Fizyka na maturze a lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Fizyka na maturze a lekarski

Post autor: infernal_phoenix »

Od pewnego czasu krążą słuchy, że nie będzie już wymagana fizyka na maturze aby dostać się na lekarski na UM we Wrocławiu. Ile w tym prawdy?
Jeśli rzeczywiście by tak było, to świetnie. Bo fizyka praktycznie przekreśla moje szanse na lek we Wrocławiu Wiem, że wszystko można nadrobić, myślałam już na tym, ale fizyka to niestety dla mnie czarna magia.
lolitka
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2012, o 16:52

Re: Fizyka na maturze a lekarski

Post autor: lolitka »

tak, od rekrutacji 2014/2015 podstawową fizykę będzie można wymienić na podstawową matematykę (co zapewne będzie się wiązać ze wzrostem progów.)
Liopop
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:22

Re: Fizyka na maturze a lekarski

Post autor: Liopop »

Szczerze, zupełnie nie rozumiem tych zmian:)
Medycyna ma niewiele wspólnego z fizyką, ale z matmą to już zupełnie. Równie dobrze zamiast matmy możnaby zdawać geografię lub historię.

W sumie, to ta matma może komuś zaszkodzić niż pomóc. Punktów na tym nie uciągnie (bo zazwyczaj pisze się matmę na 90+), ale zawsze można ją zepsuć i się nie dostać.
lolitka
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2012, o 16:52

Re: Fizyka na maturze a lekarski

Post autor: lolitka »

zgadzam się, zwłaszcza że teraz będzie mniej możliwości nadrabiania punktów. do tego roku było tak, że komuś nie do końca wyszła biologia, ale trochę lepiej napisał fizykę albo chemię i wyrównywał z tym, który biologię napisał rewelacyjnie za to fizyka lub chemia poszła mu nieco gorzej. teraz manewrować będzie można tylko dwoma przedmiotami, gdyż matma i tak z góry u wszystkich będzie na ponad 90.
Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Re: Fizyka na maturze a lekarski

Post autor: infernal_phoenix »

No to już zależy, ja się akurat cieszę, jak dla mnie to lepiej, bo już wolę napisać tą matmę i mieć jakieś szanse, ewentualnie potem poprawić np. chemię, bo fizyki to bym na pewno nie napisała
W każdym razie, dzięki za info
lolitka
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2012, o 16:52

Re: Fizyka na maturze a lekarski

Post autor: lolitka »

matma czy fizyka. najważniejsze, żeby się udało!
a informacja jest też już na stronie UM, także na bank prawdziwa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości