Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Misiek

Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Misiek »

1.jpg
Ostatnio zmieniony 27 gru 2006, o 22:29 przez Misiek, łącznie zmieniany 3 razy.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: muppet »

Dzieki za info - a mozna zapytac z jakiego zrodla? Nic nie jest tu napisane o jodle ale na wszelki wypadek bede pilnowac mojego szaszłyka zeby nie podgryzał choinki
Misiek

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Misiek »

Lista pochodzi z portalu biolog.pl. Postaram się ją uzupełnić o kolejne gatunki.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Szyszek1993 »

Wielkie dzieki. Gdyby nie twój wykaz jadalnych gałązek być może byłbym już z chorą szynszyla u weterynarza. Jeszce raz serdeczne dzięki!
luxi2

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: luxi2 »

A co z gałązkami mirabelki? moje szynszylki wcinają je juŻ od paru lat i jest ok.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Szyszek1993 »

Widocznie tez są jadalne skoro jeszcze sa z tobą! he he
Shadow

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Shadow »

Z tego co widzę to krwawnik jest trujący, a ja dostałem w sklepi sianko górskie z krwawnikiem :0 czy nic mu po tym nie będzie jak ma skale 3,5?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Szyszek1993 »

Ale w tabeli nie ma nic o KRWAWNIKU z tego co widzę. Skoro jest w sianku to chyba nic mu nie będzie!
luxi2
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2007, o 13:53

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: luxi2 »

A jeszcze jedno pytanko czy płatki róż suszone to muszą być jakiejś konkretnej odmiany czy mogą być każde i jakich jeszcze kwiatów płatki można dawać?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: muppet »

Ja kupuje od czasu do czasu mojemu Puszkowi taką mieszankę ziołową - Marzenie Szynszyli . W jej skład wchodzą między innymi: ślaz, owoc dzikiej róży , mięta , rumianek.
luxi2 pisze:czy płatki róż suszone to muszą być jakiejś konkretnej odmiany czy mogą być każde
- myślę że chodzi o tą różę jadalną
szylka
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2007, o 17:34

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: szylka »

mój szylek wcina płatki dzikiej róży, ale raz przez nieuwagę wciągnął sobie do klatki żywą świeżą róże ozdobną, którą dostałam na urodziny, zjadł wszystkie płatki i nic mu nie było
Pinia

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Pinia »

Kiedys w sklepie zoologicznym widzialam takie sliczne terrarium z ogromnymi galeziami. kolezanka mi mowila, ze jej ciocia sprowadzala takie z niemiec. czy to mozna kupic czy po prostu isc do lasu i zebrac kilka galazek? wiem, ze szynszylki lubia sobie poskakac po takich wlasniegadzetach i chcialabym mojej rowniez taka atrakcje zapewnic :) , i jeszcze chcialam zapytac o klatki- jakiej wielkosci i moze ktos z Was ma zdjecie swoich klatek? bylabym wdzieczna za jakakolwiek pomoc.
Dziekuje:)
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Kiara »

Wejdż w galerie i albumy uzytkowników.Tam np.ja mam zdjęcie klatki i inni również.Z lasu gałązek nie zbieraj.Jeśli masz ogródek wystarczą drzewa owocowo (jeśli nie były pryskane).Niektórzy kupuja takie gałązki ale nie sądze by były tej wielkości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości