Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xBetty
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2008, o 19:34

Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: xBetty »

Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś wie coś odnośni wymaganej zdanej fizyki na maturze.
Wiem ze rekrutacja tegoroczna 2008/2009 wymaga fizyki na poziomie podstawowym (Akademia Med. w Warszawie, co właśnie to mnie interesuje).
Leczy czy za rok tez będzie wymagana, czy można ją zniosą tak jak na innych uczelniach medycznych ?

Może ktoś wie, gdzie można o tym poczytać.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Korczaszko »

we wrześniu-październiku na ich stronie, wcześniej raczej nigdzie
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: kuna »

rektor mówił, że na pewno nie zniosą, a nawet groził powrotem do poziomu rozszerzonego, więc jeśli się wybierać do Warszawy to lepiej w tym roku.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: lung »

"Groził Wywijal sie pewnie, bo im glupio ze wprowadzili fizyke podst. do Wawy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Medycyna Lwów »

PRZELICZNIK z fizyki rozszerzonej na podstawową jest taki sam jak przelicznik giertychowski z zeszłego roku. Nie ma żadnego współczynnika 1,4.

Napsiane ze wsgledu na dużo zapytań na priv na ten temat.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Khayman00 »

czzyli, ze Ci co zdawali fize rozszerzona maja jednak tylko 3 pkt wiecej po przeliczeniu A taka nadzieje mialem co do tego mnoznika dziadowskiego


czyli ogolnie moge powiedziec jedno:ale wiocha"
kasia_89
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:57

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: kasia_89 »

Kompletnie bez sensu! Ludzie co zdawali rozszerzoną fizykę mają zupełnie większą wiedzę niż poziom podstawowy! ( teoretycznie ) i za to tylko 3pkt? niesprawiedliwość
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Medycyna Lwów »

jaka znowu niesprawiedliwość - po co być nadgorliwym i zdawać rozszerzenie jak chce sie tak bardzo do wawy? Zresztą najlepsi, a tacy sie przecież dostają,i nawet zdając rozszerzoną sie wybronią, wiec nie ma co lamentować.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Ann »

Co do poziomu matury z fizyki, to uważam, że różnicy dużej nie ma. W rozszerzeniu jest tylko niewiele dodatkowych działów, a sama forma zadań mi bynajmniej bardziej odpowiada w rozszerzonym poziomie, czasem wydaje się nawet łatwiejsza A rozszerzenie jednak zawsze warto zdawać, ma się wtedy więcej możliwości co do wyboru uczelni.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Medycyna Lwów »

no właśnie ostatnio sobie przejrzałem oba poziomy fizyki tegorocznej to szczerze mówiąc podstaw była bardzo zbliżona poziomem do rozszerzenia.
kasia_89
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:57

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: kasia_89 »

Osobiście dla mnie łatwiejsze jest rozszerzenie na podstawie wymagają wiedzy teoretycznej, ja akurat wolęrozwalać zadania. No ale co jak kto woli (:
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: Medycyna Lwów »

no ja też m.in. dlatego wybrałem rok temu rozszerzenie i nie żałowałem, bo z podstawy niekoniecznie musiałbym mieć tak dużo pounktów przez teorie właśnie.
__Asia__
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2008, o 13:48

Re: Fizyka ? na Akademi Medycznej w Warszawie...

Post autor: __Asia__ »

Witam wszystkich, jestem w drugiej klasie biol-chem-fizu, moim celem jest dobrze zdac maturke z tych przedmoitow i dostac sie na kierunek lekarski . Niedawno dowiedzialam sie(niestety nie wiem czy z wiarygodnego zrodla),ze od 2010, czyli gdy wchodzi obowiazkowa matura z matmy, to wlasnie matma bedzie brana pod uwage w rekrutacji na wydzialy lekarskie, zamiast fizyki jesli kktos wie cos na ten temat prosze o odp.!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości