Hodowla pierwotniaków

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: Jakusz »

Lifaen90 pisze:myślę,że się nada na założenia hodowli pantofli
Tak, na pewno.

Co do tej wodyspod cebuli - pamiętaj, że jeżeli chcesz zrobić doświadczenie, które miałoby pokazać, czy w tej wodzie są jakieś Protista, to musisz dodać część tej wodycebulowej do wody sterylnej (w miarę możliwości). Jeśli wymieszasz np. tacebulową z tą z jeziora, to nic zdoświadczenia nie będzie.
Lifaen90
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 19:46

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: Lifaen90 »

Ale chodzi Ci o wodę całkowicie destylowaną?Jakbym się postarał,to może udałoby mi się trochę zakosić ze szkolnego laboratorium chemicznego.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: Jakusz »

Lifaen90 pisze:zakosić ze szkolnego laboratorium chemicznego
Łatwiej pójść na stację benzynową i kupić, niż okradać szkołę.
Lifaen90
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 19:46

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: Lifaen90 »

Mówiączakosić"miałem raczej na myśli poproszenie pani od chemii o podarowanie mi trochę tej wody.Przecież nie wkradałbym się do szkolnego laboratorium w celu zdobycia odrobiny wody.
Awatar użytkownika
wolframix
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, o 18:43

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: wolframix »

mam pytanie po 14 dniach od założenia hodowli nic się nie wyhodowało pod mikroskopem widziałem jedynie małe pałeczki które sie nie ruszały co się stało nie tak
1.jpg
to coś jakby takiego tylko że to sie nie rusza i jest mniejsze
mlodedrwale
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2010, o 12:35

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: mlodedrwale »

wolframix, żeby dało się coś powiedzieć, musisz opisać swoją hodowlę (skąd woda itp, czy wrzuciłeś siano itp).
polgraf
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2010, o 01:14

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: polgraf »

najlatwiej jest wziac wode z akwarium lub ze stawu, lub z jakiegos bajorka, - tam na pewno sa pierwotniaki - ale najlepiej brac przy samym dnie przy samym mule, poza tym cale stada pierwotniakow sa w wodzie w wazonach z kwiatkami, przynajmniej w tych wazonach w ktorych woda juz smierdzi, , a jesli hodowle chcesz zrobic to trzeba wziac siana troche i zalac ktoras z tych wod wyzej wymienionych, lub np. z filtra do oczka wodnego - tam tego jest zatrzesienie i po tygodniu max 2 masz full pantofelkow i innych wynalazkow do ogladania.
Awatar użytkownika
wolframix
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, o 18:43

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: wolframix »

no więc tak zacząłem się interesować mikrobiologią od ostatniego czasu (2 miesiące) kupiłem sobie nowy mikroskop Bresler biolux al i postanowiłem sobie założyć hodowle pierwotniaków
Moja hodowla:
wziąłem słoik dolałem wody z akwarium (dość zasyfionego) i do słoika dałem: liście jakiś roślin marchew skórkę od banana i kieliszek octu bo słyszałem ze pierwotniaki lubią zakwaszone środowisko
a i na powierzchni wody wyrósł mi grzyb yyyyy taka zielona pleśń zapomniałem jak się nazywa
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: Jakusz »

No to istnieje możliwość, że przesadziłeś z pH. Jaka była objętość słoika?
Awatar użytkownika
wolframix
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, o 18:43

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: wolframix »

1 litr
polgraf
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2010, o 01:14

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: polgraf »

a po co te wynalazki ?, sama woda i siano, wazne zeby woda byla z tego co napisalem, tydzien, gora dwa i masz full zyjatek ,
Awatar użytkownika
wolframix
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, o 18:43

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: wolframix »

Spoko zakładam już normalną hodowlę myślę że coś wyjdzie
Awatar użytkownika
wolframix
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, o 18:43

Re: Hodowla pierwotniaków

Post autor: wolframix »

wiem jak wyhodować w słoiku szybko dużo mikroorganizmów.
To proste. wystarczy napuścić trochę drożdży do naszej hodowli. Drożdże w przeciwieństwie do roślin nie mają grubej ściany komórkowej i są bardziej pożywniejsze dla protistów .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości