homoseksualizm

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Crunch
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2006, o 12:32

Re: homoseksualizm

Post autor: Crunch »

Homoseksualizm.

Z jednej strony jakoś nie widze w tym większego problemu, przecież z taką osobą rozmawia się tak samo jak z innymi, ona nie jest jakaś nienormalna, zachowuje sie prawie tak samo jak inni, tyle ze odczuwa większy pociąg do osobników swojej płci i za to mamy ją mieszać z błotem ?
Chyba największym błędem człowieka jest to, ze on podchodzi do homoseksualistów od strony ich życia seksualnego. Większości słowo gej czy lesbijka kojarzy się natychmiast z okropnymi rzeczami które muszą się dziać w łóżku takich ludzi, czują do nich przez to wstręt i obrzydzenie , czasami podświadome. I to jest własnie przyczyną takiego pomiatania ludzmi różniącymi się od nas.

Z drugiej jednak strony to jest w jakimś stopniu zjawisko chorobowe związane z psychiką, bo patrząc na całą rodzine człowiekowatych, której my jesteśmy częscią, bo z niej się wywodzimy, trudno spotkać, a wręcz niemożliwe jest spotkanie podobnego zachowania, czyli łączenia się w pary osobników tej samej płci, u innych gatunków z tej rodziny.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: homoseksualizm

Post autor: Aniaww »

Wiesz - nie wnikając w przyczynowość homoseksualności to można spotkać takie zjawiska na każdym etapie naszego życia. Chociażby nasza cywilizacja. Umysł, etyka oddzieliły nas od zwierząt. Stalismy się inni.

Zgadzam się z tobą, że powinniśmy zwyczajnie patrzyć na ludzi jak na ludzi. I dopóki to co robią w łóżku jest ich prywatną sprawą (czyli nie napastują nikogo, nie gwałcą, nie molestują dzieci itd) to nie powinno to nikogo obchodzić. Bo przecież wiele zachowań heteroseksualnych też może być dziwne i budzić odrazę. A jeżeli para ma na nie ochotę. Komu to oceniać?
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: homoseksualizm

Post autor: Robin »

Crunch pisze:Z drugiej jednak strony to jest w jakimś stopniu zjawisko chorobowe związane z psychiką, bo patrząc na całą rodzine człowiekowatych, której my jesteśmy częscią, bo z niej się wywodzimy, trudno spotkać, a wręcz niemożliwe jest spotkanie podobnego zachowania, czyli łączenia się w pary osobników tej samej płci, u innych gatunków z tej rodziny.
dlugo nic nie pisalam, bo czasem nie ma juz sensu. zdania niektorych nie da sie zmienic. Ale tu musze sie nie zgodzic. U gatunku bonobo (szympans karlowty) wystepuje tzw rytual hoka-hoka, kiedy to dwie samice ocieraja sie swoimi genitaliami. Co wiecej ma to znaczenie w hierarchizacji a wiec jest to rytual dosc istotny. A wiec nie jestesmy odosobnieni pod tym wzgledem. Tylko inne jest tego postrzeganie.
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: homoseksualizm

Post autor: Matty86 »

Crunch pisze:patrząc na całą rodzine człowiekowatych, której my jesteśmy częscią, bo z niej się wywodzimy, trudno spotkać, a wręcz niemożliwe jest spotkanie podobnego zachowania, czyli łączenia się w pary osobników tej samej płci
Robin pisze:gatunku bonobo (szympans karlowty) wystepuje tzw rytual hoka-hoka, kiedy to dwie samice ocieraja sie swoimi genitaliami. Co wiecej ma to znaczenie w hierarchizacji a wiec jest to rytual dosc istotny. A wiec nie jestesmy odosobnieni pod tym wzgledem. Tylko inne jest tego postrzeganie.
Wikipedia pisze:Bonobo są jedynymi poza człowiekiem przedstawicielami naczelnych, u których zaobserwowano pocałunki językowe, spółkowanie pochwowe w pozycji twarzą w twarz, ocieractwo genitalne pomiędzy dwoma samicami (w języku Mongandu: hoka-hoka), ocieractwo genitalne pomiedzy dwoma samcami (ang.penis-fencing"). Wszystkie te zachowania zachodzą zarówno pomiędzy członkami rodziny (blisko spokrewnionymi osobnikami) jak i innymi bonobo w stadzie. Bonobo nie utrzymują stałych związków rodzinnych.
hmmm. nie wzorujmy się na tych sympatycznych szympansach, jesteśmy ludżmi i pewne zachowania wynaturzone nam nie przystoją.
Robin pisze:zdania niektorych nie da sie zmienic
Aniaww pisze:I dopóki to co robią w łóżku jest ich prywatną sprawą (czyli nie napastują nikogo, nie gwałcą, nie molestują dzieci itd) to nie powinno to nikogo obchodzić
zgadzam się, dodam jeszcze że marsze równości nie są już sprawą prywatną, tak samo jak chęć adopcji dziecka, nad legalizacją związków można dyskutować - osobiście mówię nie.
Aniaww pisze:Jednak bardziej ufam wiedzy zdobywanej na studiach lub na wykładach naukowych.
hmm, ja również taką wiedzę preferuję, jednak ciężko mi tutaj zacytować wykład.a te artykuły wg. mnie profesjonalnie podchodzą do tematu i problemu.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: homoseksualizm

Post autor: Aniaww »

A więc ogólnie zgadzasz się, byle tego nie było widać?
Moralność Pani Dulskiej.

Albo uznajesz że jest to czyjaś sprawa - i dajesz mu wtedy zarazem prawo do manifestacji tego, albo uważasz że cos jest złe i dążysz do potępienia tego.
Nie ma drogi pośredniej, która byłaby etyczna.

Taka filozofia przypomina mi pranie brudów we własnym domu, czyli dopóki nie nazwano pedofilii nie było problemu, tylko tatusiowie czasem przelecieli córeczki. Ale przecież nie widział tego nikt, nikt o tym nie wiedział więc było ok. Teraz jest źle, bo się o tym mówi.

Co do marszów - skoro żyjemy w państwie wolnym każda grupa która swoja ideologią nie łamie prawa ma prawo do zorganizowania wiecu, marszu itd. Nonsensem jest marsz złodziei - nie wnikam w manifestacje polityczne , ale grupa która z zasady jest przestępcza organizując cokolwiek powinna zostać aresztowana. To samo dotyczy faszyzmu - bo szerzenie treści faszystowskich jest przestępstwem. Ale każda inna - zwolenników hodolwi myszek, preferujących różowe majtki, kobiet nie noszacych staników czy lubiących seks oralny - ma zakichane prawo do takiej manifestacji. Rozumiesz? I nie mamy prawa im tego odmawiać.

A co do wykładów - jakoś ja miałam trochę więcej szczęścia. Np. wykłady dr. Gaja z katedry genetyki UŚ. Poruszał m.in. kwestię powstawania zaburzeń seksualności oraz homoseksualności. Co ciekawe - według niego gen homoseksualności jest związany z homoseksualnością męską, w przypadku żeńskiej albo go nie ma, albo go nie znamu. Ten sam gen u kobiet nie wywołuje tego efektu.

Za to - co pisałam wieloktrotnie, ale nie zostało to zauważone, a domagam się - istnieje gen czerwonych oczek u wywilżny, który jednocześnie powoduje homoseksualność samiczek. Więc stwierdzenie że to nie występuje u innych gatunków jest kłamstwem.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

Tony Blair zapowiedział w poniedziałek, że nowa ustawa w sprawie równouprawnienia homoseksualistów w dostępie do usług, towarów i świadczeń nie będzie przewidywałażadnych odstępstw i stanie sięw pełni obowiązującym prawem z końcem 2008 r.

Tym samym katolickie i anglikańskie organizacje prowadzące sierocińce nie będą mogły odmówić parze homoseksualistów adopcji dziecka, ponieważ taka odmowa zostanie uznana za przejaw dyskryminacji taki sam, jak w przypadku dyskryminacji ze względu na płeć lub rasę.

Możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualistów żyjące razem w tzw. cywilnym związku przewiduje ustawa obowiązująca już w Irlandii Płn., zrównująca prawnie dyskryminację wobec homoseksualistów z innymi obowiązującymi od dawna ustawowymi formami dyskryminacji ze względu na płeć, czy rasę. Izba Lordów, do której ją zaskarżono, odrzuciła skargę torując drogę jej wprowadzeniu także w Anglii i Walii.
PAP

Myslicie ze tak samo bedzie w Polsce? Jesli tak to co wy na to?
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: MiRACiDiUM »

Guru pisze:Myslicie ze tak samo bedzie w Polsce?
Mam nadzieję, że nie. Homoseksualiści powinni mieć prawo do zawarcia związku cywilnego, ale nie powinni mieć dzieci w moim przekonaniu. Dwaj mężczyźni nigdy normalnie nie mieliby dziecka więc po co to zmieniać? Jestem tolerancyjny, ale mimo wszystko uważam, że dzieci powinny być wychowywane przez mężczyznę i kobietę, jeśli to tylko możliwe. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: homoseksualizm

Post autor: Savok »

Homoseksualiści powinni mieć prawo do zawarcia związku cywilnego, ale nie powinni mieć dzieci w moim przekonaniu. Dwaj mężczyźni nigdy normalnie nie mieliby dziecka więc po co to zmieniać? Jestem tolerancyjny, ale mimo wszystko uważam, że dzieci powinny być wychowywane przez mężczyznę i kobietę, jeśli to tylko możliwe
Najciekawsze jest to, ze sami homoseksualisci przewaznie postuluja wlasnie takie prawa. Nalezy rozgraniczyc org. polityczne, ktore rzadaja wszystkiego, bo to takiedemokratyczne", a miedzy przecietnymi zjadaczami chleba, ktorzy czesto wcale nie spiesza sie do adoptowania dzieci.
Sami zainteresowani staraja sie najglosniej jak moga, ze tez nie uwazaja wychowywania dzieci w zwiazkach jednoplciowych za sluszne. O ile zdolnosc do wychowania pozostaje dyskusyjna, to fakt niecheci spolecznej i upokarzania takich dzieci nie podlego watpliwosci.

W naszym zasciankowym kraju robi sie mnostwo szumu po obu skrajnych stronach, ale jakos nikt nie patrzy na to, czego wlasciwie ludzie by chcieli. Tym sposobem dostajemy bezwzgledny impass, ktory bedzie trwal dopoty, dopoki nie zmienia sie zarowno wladze, jak i wojownicy.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: homoseksualizm

Post autor: DMchemik »

Panie Matty86

przejrzałem linki, choć staram się być tolerancyjny, to jednak uważam to za żałosne. Więc skoro masturbacja prowadzi do homoseksualizmu, to 95% młodzieży to potencjalni homoseksualiści? Uzależnić można się od wielu rzeczy, co nie znaczy że mam nie pić alkoholu, kawy, palić papierosów, wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba zachować umiar. A co do homoseksualizmu, to nie jest to sprawa typowo ludzka. Obserwowano nawet szczury i myszy homoseksualne. Osobiście spotkałem się z takim przypadkiem psa. Trzeba też się nauczyć odróżniać orientację od zboczenia czy choroby. Kościół, zwłaszcza katalicki to rzeczywiście najlepszy ekspert od ludzkiej seksualności, spraw małżeńskich, bo ksiądz który żyje w celibacie faktycznie ma w tym duże doświadczenie. Życie prywatne wielu księży pozostawię bez komentarza. Więcej otwartości umysłu na przyszłość i korzystania z niego. Ja swoje poglądy staram się wyrobić sam, a nie cytuję innych

PS o ile nie mam nic przeciwko związkom, o tyle adopcji dzieci nie jestem zwolennikiem.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

DMchemik pisze:Obserwowano nawet szczury i myszy homoseksualne. Osobiście spotkałem się z takim przypadkiem psa.
w new york zoo sa pingwiny homo
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: homoseksualizm

Post autor: Jakusz »

Moim zdaniem problem z adopcją nie jest problemem dotyczącym samego wychowania dziecka przez dwóch mężczyzn czy dwie kobiety tylko odbioru społecznego. Jestem przekonany, że pary homoseksualne mogłyby być idealnymi, kochającymi rodzicami, ale społeczeństwo odrzuciłoby wychowanka tej pary, a jeśli nie odrzuciło to byłby on napiętnowany.

Jedyna rada to uświadamiać nieuświadomionych i oświecać nieoświeconych, a świat będzie zbliżał się małymi krokami ku normalności.

[ Dodano: Wto Sty 30, 2007 16:29 ]
Przeczytałem kilka postów wstecz ten wątek: Aniaww, Savok, DMChemik, Guru (mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem) - jak się cieszę, że macie tak światłe poglądy. Taki promyk w ciemnych czeluściach Polski.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: homoseksualizm

Post autor: arek(z) »

Homoseksualizm z całą pewnością nie jest zjawiskiem normalnym.
Przepraszam bardzo. Ale w takim razie pedofilia, zoofilia, nekrofilia i inne tego typu zboczenia też nalezałoby traktować normalnie. No bo przecież to po prostu odczuwanie pociągu do dzieci, zwierzatek, zmarlych, ot co. Calkiem normalna sprawa prawda ? Homoseksualizm to podobnie jak wymienione praktyki spore odchylenie od normy ludzkiej fizjologii.
Małżeństwa i adopcje gejów. Ktoś mądry powiedział, że cywilizacja ludzka znajduje się na skraju upadku, według mnie ma stuprocentowa racje.
Poza tym marsze. No doslownie krew mnie zalewa jak widze grupe gejów i lesbijek krzyczacych, ze oni są napiętnowani. Jasne ze są napiętnowani. Nomalni ludzie nie chcą oglądać tego, mają to gdzieś, dlatego każda tego typu manifestacja budzi niechęć.
Zastanówcie się na ile naprawdę taki odchyły sa normalne.
To jest właśnie jedna z niewielu kwestii w ktorej zgadzam się z Kościołem.

[ Dodano: Czw Lut 01, 2007 16:50 ]
Aha nie wiem, co pogląd, że homoseksualizm jest normalny, ma wspólnego ze światłymi poglądami. To jest tak naprawdę tolerowanie czegoś nienormalnego. Nie widze tu zbieżności. Poza tym nie jest powiedziane, że wszystko, co nowoczesne musi byc dobre.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

arek(z) pisze:Homoseksualizm z całą pewnością nie jest zjawiskiem normalnym.
Przepraszam bardzo. Ale w takim razie pedofilia, zoofilia, nekrofilia i inne tego typu zboczenia też nalezałoby traktować normalnie.
teraz ty wybacz ale prostota myslenia az razi po oczach.
arek(z) pisze:Poza tym marsze. No doslownie krew mnie zalewa jak widze grupe gejów i lesbijek krzyczacych, ze oni są napiętnowani.
a jak widzisz strajkujace pielegniarki, demonstrujacych gornikow, czy uczniow przeciwko Giertychow te cie zalewa? krew cie zalewa bo ktos korzysta ze swoich demokratycznych praw?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości