Genetyka- studia

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
welili
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, o 17:10

Genetyka- studia

Post autor: welili »

Hej
Bardzo interesuję mnie genetyka i zagadnienia z nią związane. Przekopuję oferty uczelni w poszukiwaniu czegoś sensownego, ale czytając fora dostaje sprzeczne sygnały. Interesuję mnie przyszłościowo praca związana z genetyką a co za tym idzie w laboratorium.
Póki co moją uwagę zwróciła Genetyka i biologia eksperymentalna UWr i biologia na UJ. Z tym, że co do tego pierwszego mam coraz większe wątpliwości, bo czytając opinie to podchodzi bardziej pod biotechnologię. A zdecydowanie nie interesuję mnie spożywka.
Byłabym wdzięczna za jakieś podpowiedzi, może inne uczelnie, lub studenci tych kierunków. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

Re: Genetyka- studia

Post autor: Rabbit Heart »

Mam koleżankę na pierwszym roku genetyki i biologii eksperymentalnej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest całkiem zadowolona, mówi, że grupy są małe, a sprzęt nowy, można korzystać do woli. Poza tym chwali, że już w pierwszym semestrze ma dużo praktyki w laboratorium, pamiętam też, że mieli np. hodowlę muszek owocowych. Wspomina także, że paradoksalnie najtrudniej jest zdać genetykę i dużo osób ma z tym problem, podobno prowadzący bywają złośliwi: Generalnie zawsze na studiach znajdą się tacy prowadzący, ale biorąc pod uwagę, że wybiera się kierunek gdzie genetyka jest podstawą, to nie jest dobrą wiadomością, że akurat z tą katedrą jest najciężej. - jej wypowiedź. Co do reszty, podobno jest naprawdę w porządku.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam, bo widzę, że ostatnio ciężko jest znaleźć aktualne opinie i informacje od studentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości