Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Zatroskany
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:11

Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup)

Post autor: Zatroskany »

Witam serdecznie!
Przeglądając plany zajęć III, IV, V i VI roku kierunku lekarskiego IWL zauważyłem, że na trzecim roku liczba grup dziekańskich spada do 15 (z początkowej wartości 16), na szóstym zaś do 13. Z czego wynika ta redukcja? Aż tylu studentów rezygnuje ze studiów? Czy rozwiązywane są grupy o numerach 14., 15., 16., czy może grupy do rozwiązania wybierane są losowo? A może rozwiązywane są grupy, w których jest niewielu studentów? Ilu studentów znajduje się w Waszej grupie? (podajcie przy okazji rok studiów)
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: gooner92 »

Zawsze jest tak, ze ktoś nie zda jakiegoś przedmiotu, stąd zmniejszenie liczby grup, bo ktoś albo wyleci albo powtarza przedmiot. U nas grupy były kasowane od końca i te osoby dołączały do grup, w których kogoś brakowało.

Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: moorisett »

gooner92 pisze:Zawsze jest tak, ze ktoś nie zda jakiegoś przedmiotu, stąd zmniejszenie liczby grup, bo ktoś albo wyleci albo powtarza przedmiot. U nas grupy były kasowane od końca i te osoby dołączały do grup, w których kogoś brakowało.

Np. po zeszłym pierwszym roku odpadła trzydzieści pare osób.

Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: a_niap »

W naszym roczniku (obecnie VI rok) bylo od poczatku 16 grup, trzy ostatnie zostaly rozwiązane po drugim roku i ludzie rozdzieleni do pozostalych (nie dlatego ze az tyle odpadlo ale po prostu tak bylo latwiej niz modyfikowac plan zajec ktory od lat byl niezmienny )

Nie sugeruj sie ze na 3 roku jest 20 grup a na 4 juz tylko 15 bo to są inne roczniki - z roku na rok jest przyjmowanych wiecej osob i potrzeba tworzenia wiekszej liczby grup (czyli z mojego przykladu - teraz na 3 roku jest 20 grup to znaczy ze w przyszlym roku na 4 roku bedzie tez 20 grup)

Liczna osob na 5 i 6 roku sie zmienia bo jest bardzo duzo UTS/ITS, ludzie wracają po erazmusie i robią innaczej przedmioty niz reszta grupy dziekanskiej itp itp
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: Medycyna Lwów »

nas zaczynało w 2007 r. 370 os i było 16 gr po ok. 20-24 os., po 2 roku rozwiązano 3 najmniej liczne grupy (jedna na skutek odpadnięć liczyła tylko 13 os! na koniec 2ego roku). Na koniec było na 300 os. i 13 grup, odeszło na skutek różnych procesów dużo więcej osób, bo uczelnia non stop na wolne miejsca przyjmowała osoby z innych uczelni w międzyczasie.
Zatroskany
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:11

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: Zatroskany »

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, ale chciałbym doprecyzować jedną sprawę. gooner92 i a_niap pisali, że rozwiązywane są grupy od końca, Kaamil zaś, że grupy najmniej liczne. Czy moglibyście napisać, w grupie o jakim numerze byliście i czy numer ten zmieniał się przez czas trwania studiów? Liczę, że pozwoli to określić, które grupy są rozwiązywane.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: gooner92 »

Zatroskany, jak odpisywałem to pisałem z telefonu i nie widziałem, że temat dotyczy WUMu. Ja jestem w Łodzi, tam rozwiązywanie to może następować w innej kolejności niż w Warszawie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: a_niap »

U nas to akurat trafiło na trzy koncowe grupy, ale zasada jest taka ze to grupy z najmniejszą liczbą osób są rozwiązywane
Zatroskany
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:11

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: Zatroskany »

Kaamil, jak to wyglądało w Twoim przypadku?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas to były grupy nr 13,14 i 16.
speakerval
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:53

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: speakerval »

To ja, żeby nie zakładać nowego tematu, zadam pytanie odnosnie grup na wumie. Czy jest możliwość przeniesienia się z jednej grupy do drugiej?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: Collo »

W pierwszym tygodniu roku akademickiego nie ma z tym problemu, jednak można się tylko przenieść do innej grupy z tego samego wydziału

speakerval
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:53

Re: Grupy dziekańskie (ilość studentów, redukcja liczby grup

Post autor: speakerval »

Ale trzeba się z kimś umawiać i zamieniać grupą czy wystarczy wizyta w dziekanacie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości