Głosujecie na PiS? głosujecie na koniec demokracji w Polsce!

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...
Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Głosujecie na PiS? głosujecie na koniec demokracji w Polsce!

Post autor: Guru » 22 wrz 2007, o 10:42

Wolność słowa w Polsce i prawdziwa demokracja są stawką nadchodzących wyborów” – powiedział Tomasz Lis w „Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka”

"Mam nadzieję, że PiS nie wygra tych wyborów. Bo jeśli PiS wygra te wybory, to nie będziemy ze sobą tak rozmawiać za rok."

"tu nie chodzi o to, czy na kogoś jest siedem kijów-samobójów. Chodzi o to, czy władza wyjmie z szafy jeden kij baseballowy. Ten kij może być w sensie zarzutów prawdziwych całkowicie wirtualny, natomiast w sensie dosłowności, bolesności uderzenia, które może być zafundowane, bardzo niewirtualny i przetrąci kręgosłup. „A potem się bujajcie”. Stawką jest wolność słowa w Polsce i prawdziwa demokracja, i to jest stawka w tych wyborach. Dzisiaj już nikt mi nie powie, że podważam czyjąś niezależność i obiektywizm stacji. Głosujecie na PiS, głosujecie na koniec demokracji w Polsce." - Tomasz Lis
RMF

Zgadzacie się z Tomaszem Lisem?

Jakusz
Moderator w spoczynku

Re: Głosujecie na PiS? głosujecie na koniec demokracji w Polsce!

Post autor: Jakusz » 22 wrz 2007, o 11:29

Owszem - rządy Braci Kaczyńskich mają ewidentne cechy rządów autorytarnych. Dowody? Wszelka krytyka partii rządzącej, rządu, Prezydenta itd. jest uznawana za działanie przeciwko "interesowi narodowemu", prokuratura, służby specjalne są wykorzystywane w walce politycznej; PiS ma manierę szukania śmiertelnych wrogów (PO, "układ", "oligarchowie", "liberałowie", Niemcy od czasu do czasu geje lub Żydzi), co jest cechą rządów autorytarnych. Należy do tego dodać również przekonanie rządzących o swojej nieomylności i uniwersalnej słuszności wszelkich swoich działań, niezależnie od tego, czy łamie lub nagina się prawo, Konstytucję.

Zgadzam się z Tomaszem Lisem - tak radykalna i skrajna partia jaką jest PiS, z tak dużym poparciem społecznym i zgromadzoną władzą JEST zagrożeniem dla demokracji w Polsce. Demokracja dopuszcza istnienie radykałów - jest to ich święte prawo. Jednakże bardzo rzadko otrzymują oni realną władzę zatem wszystko utrzymywane jest w zdrowych ryzach. W przypadku PiS ich radykalizm wymknął się w części spod demokratycznej kontroli.

Awatar użytkownika
DMchemik
Moderator w spoczynku

Post autor: DMchemik » 22 wrz 2007, o 15:09

na szczęście tej parti nigdy nie popierałem, a ostatnie 2 lata utwierdziły mnie w przekonaniu, że słusznie...

arti

Post autor: arti » 22 wrz 2007, o 16:31

LID jest tani !!! I obiecali ze z pis-em nie zrobi koalicji jeśli LID dojdzie do władzy to mam nadzieje ze tak będzie

[ Dodano: Sob Wrz 22, 2007 17:38 ]
szymon.onet.pl/2684353,1,video.html

[ Dodano: Sob Wrz 22, 2007 17:40 ]
Twarzy prezydenta nie trzeba zmieniać bo i tak można się przestraszyć
Jedyny ratunek dla polski gdy pis znów będzie rządził w Polsce (to ten najczarniejszy scenariusz) to polać Kaczynskiemu twarz woda królewska

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 23 wrz 2007, o 11:49

hmmm.. szczerze mówiąc ogólnie przeraża mnie nasz "demokracja", obawiam się, że doprowadzi właśnie do powtórki z rozrywki bliźniaków... Przepraszam, ten ustrój si nie sprawdza jest tylko i wyłacznie teorią, a nasz Rząd dla wiekszości Kowalskicho to zgraja idiotów, więc nie widzą sensu pójścia do urny...
PiSoi=wi oczywiście mówimy NIE, choć ostatnio zauważyłam, że nawet z pozoru ludize INTELIGENTNI i młodzi chcą popierać ponownie to badziewie.
Główne partie w Polsce dążą ślepo do władzy i watpie żeby LiD, czy PO cokolwiek zmienili (inne partie sori nie mają szans :/)
PO to zbyt radykalna zmiana
LiD to mieszanka wybuchowa
Eh... nie mogę jeszcze głosować, a szkoda może podchodzłabym do tej sytuacji bardziej konkretnie

DK

Post autor: DK » 26 wrz 2007, o 15:19

PO to zbyt radykalna zmiana?przecież oni są prawie tacy sami jak to co było teraz. Nijacy. A jak kaczory wejdą teraz znowu do rządu to się tak rozpanoszą, bo pomyślą, że skoro ich polacy drugi raz większością wybrali to im wszystko wolno. Ja tam wole LiD. Może nie są idealni, ale przynajmniej nie obrażają ludzi na emigracji i mają duze doświadczenie w rządzeniu.

arti

Post autor: arti » 26 wrz 2007, o 16:50

DK pisze:ale przynajmniej nie obrażają ludzi na emigracji
Bo oni wiedzo ze emigracja jest spowodowana tym ze rządzi PIS
DK pisze:Ja tam wole LiD

Popieram
:idea:

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 26 wrz 2007, o 18:55

Wbrew pozorom PiS i PO to nie ten sam worek choć są tak samo plastikowi... ( nie wspominając teoretycznym ukierunkowaniu partii.
Nijakość dla każdego jest ukryta czymś innym. Dla mnie krzyczy ona z każdego plakatu wyborczego, więc? :P
Popieram Polskę, pełną świeżych i czystych pomysłów. Średniowiecze powinno wreszcie minąć Twoje kości nie muszą się sypać żebyś zagrzał stołek prezydencki. Kto może być fajni w polityce? Zieloni, októrych przeciętny Kowalski nic nie wie.
Poza tym reklama wyborcza Partii Kobiet mnie nawet nie zdziwiła, ale zmiażdzyła reakcja społeczeństwa... ehh...:]

arti

Post autor: arti » 26 wrz 2007, o 21:41

I Rozbiór Polski, II Rozbiór Polski, III Rozbiór Polski, I wojna światowa, II wojna światowa, Komunizm, I kadencja PIS-jorow, II kadencja PIS-jorow
Za niedługo tego będziemy się uczyć na historii ale ostatni punk możemy sobie odpuścić
URATUJ POLSKĘ IDZ NA WYBORY GLOSUJ NA LID

LID LEWICA I DEMOKRACJI :idea:

LOS POLSKI ZALEZY RÓWNIEŻ OD CIEBIE !!!

Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Post autor: badger » 26 wrz 2007, o 22:11

Ja nie oddam głosu na SLD, SDPL, LiD (w sumie to wszystko to to samo) dopóki w tych partiach będą ludzie biorący udział w "budowie socjalizmu w Polsce". Jakoś nigdy im nie będę ufał.

Awatar użytkownika
dawidw

Post autor: dawidw » 26 wrz 2007, o 23:09

Ja na postkomunistów też głosu nie oddam!

arti

Post autor: arti » 27 wrz 2007, o 14:02

badger pisze:dopóki w tych partiach będą ludzie biorący udział w "budowie socjalizmu w Polsce".
No niestety w jeszcze sa tam ci ludzie ale stanowią oni zaledwie niewielki procent
Większość ludzi będących w LID to osoby które mogły by poprawić wizerunek polski na świecie szargany tak mocno przez PIS (wie ten kto ogłada szkło kontaktowe)

Awatar użytkownika
Savok
Moderator w spoczynku

Post autor: Savok » 27 wrz 2007, o 14:42

DK pisze: A jak kaczory wejdą teraz znowu do rządu to się tak rozpanoszą, bo pomyślą, że skoro ich polacy drugi raz większością wybrali to im wszystko wolno
Jesli zostana, to tak jak zawsze, wiekszoscia mniejszosci, ktorej sie siedzienie chcialo ruszyc. Nie przewiduje frekwencji przekraczajacej 30%, to prawie blad statystyczny :/
arti pisze:No niestety w jeszcze sa tam ci ludzie ale stanowią oni zaledwie niewielki procent
Moze niewielki, ale znaczacy. Sam rozwazalem glos na LiD (PO za bardzo skrecilo na prawo i sie zrobilo ciepla klucha), do czasu jak poznalem kandydata na premiera... Teraz az zal opuszczac Holandie i wracac na nasz padol.
Moze przynajmniej uda mi sie skonczyc studia zanim cyrk sie rozpeta na dobre i patriotycznie oposcic IIIRP zanim na dobre nastanie IV.

PARTIA KRASNOLODKOW I OSZOLOMOW moim wyborem! Myslicie, ze wystartuja tym razem?

ODPOWIEDZ