[Link] Forumowy katalog PZO

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Ok, podzial wg mnie jest dobry, potem pozakladam tematy, przyklei sie na czas pracy, a potem na gorze zostawi sie tylko spis-poradnik ogolny z odnosnikami.

Mozna by wydzielic osobne podforum tylko w ramach katalogu PZO, ale tego bez admina nie damy rady zrobic.

PS. chyba nie chcesz sie rozdrabniac na Studary/Biolary z roznymi literkami? (
JohnyM

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: JohnyM »

Bez przesady, ale. czy np: o takim Mtr PZO słyszałeś?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Nie i pewnie jeszcze o kilku nie ( tak jak o MK kieszonkowym mikroskopie kontrolnym, ktory niedawno sie pojawil masa tego byla. Na zlocie delty nie mialem okazji pogadac, a ich kierownik pracowal tam chyba ze 30 lat, moze ma jakies materialy.
JohnyM

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: JohnyM »

Byłoby super. Ja też złapałem kilka kontaktów, ale bardzo ciężko coś nowego zdobyć. Raczej sprzęt niż informacje.

Nie edytuję, żeby było widać post - przeczytasz to wywal. Ze względu na duże zainteresowanie tą sprawą, można by jeszcze wyszczególnić sprzęt do mikrofotografii albo coś w ten deseń. Trino/okulary projekcyjne/tubusy/łączniki - jest tego sporo.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Mysle, ze jeszcze na jakis zlot pojade to wtedy na pewno nie zapomne, zobaczymy bo jednak 1000zl za 2,5 dnia to jest sporo.

Marek Snowarski z bioforum chyba tez pracowal w PZO dlugie lata.

Ja bym jeszcze proponowal zrobic wspolny worek ze zdjeciami na necie, tak zeby latwiej bylo opracowac katalogi i linkowac obrazki. Kazdy z nas ma troche ciekawych fotek sprzetu, dobrze by bylo to zgromadzic w jednym miejscu (cos ala Johny) ale tak zeby wszyscy mieli dostep i mogli wrzucac jak ktos cos ciekawego wylowi.

Mikrofoto warte uwagi, ale tu by sie prosil osobny poradnik (nie tylko dotyczacy PZO) dedykowany temu tematowi.
JohnyM

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: JohnyM »

Odnośnie mikrofotografii powstaje większy tekst - jak skończę, to wrzucę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Swietnie, bardzo sie przyda. Dobra, to skupiamy sie nad PZO.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Boguslaw »

Mikroskop PZO 1947r Mino (nazwa z aukcji?) oraz ciekawy (rzadki) oświetlacz, też pewnie PZO
"Do sprzedania posiadam mikroskop optyczny firmy PZO 2321 Mino z roku 1947. Mikroskop był używany do celów edukacyjnych.
W skład zestawu wchodzą:
-mikroskop (ruchomy w pionie,"stolik pod preparaty nieruchomy, tarcza rewolwerowa 3 otworowa)
-5 obiektywów (3 - 40x oraz 2 - 10x)
-4 okulary (2 - 10x, 12x oraz 8x) -2 zwierciadła oświetlające
-2 kondensory
-naświetlacz (bez żarówki)
-oryginalne drewniane pudełko"


allegro 4606529236
Załączniki
1.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Boguslaw »

"Mikroskop PZO MSTR - 1992 r.
W takiej wersji wizualnej jeszcze nie spotkałem.
Zastanawia też mnie skrót MSTR w nazwach stosowanych przez PZO zawsze był jakiś sens np. Mikroskop studencki roboczy gdy jednak wyglądem i możliwościami wygląda na bardzo szkolny"?
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Najnizszy w hierarchii szkolny.

Bedzie sie to przerzucac potem do katalogu mikrokopow, nazbieralo sie juz troche. Na razie siedze nad innymi dzialami i powoli uzupelniam.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Boguslaw »

Uboższy poprzednik PZO M-110 czy,
PZO M-100 (1951 r.)
allegro 4728768699
Na wykazie z zakresem powiększeń są także wyszczególnione okulary z oznaczeniem: 15xK, 20xK, 30xK. Wiecie może co oznacza litera K ?
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Okular 30x? ciekawe. K powinno byc dla kompensacyjny".
JohnyM

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: JohnyM »

Kellner
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości