fruktoza a próby Tollensa i Trommera

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
kawku
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2018, o 23:28

Re: fruktoza a próby Tollensa i Trommera

Post autor: kawku »

Cześć, mam problem z tą nieszczęsną fruktozą, gdy chodzi o odpowiadanie na zadania doświadczalne.
Jeżeli mam narysowane dwie probówki jedna z glukozą, druga z fruktozą, to w OBSERWACJACH mam napisać, że w obu probówkach zaobserwowano srebrny nalot? A w WYNIKACH to, że nie można odróżnić glukozy od fruktozy?
Drugie pytanko, gdy muszę stwierdzić, czy szanowna FRUKTOZA daje pozytywny wynik w próbach Tollensa i Trommera, to mam napisać, że nie, prawda?
Manganian
Posty: 24
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:03

Re: fruktoza a próby Tollensa i Trommera

Post autor: Manganian »

Jeśli chodzi o obserwację, to oczywiście, że trzeba napisać o srebrym nalocie. Skoro tak się dzieje, to znaczy, że fruktoza ULEGA próbie Tollensa. Nikogo nie interesuje tutaj, czy reaguje klasyczna fruktoza (ketoza), czy jej tautomer (aldoza). Zresztą zgodnie z Wikipedią, tautomer jest jedną z form DANEGO związku chemicznego, co oznacza, że napisanie, że fruktoza nie ulega próbom jest błędem.
kawku
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2018, o 23:28

Re: fruktoza a próby Tollensa i Trommera

Post autor: kawku »

Dziękuję bardzo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości