym Dzika Rosja, Dzika Skandynawia, Dziewicza Ameryka. Napisz co Cię kontrektnie interesuje :)

[ Post via Android ] Obrazek

Awatar użytkownika
Astacus

Post autor: Astacus » 2 lut 2014, o 11:37

Warto oczywiście się zainteresować dokumentem o bardzo wysokim budżecie, jak nie najwyższym. "Planet earth", narratorem jest David Attenborough, bardzo ciekawy serial dokumentalny, bodajże 11 odcinków gdzie w każdym analizowane są inne środowiska pod kątem życia (pustynie/lasy deszczowe/bieguny/jaskinie/oceany itp.). Ujęcia są piękne, więc można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także zdobyć inspiracje i chęć do zwiedzenia w przyszłości pięknych zakątków naszej planety. Polecam ;)

klasyk

Post autor: klasyk » 5 lut 2014, o 21:36

Ja tam uwielbiam filmy przyrodnicze na National Geo. Oglądam regularnie, nie tylko w celach naukowych, ale i dla czystej przyjemności.

mirek2

Post autor: mirek2 » 7 mar 2016, o 18:03

klasyk pisze:Ja tam uwielbiam filmy przyrodnicze na National Geo. Oglądam regularnie, nie tylko w celach naukowych, ale i dla czystej przyjemności.
Też je lubię, ale mam wrażenie, że ostatnio te kanały się psują - coraz mniej na nich filmów typowo przyrodniczych, a coraz więcej o wszystkim innym. Chyba, że mowa o Nat Geo Wild i Polsacie Viasat Nature- te jeszcze trzymają poziom :) Bo Discovery wbrew nazwie już wcale odkrywcze nie jest - kilka programów o tej samej tematyce. ;)

----------------------------------------------------
Wyprawa na ukrainę autem

Awatar użytkownika
klimo

Post autor: klimo » 12 wrz 2016, o 23:17

Ja polecam Prywatne życie roślin :-D

ODPOWIEDZ