Gronkowiec

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Khair Udin
Posty: 3
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 17:34

Gronkowiec

Post autor: Khair Udin »

Witam, ostatnio pobierałam sobie wymaz, dziś wyszło, że mam gronkowca w pochwie, jestem nosicielką. W sumie moja mama jest ginekologiem, ale jak zaczęłam jej zadawać pytania, nic nie chciała mówić, bo wie, że by mnie to zdołowało a ze względu na hormony, nie mogę się denerwować. Więc postanowiłam wejść na forum i spytać tutaj, być może ktoś wie coś na ten temat lub ma podobny problem. Mam w domu miliony książek i encyklopedii, jednak żadne z nich nie odpowiedziały na poniższe pytania:

1. Czy da się to w jakiś sposób wyleczyć? Myślę, że nie, bo jestem nosicielką ale mama przepisała mi antybiotyki, one coś dadzą?
2. Czy będę mogła kiedyś zajść w ciążę, czy ta bakteria jeszcze bardziej zniszczy moje szanse na dzieci? Obecnie jestem niepłodna, mam problemy hormonalne, zanik miesiączki i przyjmuję antykoncepcję hormonalną.
3. Czy jest możliwość zarażenia kiedyś partnera drogą płciową?
4. Czy jeśli kiedyś będę miała operacje, poza trudnością gojenia się rany i ropienia jej, jakie jeszcze groźniejsze mogą być skutki? Co dokładnie powinnam powiedzieć wcześniej lekarzowi? Poprosić o antybiotyk? Czy to w jakiś sposób pomoże w gojeniu rany?

I am just damn cruched, people.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Gronkowiec

Post autor: AnnaWP »

Jaki gronkowiec?
Czy wraz z wymazem zrobiono antybiogram? Jeśli nie - zrób go.
Khair Udin
Posty: 3
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 17:34

Re: Gronkowiec

Post autor: Khair Udin »

G. Złocisty, robiłam antybiogram, według którego mam ustalony antybiotyk - Duomox.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Gronkowiec

Post autor: AnnaWP »

Skoro ustalono go antybiogramem, to widać jest na niego wrażliwy. Bierz i słuchaj się lekarza.
Nie wiem, czy infekcja w drogach rodnych oznacza stały problem.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gronkowiec

Post autor: Medycyna Lwów »

a po co był robiony ten wymaz? były jakieś wskazania medyczne?

nosicielami gronkowca tyle że w nosie jest 1/3 Polaków i nic to nie zmienia. W przypadku pochwy problem mógłby być gdybyś zaszła w ciążę i miała rodzić drogami natury wtedy byłoby ryzyko zarażenia dziecka przy przechodzeniu przez kanał rodny, ale i to się zwalcza właśnie antybiotykiem przed. Czy możesz zarazić partnera podczas seksu - możesz, choć to mało prawdopodobne, bo zakażenia cewki męskiej akurat gronkowcem są b.rzadkie (ogólnie zakażenia cewki są rzadkie z racji jej anatomii).

Spokojnie, nic strasznego się nie dzieje
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Gronkowiec

Post autor: AnnaWP »

Kaamil - wymaz z pochwy i kanału szyjki to standardowa procedura przed niektórymi badaniami, np. HSG.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gronkowiec

Post autor: Medycyna Lwów »

wiem, jestem na bieżąco z ginekologią z racji trwających z niej zajęć, natomiast nie jest to jedyne wskazanie, a pytanie jest zasadniczo ważne po co robiono wymaz? Wątpię by u tak młodej dziewczyny ktoś robił HSG od tak.
Khair Udin
Posty: 3
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 17:34

Re: Gronkowiec

Post autor: Khair Udin »

a po co był robiony ten wymaz? były jakieś wskazania medyczne?
Zrobiłam wymaz, bo męczyłam się z upławami, uznałam, że to nie jest normalne, powiedziałam mamie (jest ginekologiem) i stwierdziła, że muszę pobrać wymaz
Wątpię by u tak młodej dziewczyny ktoś robił HSG od tak.

19 lat.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Gronkowiec

Post autor: AnnaWP »

I bardzo dobrze zrobiła. Latami męczyły mnie drobne infekcje, a przy okazji HSG właśnie antybiogram i wymaz, wytępiłam gadziny i mam spokój.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości