Filmy przyrodnicze

Dyskusje na temat przyrodniczych programów naukowych, publikacji, filmów dokumentalnych, audycji radiowych oraz wpisów internetowych.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: eMKa »

wie ktoś może skąd mozna ściągnąć jakieś dobre filmy przyrodnicze? takie jak lecą np. na Discovery, BBC. Najlepiej Davida Attenborougha, albo te z TVP, gdzie lektorem jest Krystyna Czubówna. I czy te z TVP mają jakąś nazwę? tzn. czy to jest jakiś cykl, jak np. Wojciecha Cejrowskiego -Boso przez świat czy po prostu każdy odcinek ma inny tytuł? jeśli znacie jakieś tytuły to podajcie, może znajdę jakieś odcinki w internecie, bo tak to nawet nie wiem czego szukać - jedyne co wiem, to jak nazywa się lektor
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Błękitna planeta - Attenborougha i Jego Życie ssaków. Ogólnie produkcje BBC sa najlepsze, ale nistety Animal Planet mało ich zakupuje - jakiś czas temu odkupiło od BBC Dżunglę - mój ulubiony film/miniserial przyrodniczy - szkoda, że tylko kilka odcinków
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: zielenica »

Attenborough na pewno gdzieś można znaleźć listę jego filmów, a to już krok od ściągnięcia póki co: veoh.com, szukać attneborough i jest tego trochę na szczęście wtraźnie mówi po angielsku to napisów nie trzeba
jeśli ktoś mieszka blisko/w Krakowie, to na Tomexie można spotkać często różne filmy dodawane do gazet po 2-6zł (BTW za 20zł można kupić całe naręcze National Geo, Focusów, Wiedzy i Życia, 21.wieku itp )
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Attenborough jest świetnym lektorem, ogólnie dużo zależy od tego kto czyta. Dobrze czyta Czubówna i Gostkowska-Wilk oraz Lelek (ale on nie przyrodnicze) i Budnik.
bartolomeo
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2008, o 14:07

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: bartolomeo »

Świetnymi filmami były seria o surykatkach, oczywiście mikrokosmos, Insects wars, Mrówki atakują, Hornets from hell(japońskie szerszenie vs biedne pszczoły). Ale zdecydowanie najlepszy i najpiękniejszy był La citadelle assiegee(oblężona twierdza). Wszystkie te pozycje dostępne do ściągnięcia na emule bądż na torrentach.
Oqń
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2008, o 16:28

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Oqń »

"Prywatne życie surykatek fajny serial
ogółem lubię większość filmów przyrodniczych
żubrr
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2008, o 19:10

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: żubrr »

Witam. Jakis czas temu oglądałem film przyrodniczy państwa Walendzików (czy jakos tak) a raczej jego niewielką część na tvp .
Bardzo spodobał mi sie ich styl kręcenia takich filmów. Wiem, że nakręcili całą serię filmów o przyrodzie Polski chyba najbardziej skupiając sie na Puszczy Białowieskiej. Mam prośbę jeżeli ktoś zna tytuły filmów lub dysponuje jakimiś linkami na ten temat to proszę o ich podanie.
ArQo
Posty: 96
Rejestracja: 2 mar 2008, o 16:24

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: ArQo »

Pewnie chodzi oTetno Pierwotnej Puszczy swietny film, chetnie bym sobie obejrzal go ale niestety rzadko jest w tv.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: olaś »

Ja uwielbiałam oglądać własniePrywatne życie surykatek I wszystko co mi sie trafi. Bardzo wzruszają mnie pingwiny, jak tak idą . Są piękne i takie bezbronne.Żal mi ich jest.
żubrr
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2008, o 19:10

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: żubrr »

ArQo pisze:Pewnie chodzi oTetno Pierwotnej Puszczy swietny film, chetnie bym sobie obejrzal go ale niestety rzadko jest w tv.
Dzięki wielkie, o ten tytuł właśnie mi chodziło
Wiesz może gdzie i czy w ogóle można kupić ich filmy?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: WojtekB »

Ja lubiłem (i jeszcze od czasu do czasu lubię) obejrzeć 100 tysięcy bocianów
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Korczaszko »

Ostatnio widziałam Animals in love. Pozbawiony komentarza, przyjemnie się ogląda. Przedstawione zaloty zwierząt, głównie ptaków
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Pablo »

Widziałem ostatnio S.O.S Ziemia, świetne ujęcia, a do tego jak w HD to już w ogóle robi ogromne wrażenie, aż człowiek się dziwi, że tak piękne, dzikie miejsca są jeszcze na świecie.
Drugim filmem jest Ziemia również świetny film, najlepiej w HD oglądać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości