Fizyka R

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Fizyka R

Post autor: miodzio »

Hmm. czego się spodziewać można na maturze. Moje typy to bryła sztywna i efekty relatywistyczne, w ogóle dużo astronomii mile było by widziane. Coś z kinematyki to chyba raczej pewniak. Z dala od pola magnetycznego, elektromagnetyzmu, itd. = tego nie znoszę
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: Fizyka R

Post autor: ollciakus »

z mechaniki było trochę na tamtej maturze. Podjrzewam że teraz może jakieś małe zadanko z mechaniki wtrącą
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Fizyka R

Post autor: onlyma »

Z prądu coś będzie podejrzewam. Powodzenia zdającym
Polaris
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2008, o 20:06

Re: Fizyka R

Post autor: Polaris »

Według mnie prąd, elektrostatyka, bryła sztywna raczej nie, efekty relatywistyczne - to byłoby zaskakujące aczkolwiek nie niemożliwe, a jestem na 90% pewny, że będzie zadanko z akceleratorem, jaki typ trudno powiedzieć. Być może optyka, często jest na maturze, niechciałbym magnetyzmu i elektromagnetyzmu.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Fizyka R

Post autor: bedroom-bar »

Ja już nawet prądy stały i zmienny zcierpie, ale magnetyzm elektromagnetyzm aahh podziwiam ludzi którzy naprawde kochaja fizyke i są tacy zdolni żeby poświecić jej całe swoje życie studjując ten kierunek
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Fizyka R

Post autor: Korczaszko »

ja fizyki nie zdaję, ale widzę że jestem inna bardzo lubiłam magnetyzm i prąd, ale najlepsza była kinematyka
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Fizyka R

Post autor: Ann »

Ja obstawiam na bryłę, prąd, optykę, coś z jądrówki, a zmienny też całkiem możliwe, że będzie, eh najgorsze No i często pojawiają się zadania typu naładowana cząsteczka w polu elektr. i magnet.
Mam nadzieję, że typowej astronomii nie będzie, bo prawie nic jej nie ruszyłam.
Natalia;)
Posty: 59
Rejestracja: 13 maja 2008, o 05:37

Re: Fizyka R

Post autor: Natalia;) »

Hm mysle, ze bedzie bryla sztywna, termodynamika, oscyloskop, bo akcelerator byl na probnej i cialo doskonale czarne jako zadanie z wyjasnieniem, jak bylo teraz prawo Hubbla na probnej. Mogła by byc tez fotokomorka. Boże bron przed efektami relatywistycznymi i optyka! Z reszta optyka byla na probnej w dosc duzej ilosci, wiec nie bedzie pewnie. Uh zycze powodzenia!:)
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Fizyka R

Post autor: Ann »

Akcelerator lub oscyloskop, to zgadzam się, bo prawie zawsze coś z tego jest no i też myślałam o termodynamice, mogłaby być
Boże chroń nas tylko elektromagnetyzmem!
Medik
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:37

Re: Fizyka R

Post autor: Medik »

Chcemy bardzo elektomagnetyzm
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Fizyka R

Post autor: Ann »

I żadnych diod prostowniczych i tranzystorów, bo nie rozumiem tego
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: Fizyka R

Post autor: gatek »

Ja mam nadzieje ze nie bedzie astronomii i budowy atomu. RLC mogloby byc w sumie termodynamika tez. Chodz to i tak zalezy od samego zadania bo czasem to jak przywala to w ogole nie wiem jak sie za to zabrac Ile chcielibyscie miec z fizyki? jak myslicie jak Wam pojdzie ? Bo ja mimo tego ze sie uczylam jakos czarno to widze
Natalia;)
Posty: 59
Rejestracja: 13 maja 2008, o 05:37

Re: Fizyka R

Post autor: Natalia;) »

Hm ja mam dziwnie z fizyki. Uczę się jej intensywnie jakiś rok dopiero Z tym pracuję na samych maturach i zbiorach z maturalnymi zadaniami. Dla mnie to trochę ruletka, zależy na co trafię, część rzeczy rozumiem dobrze, a część tak sobie.Jak poprawię wynik z próbnej na blisko 80% to będę bardzo zadowolona:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości