GMO za granicą

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
DaimoN
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 07:20

GMO za granicą

Post autor: DaimoN »

Powiedzcie mi, bo już się pogubiłem. Czy żywność modyfikowana genetycznie jes uprawiana w krajach na zachodzie?Będę bardzo wdzięczny za odpowiedż.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: GMO za granicą

Post autor: Mawr »

Tak jest.
W zakeznosci od kraju i od gatunku rosliny wyglada to inaczej.
Np W USA chyba juz 100% uprawianej soi to soia modyfikowana.
alison

Re: GMO za granicą

Post autor: alison »

oprócz USA GMo hoduje sie takŻe w Chinach, argentynie,kanadzie i australii.sa to kraje które produkuja najwięcej.głownie produkuje się soję,kukurudze,rzepak,bawełne,pomidory,ziemniaki,melony.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: GMO za granicą

Post autor: Rayne »

I dlatego zmniejszyło się w bodajże początkach XX wieku (bodajże,bo nie jestem dobra z historii) zjawisko głodu na świecie.Każdy pewnie słyszał o Zielonej Rewolucji,więc nie będę się wymądrzać wiadomościami z gimnazjum,ale chciałam podkreślić,że właśnie to wprowadzenie genetycznie zmodyfikowanych roślin w krajach trzeciego świata uratowało życie wielu ludziom.Wysokoplenne odmiany wykarmiły więcej ludności.Dlatego jestem za GMO.Chyba nic dodać nic ująć.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: GMO za granicą

Post autor: biotechnolog »

Nie będę się wymądrzać wiadomościami z gimnazjum buahahahahahaha
To było dobre
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: GMO za granicą

Post autor: Rayne »

No miałam na myśli,że każdy zna tą bajeczkę oZielonej więc nie mam czym się chwalić.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: GMO za granicą

Post autor: biotechnolog »

Obszar obsadzony roślinami transgenicznymi powiększył się 35-krotnie w latach 1996-2002. Uprawia się przede wszystkim transgeniczną soję (62%), kukurydzę (21%), bawełnę (12%) oraz rzepak (5%).[1] Liczba uprawianych GMO stale rośnie. Największym producentem transgenicznych organizmów są Stany Zjednoczone (63%) oraz Argentyna (21%). Pozostałe państwa to Kanada (6%), Brazylia, Chiny oraz RPA (poniżej 5%)[2]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości