Gołębie na balkonie

Monika T3
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2008, o 08:23

Gołębie na balkonie

Post autor: Monika T3 »

Niedawno dowiedziałam się, że u moich koleżanek, które mieszkają w akademiku, na balkonie gołębica wysiaduje jaja w koszu na śmieci.
Dziewczyny nie wiedzą co zrobić, gdyż w czerwcu będą musiały zdać pokój i uprzątnąć balkon.
Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: WojtekB »

Zależy jaki to gołąb: czy zwykły miejski czy sierpówka.
Jeżeli to gołąb miejski: jaja wysiaduje około 17 dni, a młode ptaki zdolne są do lotu po około 5 tygodniach. Jeżeli to sierpówka: jaja wysiaduje 15-16 dni, a młode ptaki są już zdolne do lotu po około 18 dniach. A więc do czerwca gołębi powinno nie być. Ja na Twoim miejscu nie próbował bym przenosić gniazda, gdyż gołębica może nie zaakceptować nowego miejsca i porzucić jaja.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Mrówek »

u mnie w domu poskutkowała siatka zasłaniająca cały balkon, działa. Trudno się ogólnie pozbyć gołebiz balkonu, nawet wyrzucając jajka.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: WojtekB »

Po pierwsze: tu chodzi o gołębice, która wysiaduje jaja, a więc siatka już jest nie potrzebna.
Po drugie: jestem oburzony tym, że napisałeś o wyrzucaniu jajek (mogłeś zachować to dla siebie)
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Norbi »

no właśnie chyba Mrówek nie pomyślała za nim to napisaławyrzucać jaja?.a mówią że to ludzie są rozumniehhh

[mod] Trochę kultury osobistej proszę! [/mod]
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2008, o 13:32 przez Norbi, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: krzysiek j »

Wiele ludzi nie lubi gdy mają gniazda ptasie I robią wszystko by je odgonić
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Mrówek »

to jest uciążliwe na balkonie i one strasznie brudzą np robią kupy na pranie które się suszy.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: WojtekB »

Jeżeli dla kogoś jest to uciążliwe po prostu zakłada siatkę na balkon i po sprawie. Ja takiego problemu nie mam, ale jeżeli gołębie by mi przeszkadzały to bym starał się je odstraszyć, a w życiu nigdy nie wyrzucił jaj z ich gniazda, choć wiadomo, że gołąb to nie przyjemny z strony pozwolę się wyrazićhigienicznej".
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: Gosiaczek »

W wielu miejscach umieszcza się na parapetach metalowe pręty kiedyś nie wiedziałam do czego są one potrzebne, ale jak zobaczyłam martwego ptaka przedziurawionego przez jeden z nich zrozumiałam ludzie są okrutni
wojtas007 pisze:Jeżeli dla kogoś jest to uciążliwe po prostu zakłada siatkę na balkon i po sprawie
bardzo dobry pomysł
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: WojtekB »

Według mnie tak bezmyślne zachowanie ludzi np: wyrzucanie jaj z gniazd lub zakładanie specjalnie prętów, na których zabijają się ptaki, może spowodować gwałtowny spadek liczebności ptaków. W połączeniu z zmianami środowiska, które następują przez człowieka doprowadza to do wymierania niektórych gatunków. Przykładem może być nasz pospolity wróbel, który stał się ostatnio na zachodzie Europy, rzadkim i zagrożonym wyginięciem ptakiem.
karolka
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2008, o 10:38

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: karolka »

witam serdecznie

szukam porady, oczywiście w sprawiegołębi na balkonie". gniazdo założyły, nawet nie wiem kiedy, w donicy z różą, a teraz wysiadują już dwa jaja. i teraz mam pytanie: czy można utrzymać balkon we -względnym- porządku i nie wystraszyć gołębi kiedy małe szczęśliwie już się wyklują? czy, powiedzmy, mycie, czyszczenie balkonu (cokolwiek!) nie będzie zbytnią ingerencją?
zaznaczam, ze na ptakach nie znam sie kompletnie ani trochę nic a nic.


z góry dziękuję za pomoc, każda rada się przyda
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: WojtekB »

Sądzę, że miesiąc możesz poczekać, gdyż z opisu wynika że jest to sierpówka. Jeżeli jednak tak Ci zależy np: na umyciu okien to lepiej to robić pod nieobecność dorosłego ptaka, żeby nie robić zamętu, który mógłby spowodować odrzucenie młodych przez samice. Ja osobiście radzę poczekać
karolka
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2008, o 10:38

Re: Gołębie na balkonie

Post autor: karolka »

dzięki, poczekam, oczywiście:)

mniejsza z oknami, nadmiar odchodów na balkonie i wkoło donicy będzie moim zmartwieniem ] i też chciałabym uratować kawałek róży
jakos tak nie wygląda na sierpówkę porównując zdjęcia. moje balkonowe gołębie są szare od stóp do głów. co w moim opisie wskazywało by, że to sierpówka?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości