Fizyka czy matematyka?

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
felloderma
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, o 12:22

Fizyka czy matematyka?

Post autor: felloderma »

Były podobne tematy, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Jeśli cokolwiek pomyliłam, nie ten dział itp to wybaczcie, jestem tu nowa

Jestem w II klasie LO i w przyszłości planuję studiować stomatologię. Mam tylko problem- nie wiem czy zdawać fizykę czy matematykę.
Jestem w klasie z rozszerzoną fizyką, ale mam takiego zaangażowanego nauczyciela, że mimo własnej, ciężkiej pracy w domu moja wiedza pozostawia dużo do życzenia.
Nauczyciele w szkole twierdzą, że aby dostać się na studia wystarczy (oprócz dobrze napisanej biologii i chemii) dobrze napisana matematyka podstawowa. Czy według was mają rację? Nie wiem co robić, czy zapisać się na korepetycje i męczyć rozszerzoną fizykę, czy przygotowywać się z podstawowej matematyki. Proszę pomóżcie
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Fizyka czy matematyka?

Post autor: Olafek »

Jeżeli z fizyką u ciebie kiepsko, to jesteś w sytuacji takiej jak 90% uczniów na rozszerzeniu. Rzadko trafiają się nauczyciele, którzy są w stanie czegoś nauczyć. Różne uczelnie mają różne przeliczniki. Jeżeli byłoby to 1:1 to brałbym matmę jak nic, ale jeżeli 1:2 to właściwie szanse są statystycznie jednakowe, bo tak mniej więcej rozkładały się wyniki z naszych matur próbnych, tzn. z fizyki R większość miała połowę z tego co na matmie P. Napisz może coś więcej o twoim poziomie fizyki i matematyki bo trudno powiedzieć.
felloderma
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, o 12:22

Re: Fizyka czy matematyka?

Post autor: felloderma »

Nie jestem jakaś wybitna jeśli chodzi o nauki ścisłe,ale z matematyką podstawową radzę sobie całkiem dobrze.Myślałam też, żeby może spróbować pójść na korepetycje i uczyć się matematyki rozszerzonej, ale to raczej nie dla mnie. Dlatego właśnie poszłam na profil z rozszerzoną fizyką,bo stwierdziłam, że łatwiej będzie mi się jej uczyć. Niestety jak poszłam do liceum to dostałam najgorszego nauczyciela jaki może być, więc na dzień dzisiejszy fizyka u mnie leży, bo mam za mało czasu w domu, żeby poświęcać jej więcej uwagi niż biologii czy chemii. A matura z fizyki jest bardzo trudna Jeśli chodzi o uczelnię to bardzo chciałabym dostać się do Warszawy, stąd w ostatnim czasie pojawiły się u mnie wątpliwości czy aby na pewno poziom podstawowy z matematyki wystarczy.
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Fizyka czy matematyka?

Post autor: Olafek »

A jakie tam są przeliczniki? Bo jak idzie ci dobrze to z podstawowej matmy jesteś w stanie spokojnie napisać na ponad 80% a nawet na 95% wzwyż. Rozszerzenie wcale nie jest takie trudne, więc może warto spróbować? Fizyka jest rzeczywiście trudna, tzn. wymaga dużo myślenia i talentu, napisanie na 70% i więcej jest bardzo trudne, na 90% to już tylko najlepsi. Ale 50% jest osiągalne, tylko trzeba popracować. Z fizyki: zadania, zadania, zadania, z matmy zresztą to samo. Warto też zauważyć - jesteś w drugiej klasie, a powiem tak: na matmie tematy są głównie coraz gorsze, a na fizyce coraz łatwiejsze. Pierwszy semestr rozszerzenia z fizyki to jest tragedia, ale później już jest dużo łatwiej jak się kończy mechanika i zaczyna termodynamika czy elektromagnetyzm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości