homoseksualizm

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: homoseksualizm

Post autor: Giardia Lamblia »

Chyba nie doprecyzowałem. Przez nieobnoszenie się miałem na myśli całkowicie bierną homofobię (ktoś po prostu nie lubi i lubić nie będzie, bo tak i już), coś na zasadzie homouprzedzenia. Cały post odnosił się raczej do tego rodzaju sposobu myślenia, niż do nienawiści.

Hołdować nienawiści/nietolerancji zamiaru nie mam, natomiast jeżeli czyjeś poglądy bezpośrednio nie dotykają i dotykać nie będą w sposób negatywny drugiego człowieka, to nie widzę powodu, żeby kazać komuś takiemu je zmieniać.

Każdy przypadek takiej niechęci będzie inny, moim zdaniem nie można wrzucać wszystkich do jednego wora razem z faszystami.

Podkreślam, nie chodzi mi w tym momencie o ludzi, których homofobia objawia się w sposób skrajny (spalić, zabić, wyleczyć przymusem).
aretse pisze:4 zony
Katolicyzm, Ewangelicyzm, itd. to nie są jedyne religie - w innych wierzeniach znajdziemy wielożeństwo, coś co dla tych ludzi jest całkowicie normalne i takie rodziny raczej żadnej specjalnej dysfunkcji nie wykazują. Po prostu jest to trochę większa rodzina - i tyle.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: homoseksualizm

Post autor: AnnaWP »

Kwestie religijne są mocno nieweryfikowalne i subiektywne, dlatego nie mogą być brane pod uwagę w dyskusji społecznej.
Po prostu tekst dowolnej świętej księgi nie jest wyznacznikiem. Gdyby miał być, to kamienowalibyśmy niegrzeczne dzieci, a tego nie robimy. Za to niewolnictwo nie byłoby niczym gorszącym, bo taki model tam preferują.

To jest kolejna niesprawiedliwość, którą podpiera się bogiem, który tak chciał".

Jaka jest rzeczywistość? Taka, że każde obserwacje dorosłych dzieci rodzin homoseksualnych nie wykazują odstępstw od reszty społeczeństwa. Za to analiza rozwoju dzieci w domach dziecka wykazuje. Gdyby dzieci był niedosyt, to oczywiście nie chciałabym zabierać dzieci rodzicom heteroseksualnym, którzy dobrze się nimi opiekują, na rzecz rodziny homoseksualnej. Ale to mrzonka. W rzeczywistości są tysiące zaniedbanych dzieci, które nie są jakoś adoptowane przez te piękne, klasyczne rodziny, spełniające wymogi hipotetycznego boga.

Czy naprawdę przypadkowo przypadła komuś religia (bo wszak nie wybraliście jej świadomie, dostaliście ją w spadku po rodzicach) jest na tyle ważna, żeby wtryniać ją do życia innych osób, których wcale nie dotyczy? Tacy Żydzi powinni wprowadzać zakaz uboju nierytualnego, bo nie akceptuje tego ich religia. A inna religia skazuje na ostracyzm ofiary gwałtu p w czym ostracyzm osób homoseksualnych jest lepszy?
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: homoseksualizm

Post autor: aretse »

Tak, kwestie religijne sa subiektywne i nie traktuje sie ich obiektywnie. Kazdy ma swoje przekonania i np. moje wynikaja z wiary w Pismo Swiete, co nie zmienia faktu, ze kazdy moze miec swoje. Choc tu nie chodzi tylko o wiare, ale nawet badania, ktore potwierdzaja, ze poczucie moralnosci sa u homoseksualistow bardzo zaburzone. To nie tylko ich problem, bo wychowujac dzieci przekaza im to, czym sami zyja. A jezeli homoseksualizm jest okej, to przepraszam za to co napisze, czemu nie prostytucja? Jezeli moi tatusiowie tak zyja to ja moge wszystko
Tu tez nie chodzi w co wierza ludzie ( w sumie w Polsce zyje ponad 90 procent katolikow, wiec czemu rozwinela sie ta dyskusja?) Tu chodzi o to, ze obcowanie takie, jest przeciwko naturze. I jezeli to jest okej, to takie pary moglyby miec dzieci.

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: homoseksualizm

Post autor: zoo_ »

aretse pisze:A jezeli homoseksualizm jest okej, to przepraszam za to co napisze, czemu nie prostytucja?
Jakbym słyszała szkolnego księdza: homoseksualizm jest gorszy niż pedofilia". Ksiądz! Osoba, która powinna odznaczać się kulturą osobistą, miłością do bliźnich, wrażliwością. (wulgarnych słów nt. seksu dwóch mężczyzn nawet nie cytuję co by bana na forum nie dostać).
Naprawdę nie widzisz różnicy między miłością wyłącznie dwóch osób, szczerą i prawdziwą a prostytucją (nie będę używać dobitnych słów żeby to opisać, każdy wie czym prostytucja jest) ?
aretse pisze: w sumie w Polsce zyje ponad 90 procent katolikow
Hueh. X lat temu dodatkowo wg spisu Kościoła. Ja pewnie wciąż tam figuruję, bo ochrzczona jestem a apostazji nie dokonałam (w sumie chyba czas pomyśleć). Tak jak większość moich znajomych, a mam wśród nich chyba więcej niewierzących niż katolików I masz już odpowiedź skąd taka dyskusja

Btw. powołując się na wyniki badań fajnie by było jednak je tu publikować tak jak to robi AnnaW_UO.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: homoseksualizm

Post autor: Jivan »

ja tam mam neutralne zdanie , ale wszystkie cywilizone i rozwijące kraje to tolerują , jak to powiedział Obama , do homo : ameryka jest dla was otwarta

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: homoseksualizm

Post autor: Giardia Lamblia »

zoo_ pisze:Hueh. X lat temu dodatkowo wg spisu Kościoła. Ja pewnie wciąż tam figuruję, bo ochrzczona jestem a apostazji nie dokonałam (w sumie chyba czas pomyśleć).
Jeżeli wierzyć wikipedii, to figurować będziesz już zawsze - niezależnie od tego, czy dokonasz apostazji czy też nie. Jedyne co apostazja daje, to wyrzeczenie się kontaktu z Kościołem. Chyba, że źle to zinterpretowałem.

A w badania o zaburzonej moralności homoseksualistów ciężko mi raczej uwierzyć na słowo. Mogłabyś podać źródło?

Przykładów w naturze, kiedy 2 osobniki tej samej płci wychowują potomstwo jest krocie, tylko o tym już w tylu miejscach w internecie można przeczytać, że nie rozumiem za bardzo co ten argument po raz kolejny robi w dyskusji.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: homoseksualizm

Post autor: Jivan »

ja apostazji nigdy nie dokonam a ci co chcą niech się cieszą ze żyją w Polsce gdzie można się swobodnie wypowiadać na władze i drżeć biblie jak ten jeden nie napisze w toruniu a nie choćby w arabii saudyjskiej gdzie za apostazje można stracić nawet głowę

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: homoseksualizm

Post autor: zoo_ »

mar2451, masz rację, nawet nie wiedziałam. Mnie to jest w zasadzie obojętne za kogo oni tam będą mnie uważać, chociaż to jest irracjonalne i smieszne - przyznaję się do bycia osobą niewierzącą, a jestem jako katoliczka Tak się właśnie podbija statystyki kochani
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: homoseksualizm

Post autor: aretse »

To, ze 90 % ludzi w Polsce stanowia katolicy pokazuje tylko smutna prawde, ze wiele ludzi jest katolikami a nie chrzescijanami. Gdyby bylo inaczej bylyby puste wiezienia, i nikt by nie zamykal drzwi do mieszkan.
Ktos napisal, ze zachowuje sie, czy pisze jak ksiadz( nie jestem nawet katoliczka)
.ja nikomu nie mowie - masz porzucic taki czy inny styl zycia Ten ktos wysmialby mnie, splunal i tyle. Mam dobrego znajomego- geja. Nie skrytykowalam jego pogladow)w sumie co to da? Moge powiedziec, ze Bog go kocha i tak samo was, a czy on w to wierzy czy wy to juz jego czy wasza sprawa. Chcialabym, zeby kazdy wierzyl, ale nic nie moge uczynic.
Chodzi mi tylko, czemu mieszac w to wszystko dzieci. Dlaczego maja miec od malenkosci takie wzorce?
Poza tym, nie wiem czy wiecie, ale zwiazki takie, cechuja sie bardzo duza niewiernoscia ( podam zrodlo jak bede na komputerze) i ok 100 % par w ciagu 5 lat trwania zwiazku ma jakis skok w bok.
A pozatym tak jak juz pisalam, jezeli mamy pozwolic na wychowywanie dzieci przez takie pary, to dlaczego nie pozwolimy na poligamie? Model 3 zony + maz.

Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: homoseksualizm

Post autor: Padre Morf »

Choc tu nie chodzi tylko o wiare, ale nawet badania, ktore potwierdzaja, ze poczucie moralnosci sa u homoseksualistow bardzo zaburzone.
Badania są różne, sporo zależy od tego kogo się bada i jak interpretuje się wyniki
Tu chodzi o to, ze obcowanie takie, jest przeciwko naturze
Chrześcijanie wierzą (w dodatku nie wszyscy), że jest przeciwko naturze - to różnica.

To, że Bóg czegoś zakazuje nie oznacza, że należy na siłe szukać na to naukowego czy innego wytłumaczenia dlaczego czegoś zakazał. Przypomina mi to trochę świadków Jehowy, którzy wymyślają dziwaczne argumenty, żeby dowieść, że transfuzja jest ble.
Poza tym, nie wiem czy wiecie, ale zwiazki takie, cechuja sie bardzo duza niewiernoscia ( podam zrodlo jak bede na komputerze) i ok 100 % par w ciagu 5 lat trwania zwiazku ma jakis skok w bok.
Kwestia definicji wierności
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: homoseksualizm

Post autor: AnnaWP »

aretse pisze: Choc tu nie chodzi tylko o wiare, ale nawet badania, ktore potwierdzaja, ze poczucie moralnosci sa u homoseksualistow bardzo zaburzone. To nie tylko ich problem, bo wychowujac dzieci przekaza im to, czym sami zyja. A jezeli homoseksualizm jest okej, to przepraszam za to co napisze, czemu nie prostytucja? Jezeli moi tatusiowie tak zyja to ja moge wszystko
Tu tez nie chodzi w co wierza ludzie ( w sumie w Polsce zyje ponad 90 procent katolikow, wiec czemu rozwinela sie ta dyskusja?) Tu chodzi o to, ze obcowanie takie, jest przeciwko naturze. I jezeli to jest okej, to takie pary moglyby miec dzieci.
Jakie to badania?
Pierwsze słyszę.
Nie mam zresztą pojęcia, dlaczego miałoby być zaburzone.
Dlatego - poproszę o podanie źródła.
Bez podania dalszych informacji, będziemy traktować tę informację jako rozsiewanie plotek fanatyków religijnych, o równym poziomie jak słynna bruzda dotykowa.

A co do liczby katolików - przecież te 90% to jawna kpina. Szacuje się, że ok. 60% chodzi do kościoła - to dane pochodzące z samego kościoła.
Szacuje się nieoficjalnie (nie są to badania, ale subiektywna ocena) że ok. 30% zamierza odprowadzić ten procencik. Gdyby to był podatek dodatkowy, jak powinno być, to na pewno nie byłoby więcej.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: homoseksualizm

Post autor: AnnaWP »

To serio, czy tylko reklama durnej stronki?

To nie jest kwestia decyzji - wiesz to i już.
Nie ma nawet żadnej cechy, która wyróżnia osobowość homoseksualnej osoby - są zupełnie różni, tak samo jak i heteroseksualne.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: homoseksualizm

Post autor: Sokol »

Myślę, ze to jednak jest kwestia decyzji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości