GUMed

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: GUMed

Post autor: Orda »

Pytanie, czy w GUMedzie wszystkie zajęcia są skumulowane w jednym miejscu, tzn mógłbym spokojnie dojść na nogach z akademika?
Bardzo proszę o dokładne rozpisanie na którym roku musiałbym ewentualnie dojechać gdzieś dalej, przepraszam ale wybieram spośród kilku miast i muszę być zorientowany.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: GUMed

Post autor: Lucyfer »

Na I roku zajęcia są w 3 budynkach blisko siebie z 300m od akademika. Podobno higienę mają przenieść do Gdańska, póki co jest w Gdyni, ale to na II roku.
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: GUMed

Post autor: Orda »

a 3,4,5,6 rok? czy wtedy mógłbym mieć zajęcia porozrzucane? i jak daleko, czy może wszystkie kampusy są blisko siebie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: GUMed

Post autor: Mårran »

Starsze lata to kliniki, głównie w jednym miejscu niedaleko akademików, może z 10 minut pieszo max. Zdarza się coś dalej np. jakiś dzień w Gdyni czy pediatria i ortopedia w Wojewódzkim.
Pani Buka
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: GUMed

Post autor: safa_tt »

[at] będa porozrzucane. Psychiatria jest po drodze na wylotówkę na obwodnicę trójmiasta - srebrzysko, neurologia przy Uniwersytecie Gdańskim, higieny i parazyty w Gdyni, reumatologia w Sopocie. No i ginekologia za operą ale pieszo to bym tam nie chodził. W ogóle to CMI jest przy samym stadionie Lechii, a miejsca parkingowe pod uczelnią mają być ponumerowane i płatne.
Żyć się nie da.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: GUMed

Post autor: Mårran »

Psychiatrię i neurologię poza kliniką mają tylko niektórzy, na gineksy spokojnie da się dojść pieszo, a reumatologii w Sopocie jest jeden dzień
Pani Buka
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: GUMed

Post autor: Heisenberg »

Witam.
Chciałbym zapytać, jak to jest na gumedzie na medycynie- tych co studiowali, studiują albo co coś słyszeli lub znają kogoś na tej uczelni- czy jest ciężko( wiadomo uczyć się trzeba wszędzie, ale jak to wygląda, czy to jest tak że się codziennie wraca do domu i uczy do późna a w weekendy cały dzień czy jakoś inaczej?) czy dużo ludzi wylatuje z pierwszego czy tam drugiego roku, bo nie dają rady, z jakich przedmiotów jest najiwększa kosa i czy tylko geniusze dają radę. Ogólnie nie wiem za bardzo jak to wygląda na innych kierunkach ani uczelniach, bo dopiero w tym roku zacznę studiować. Wiem, że to już było w ostrzeżeniu przed gumedem, ale chciałbym jeszcze raz zapytać, tylko proszę o konkrety a nie ze jest ciężko bo jest źle. Dziękuję bardzo
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: GUMed

Post autor: lith »

I co mamy napisać? Są okresy, że jest ciężko - jak pewnie wszędzie. Są też luźniejsze. Nie trzeba być geniuszem, żeby dać sobie radę. Są przedmioty gdzie trzeba umieć, są takie gdzie trzeba mieć farta, są takie gdzie trzeba dobrą giełdę zrobić, a są takie, że nic nie trzeba. Czasami się wiedza przekłada na ocenę czasami nie. Ważniejsze od tego ile się umie jest czy umie się akurat to o co zapytają. ee tam zaraz umie czy się odpowie tak jak oczekują. Uczy się często do późna. bo są w ciągu dnia lepsze rzeczy do roboty. To znaczy jak będziesz chciał to jest tyle do nauki, że możesz się uczyć 24/7 i Ci materiału pewnie by nie zabrakło. Więc czasu wolnego masz tyle ile sobie zrobisz, przy zdrowym podejściu dostatecznie dużo i na wszystko starczy.
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: GUMed

Post autor: Heisenberg »

lith dzięki bardzo, mam jeszcze jedno pytanie: dużo ludzi tam odpada? tzn są wyrzucane, oblewane itp?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: GUMed

Post autor: Jivan »

Heisenberg pisze:lith dzięki bardzo, mam jeszcze jedno pytanie: dużo ludzi tam odpada? tzn są wyrzucane, oblewane itp?
z tego co ja wiem (a ta wiedza jest na podst wyczytanych postów na biologu i nie tylko) to sieja tam trochę na drugim roku z Biochemii
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: GUMed

Post autor: safa_tt »

To już było tyle razy omawiane w różnych tematach. Heisenberg potrzebujesz pocieszenia i zapewnienia, że nie będzie źle? Skoro już się dostałeś na studia w tej uczelni to co za różnica czy ciężko czy nie ciężko czy wywalają czy nie? Teraz już tylko się uczyć od października.
Po pierwszym roku uwalają jakieś 20 osób, po drugim kolejne 20. Od trzeciego roku już na życzenie. Mówię jak jest
Mam nadzieję, że pomogłem.
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: GUMed

Post autor: Heisenberg »

Safa nie pocieszenia tylko zorientowania się w sytuacji
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: GUMed

Post autor: lith »

To na anacie co rok wychodzi inaczej, zależy jak im się akurat regulamin zmieni.

W każdym razie tutaj się nie tyle odpada, co można (oczywiście za gruby hajs) powtarzać rok - łącznie z pierwszym, co niby wcale nie jest takie oczywiste na wszystkich uczelniach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości