Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: gatek »

Witam. Mam pytanie nie wie ktos w jaki sposob i czy w ogole bede przeliczac mature z fizyki rozszerzona na podstawowy? Czy wedlug przelicznika Giertycha czy maja jakis swoj sposob ? Z gory dzieki za info
Awatar użytkownika
AndrzejZgr
Posty: 41
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:47

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: AndrzejZgr »

wiesz co, ogólnie to na Akademiach medycznych to jasne, ze biorą fizyke ale jeśli Ty masz na myśli AM w Lublinie to słyszałem a nawet chyba czytałem, że na wydz. lekarskim tam nie biorą fizyki do rekrutacji (i podobno także w Białymstoku). No a pewnie na innch kierunkach już tak. tylko że nie wiem czy masz jakiś konkretny wydział na myśli.
A co do sposobu przeliczania to wg Giertycha. Po prostu patrzą na to jak zostało przeliczone na świadectwie maturalnym. Dla przykładu moge Ci podać jak to było w tamtym roku na UM w Łodzi. np. na fizjoterapii brali pod uwagę biol. i chemie i sumowali punkty z obu poziomów. Na lekarskim natomiast, wiadomo- biol. chem, fiz. ale brali już tylko poziom rozszerzony i sumowali. Przelicznik z podstawowego ich nie obchodził.
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: gatek »

dzieki W Lublinie w tym roku wlasnie jest fizyka ale tylko na pozimie podstawowym dlatego interesowalo mnie czy beda przeliczac sami z rozszerzonego czy brac wg Giertycha
Awatar użytkownika
AndrzejZgr
Posty: 41
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:47

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: AndrzejZgr »

a właśnie. to mówisz, że na lekarski biorą w tym roku fize? hmm bezsensu:P no ale to i tak lepiej skoro tylko podstawowy:)
praxmayer
Posty: 13
Rejestracja: 9 lis 2007, o 23:49

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: praxmayer »

tylko ze w tym roku nie ma przelicznika a pisze sie jeden arkusz - albo podstawe albo rozszerzenie a Akademie roznie jedne biora pod uwage roz inne podst
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: garbage »

ja slyszalam ze bedzie prelicznik tylko ze to sama uczelnia decyduje i w wiekszosci bedzi to 1,4
basler
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2007, o 21:44

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: basler »

AM w Lublinie podala, ze bedzie wymagac podstawowej fizyki, nigdzie nie doczytalem sie jednak o jakichkolwiek proponowanych innych przelicznikach, wiec pewnie zastosuja ten giertychowski. Jesli nie czujesz sie super z fizyki to lepiej sobie odpuscic ta am (tak mi sie wydaje).
Co do tego przelicznika 1,4 szczerze watpie, gdzies tu nawet czytalem ze w Wa-wie mial byc taki, ale opublikowali dosyc czytelna tabelke z przelicznikami i stosuja zwykly giertychowski.
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: biolog91 »

Tak, w Lublinie chcą fizykę podstawową, a przelicznik giertychowski - co do tego żadnych zmian
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: Karolina* »

Mam pytanie do kandydatów na lekarski-czy w tamtym roku do Lublina obowiązywała matura rozszerzona z fizyki, czy podstawowa jak w tym roku?Pytam, bo chciałabym wiedzieć czy próg punktowy z tamtego roku to były:biologia, chemia i fizyka rozszerzone, czy fizyka podstawowa. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: biolog91 »

W zeszłym roku była fizyka rozszerzona.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: Karolina* »

Wiem, że ciężko spekulować o progach w tym roku, kiedy brana jest pod uwagę fizyka podstawowa, ale jak sądzicie, czy próg w Lublinie dużo może podskoczyć-np. do ok.240,250pkt.?Może to głupie pytanie. ja w tym roku poprawiam wyniki matury (jestem na 2 roku biotechnologii, ale w tym roku zdecydowałam się, że spróbuję zdawać na medycynę)i z tych trzech przedmiotów wychodzi mi 230pkt.(to jest wynik, który będę poprawiać), próg w tamtym roku był 225 ale z fizyką rozszerzoną, a im bliżej matur i rekrutacji, tym więcej strachu, czy się uda. Pozdrawiam wszystkich na forum!
Jaras
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2007, o 20:57

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: Jaras »

Aż tak nie podskoczy
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Fizyka w rekrutacji 2008/2009

Post autor: Karolina* »

Dzięki za pocieszenie Obyś miał rację, że aż tak tym progom nie zechce się podskakiwać w tym roku. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości