Help!

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2008, o 13:37

Help!

Post autor: gandalf »

Ludzie pomóżcie mi błagam! Zawsze uważałem że sepsa to choroba zakaźna ale z kilku źródeł(w tym wikipedii) dowiedziałem się że po prostu oznacza to zakażenie w szerokim zakresie znaczenia tego słowa. Wy wiecie najlepiej osądźcie więc ostatecznie. Ja muszę to wiedzieć(zanim ktokolwiek spyta czemu: Zamierzam być lekarzem a takie rzeczy musze po prostu wiedzieć)
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Help!

Post autor: Tau »

Dobrze myślisz- Sepsa to nic innego jak stan gdy jakaś bakteria czy inny patogen. weźmy np. S. aureus. który stworzył stan zapalny w ranie pooperacyjnej. Niestety przedostał siędo krwi i osadził w wielu miejscach i narządach organizmu wywołując więcej miejsc zapalnych niż pierwotnie to jest przykład jednej z typów Sepsy. Co do zaraźliwości no to cóż: jak wywołana jest dwoinką zapalenia płuc to zakazić możesz ale poprzez pierwotny stan zapalny w płucach a nie jak przejdzie do innych narządów, przez co zaraźliwość zależy od patogenu wywołującego Sepsę
gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2008, o 13:37

Re: Help!

Post autor: gandalf »

Dziękuję
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości