[Link] Forumowy katalog PZO

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
JohnyM

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: JohnyM »

Try in english. What u wrote isnt making any sense.
Nazariy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2015, o 21:59

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Nazariy »

JohnyM pisze:Попробуйте в Angielski. Что у написал не делает никакого смысла.
Я попробую по-русски.
Недавно у меня появился замечательный микроскоп PZO MB-30. Очень интересная и качественная модель раннего выпуска - чёрного цвета. Как выглядел трансформатор к этой модели? У меня практически полная комплектация, но, нет трансформатора.
так же интересна оригинальная укладка - трансформатор ведь шёл отдельно, в ящике для него нет места, или я ошибаюсь?
Nazariy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2015, o 21:59

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Nazariy »

Так же интересует инструкция к микроскопу с описанием комплектации и возможной дополнительной комплектации - к сожалению микроскоп без документов.
JohnyM

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: JohnyM »

Yes, power supply was shipped in separate box. Any 6V 30W transformer will work (4-7V 20-40Wlt- tollerance levels). Here are photos of original power supplies.
From right to left: first two are older - mb30 age era models, two on the left are newer - biolar era supplies, but their specifics are same and both are working (those new got 2 sockets)

And this is another model which will work:

About brochures and instructions, maybe Planapo have some, you got to ask him. But MB30 can accept ANY PZO accesories and techniques. Including DIC and fluorescence. Virtually anything that you will find, will fit that scope (exceptions are tungsten halogen illuminators and very much older oculartubes / stages)
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: jarud »

Bogusławie, to pewno kolejny trychinoskop do kontroli mięsa. Życzę Szczęśliwego Nowego Roku, nowych mikroskopów z DIC, pięknych zdjęć i wspaniałych odkryć wszystkim sympatykom forum.
Nazariy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2015, o 21:59

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Nazariy »

Я бы с удовольствием обменял не хватающие принадлежности от PZO MB-30 на целый микроскоп LOMO P-11 с препаратоводителем СТ-12 и принадлежностями.
Мне не хватает зеркала в оправе, которое ставится с штатив вместо внутреннего зеркала отражающего свет лампы футляров объективов блока питания колпачков бинокулярной насадки, окуляр Гюйгенса 10х - 2 шт, окуляр ортоскопический 12,5х - 2 шт.
Załączniki
mikroskop.jpg
mikroskop.jpg (7.11 KiB) Przejrzano 7704 razy
Mattia
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:10

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Mattia »

Witam,
od kilku lat mam mikroskop pzo M 440 (wersja dwuoczna). Będę wdzięczny za udostępnienie instrukcji obsługi (opisu technicznego) - chyba, że jest to krótki opis z dwoma zdjęciami zamieszczony wcześniej w forumowym katalogu PZO. Poproszę informację na priv, podam wówczas adres e-mail. W Warszawie lub okolicach mogę podjechać i pożyczyć w celu zrobienia kserokopii.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: planapo »

Cala instrukcja M440 to jedna kartka A4 zlozona na pol z ktorej informacje dotyczace samego mikroskopu sa zamieszczone w wątku

Poza tym na froncie masz zdjecie kobiety patrzacej w ten mikroskop a na odwrocie adres i kilka innych rzeczy (sam opis) z oferty PZO.
Mattia
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:10

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Mattia »

Witam,
bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli jest tak jak myślałem - tylko krótki, lakoniczny opis techniczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BartekDe
Posty: 11
Rejestracja: 28 lis 2017, o 16:36

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: BartekDe »

Witam.
Niedawno kupiłem dość stary mikroskop PZO (wydaje mi się, że z końca lat 40-tych). Czy wie ktoś może jaki to model i kiedy został wyprodukowany? Wygląda na M-100, ale posiada stolik obrotowy.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
20171221_211917.jpg
20171221_212018.jpg
20171221_212150.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Boguslaw »

Chyba mam taki sam lub bardzo podobny (nie pamiętam).
Przez święta postaram się go odszukać więc porównamy
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: Boguslaw »

W domu powierzchownie nie dałem rady go odszukać - zalega gdzieś w czeluściach -)
Ale przecież jest przeze mnie zaprezentowany na poprzedniej stronie tego wątku
Bardzo spodobała mi się skrzynka do niego, a konkretniej sam napis, bo był wyradełkowany/wyżobiony/wygrawerowany w desce przedniej ścianki.
Faktycznie wygląda na jakąś odmianę PZO M-100
Jednak dalej nie znam jego symbolu i przeznaczenia związanego z obrotowym stolikiem?
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Forumowy katalog PZO

Post autor: phacops »

To jest stolik obrotowy i z tego co widzę centrowany. Bardzo możliwe iż mógł być spolaryzowany a przynajmniej ma taką możliwość zamontowania względnie oryginalne obiektywy mogły być spolaryzowane.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość