fretki w kąpieli

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

fretki w kąpieli

Post autor: Joanna pirania »

mam pytanko czy fretki mogą się kąpać w piasku dla szynszyli
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: fretki w kąpieli

Post autor: funieczek »

moim zdaniem to one się w tym kąpać nie będą tylko sobie zrobią z tego kuwetę albo zaczną w tym kopać. Fretki lepiej kąpać w wodzie i szamponie0
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: fretki w kąpieli

Post autor: Joanna pirania »

a nie nabawią się żadnego uczulenia jak będą się w tym piasku bawić bo nie wiem czy mogę im taki piasek kupić czy nie! ogólnie co do kąpieli to kąpie je normalnie w wodzie i szamponie ale tylko wtedy jak już koniecznie musze bo podobno jak fretki są często kąpane to bardziej śmierdzą! pozdrawiam!
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: fretki w kąpieli

Post autor: funieczek »

Dokładnie im częściej są kąpane tym bardziej śmierdzą. W piasku od szynszyli mogą się bawić(kopać) ale do kopanie to by było im potrzebne ok 4 opakowań kilogramowych
Lepiej iść do piaskownicy i trochę dzieciom zakosić piachu tylko zeby tam nie było kamieni i odchodów innych zwierząt
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: fretki w kąpieli

Post autor: Joanna pirania »

spróbuje z tym piaskiem dla szynszyli a jak będzie już po pierwszej kąpieli to podzielę sie spostrzeżeniami czy to był dobry pomysł czy jednak nie. pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: fretki w kąpieli

Post autor: funieczek »

ale po jakiej kąpieli w piasku czy w wodzie
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: fretki w kąpieli

Post autor: Joanna pirania »

po zabawie w piasku źle napisałam że po kąpieli
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: fretki w kąpieli

Post autor: Norbi »

ten piasek jest za drobny dla fretkina dłuższą metę możne nawet wywołać astmę. tak jak np. wióry u gryzoni
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: fretki w kąpieli

Post autor: Kamila:) »

chyba piasek dla szynszyli nie jest dobrym pomysłem.lepiej kąpac ją normalniei oczywiście nieczęsto!
AbGart
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2009, o 20:25

Re: fretki w kąpieli

Post autor: AbGart »

Jak fretke często sie kompie to zapachu pozbywasz się na jakieś 5 min a one wydzielaja jeszcze bardziej (mocny nie pamietam tego słowa i napisałem mocny )z powodu utraty zapachu i fretki się kompie po zabawach w kopanie jak są cale w ziemi/piasku a jak nie się nie brudzą to można co 3 miechy Ale i tak brudzic sie bede cały casz bo jak wchodzą w szczeliny to trche kurzu moze byc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość