Gołębie na balkonie

WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: WojtekB »

epikea pisze:u mnie są podrostki, dwa, mają prawie cztery tygodnie, zjawił się dzisiaj gołąb, który ich tłukł dziobem po głowach, nie rozróżniam czy to rodzic, potem były karmione, czy możliwe żeby tak je zmuszały do nauki latania?
już prawie osiągają balustradę, czy jakby teraz poleciały w dół (wysokie piętro) to przeżyją?
ale do kolejnego wyklucia nie dopuszczę, cały sprzęt balkonowy musiałam wyrzucić, nie wiem jak wytłumaczyć sąsiadce że rodzice obserwują dzieci z jej balkonu bo się wtedy nie domagają jedzenia i przez to ma balkon prawie taki jak mój
Samica musi zmusić pisklęta do samodzielnego życia. Przeważnie do 5. tygodnia młode gołębie miejskie powinny się usamodzielnić
dzuditsu
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2011, o 19:28

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: dzuditsu »

Sprawdziłam. Gołębie wysiadują to jedno jajo, które leżało opuszczone ponad dobę. Innego nie ma w gnieździe. I co teraz? Skoro z niego się nic nie wylęgnie, powinny dać sobie spokój, bo będą na nim siedzieć w nieskończoność? Czy same się zorientują? Czy przepędzić je i wyrzucić jajo?
dragons86
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2012, o 00:04

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: dragons86 »

Jest taka sprawa.Ostatnio jest taka akcja że prawdopodobnie para gołębi się kokosi na moim balkonie.Było nawet gniazdo.Ale razem z członkami rodziny usunęliśmy częściowo niedokończone gniazdo.Uważam że lepsze to niż miały by się rozmnożyć bo u nas nie ma warunków i w bloku jest nagonka na gołębie itd.Ale jednak zaczęły szpońcić kolejne gniazdo.Jakieś takie początki.Dzisiaj zdziwiła mnie jedna rzecz.Wychodząc na balkon i obczajając syf pozimowy na balkonie zauważyłem w szczelinie jajko.W tej szczelinie od przodu balkonu,ustawione w ten sposób że prawie wypada.I nie da się zbytnio do niego dostać.Chodzi mi o gołębie.Że raczej go nie wysiądą.Chyba że bym je im wyjął.Zresztą nie wiem ile ono tam się znajduje.Ale sądząc po temperaturze nocnej to mogło być one już właściwie zamrożone,tak jak się dzieje z tymi naszymi kurzymi co trzymamy w lodówce.Więc co wyjąć je i wyrzucić na trawnik czy jak.Bo czuję niedługo że będę miał jak co roku robotę na balkonie z mopem więc tak się pytam.
etnofolk
Posty: 1
Rejestracja: 8 cze 2012, o 15:26

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: etnofolk »

Witam,
Prawie od miesiąca na moim balkonie siedzi gołębica. Ma jedno jajko. Niby wszystko normalnie, ale. gołębica jest sama, nigdy nie pojawiał się inny gołąb, poza tym siedzi już b. długo na tym jajku. Czy w ogóle coś z tego się wykluje?
Z góry dzięki za podpowiedzi
aoskal
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2014, o 21:54

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: aoskal »

Hej,
mam prosbe o rade.
wlasnie wszedlem do siebie na balkon gdzie posrod kartonow ewidentnie zadomowila sie golebica. Sploszona moim pojawieniem sie wystartowala porzucajac jajo i wstepnie uplecione gniazdo. pytanie czy ma ktos pomysl jak ja zwabic aby dokonczyla wysiadywanie jaja.

W samym gniezdzie nic nie ruszalem, obstawilem gniazdo kartonami tak aby przypominalo poprzednia konstrukcje
pozdr
a
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: AnnaWP »

nic nie rób, nie wyglądaj, nie wchodź na balkon. Jedyna skuteczna metoda odstraszenia gołębi z mojego balkonu to wypuszczanie na balkon psa - więc najlepiej przywabi ją spokój.
koala3
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2014, o 09:18

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: koala3 »

Ewentualnie zasłoń sobie balkon jakąś cieniutką siatką osłonową na ptaki, żeby gołębie nie miały gdzie przysiadać, ale jednocześnie nie będzie ona ci przesłaniać światła. Wtedy się przeniosą do sąsiadów.
kroko45
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2015, o 11:51

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: kroko45 »

Zawsze możesz spróbować przenieść to gniazdo, jeszcze tak myślę, że dla babci kiedyś kupowałem taki odstraszacz na ptaki, też się sprawdził, siatka owszem ale dopiero jak gniazdo przeniesiesz.ogólnie moja kuzynka też miała ten problem ale akurat mogła poczekać aż gołębie same wyniosą się z balkonu.
P_M
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2015, o 10:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: P_M »

Witam,

u mnie na balkonie jest gniazdo, jajka wysiadywala mama, nie bylo mnie przez dwa tygodnie i widze, ze od powrotu golebica nie przylatuje.
czy mozliwe zeby po takim czasie golebica wrocila?
co zrobic z jajkami jesli nie wroci?
mozna jajka gdzies przeniesc?

prosze o informacje.
Greta_dunn
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2015, o 20:03

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Greta_dunn »

Dobry wieczór Forumowiczom,

Mam pytanie odnośnie gniazda gołębi na balkonie. Planowałam założyć ziołowy ogródek na mikro balkonie mieszkania, które wynajmuję. Kupiłam roślinki, ale zanim kupiłam większe doniczki okazało się, że w mojej wietnamskiej kolendrze gołębica zniosła jajko. To było we wtorek 5 maja. Zachwycona tym nie byłam, ale myślałam sobie jak jest to jest - najwyżej kupię nowe roślinki.
Problem w tym, że wczoraj gniazdo zniknęło (rano, ok. godziny 8 jeszcze było, jak wróciłam do mieszkania po 20 już go nie było) - nie ma jajka, nie ma gołębicy, nie ma gniazda, zostało dosłownie kilka patyczków. Nie ma żadnych śladów walki typu pióra, krew. Balkon jest po bokach zabezpieczony siatką, nie ma opcji, żeby wiatr je zwiał.
Czy macie jakieś teorie na temat co się mogło stać z tym gniazdem, bo pomysł mojego narzeczonego: że gołębie się rozmyśliły i przeniosły się gdzie indziej wydaje mi się po prostu nieprawdopodobny.
brave83
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2015, o 15:53

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: brave83 »

Witam!
U mnie gołębie wykluły się na balkonie dokładnie 4 tygodnie temu. Matka od 3 dni dała im może raz jeść. Ojciec od dwóch tygodni nie przylatuje w ogóle. Pierwszy raz matka nie spędziła nocy z młodymi. I tu pytanie:
Czy to taka taktyka, żeby młode jak najszybciej nauczyły się latać i same zdobywały pożywienie?
Młode bardzo wyraźnie wychudły, dziś już nawet wleciały na parapet. Czy rzucić im coś do podziobania czy zostawić w spokoju?
Beno63
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2015, o 16:12

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Beno63 »

Mam hmmm. głupie pytanie.
To mój pierwszy młody gołąb na balkonie. Wylazł już z doniczki i łazi po balkonie, który wyłożyłem kartonami. Ale. nie wiem, czy nie przesadziłem, bo postawiłem mu w rogu balkonu domek z kartonu i on w tej budce cały czas siedzi, wychodzi tylko na karmienie, gdy przylatują rodzice.
Pytanie brzmi - czy ta budka, w której się chowa, to dobry pomysł? Zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem mu nie jest za dobrze i nie nauczy się latać? Może wywalić ten penthouse i niech łazi swobodnie?
Beno63
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2015, o 16:12

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Beno63 »

IMG-20150824-WA0001.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość