I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Grzybu123 »

Marianne jeśli masz możliwość to studiuj poza miejscem zamieszkania - inaczej może Cię ominąć życie studenckie w pełnym tego słowa znaczeniu.

Pozdrawiam.
LullabyJ

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: LullabyJ »

Grzybu123 akurat mi by sie koło przydało bo mam małą pasję, której się poświęcam od kilku lat i myślę, że miałoby to sens. I nie oczekuję, że uczelnia mi cokolwiek zapewni z zajęć dodatkowych".

Ogólnie poziom jest wysoki, więc polecam. Tylko ten czas, bezsensowne zajęcia, plan w cały świat (dlatego najlepiej mieszkać w okolicach Narutowicza, ja mieszkałam 40 minut od Anatomicum, super mieszkanie, ale lokalizacja mierna).

Minus (dla mnie ogromny), że zajęcia wypadają np. podczas AZSów.

Marianne mi brakowało domu, jakoś życie studenckie mnie nie kręci. Może jeszcze przyjdzie na mnie czas .
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

z ciekawości pobrałam plan I roku - na anato będzie teraz rządził prof.Topol. cóż, o giełdy trzeba będzie prosić stomę
szkoda,prof.Jędrzejewski był wykładowcą z charakterem.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Grzybu123 »

LullabyJ to jak masz pasję to oczywiście możesz uczęszczać, wtedy będziesz mogła się tym tutaj pochwalić i ocenić jak to wygląda (z czego pokreślam, że na III roku np. jest więcej zajęć niż na I czy II).

Co do niepotrzebnej wiedzy no to cóż. Jej jest bardzo dużo i niestety głównie generowana przez profesorów którzy nie skończyli lekarskiego - a więc nie wiedzą co jest przydatne w praktyce". A nikt tego nie zmieni bo te same przedmioty są także selekcyjne.

Co do giełd i anatomii to wątpie, to gdyby mieli poraz 3 w ciągu 3 lat zmieniać baze pytań z egzaminu to chyba by informatyków strzeliło (zresztą nie wiem czy asystenci tego nie wpisywali). No i z tego co wiem to na stomie jeszcze więcej im giełd wchodzi więc nie do końca jest się czym martwić (a o tym jaka różnica będzie w prowadzeniu wykładów to nie mam pojęcia).

Generalnie pierwszaków nie ma co straszyć - zajęć jest mniej niż w którejkolwiek z klas LO, za to nauki więcej i zupełnie inna. Sam nie uczyłem się poza wyjątkowymi sytuacjami w weekendy i jak do tej pory nie przeszkodziło mi to we wspinaczce z roku na rok - tak więc można znaleść czas dla siebie.

Pozdrawiam.
LullabyJ

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: LullabyJ »

A Ty Grzybu123 nie jesteś po Operacji Sukces"? Tam jest znacznie mniej czasu ze względu na histologię i śrenio mądre fakultety.
Naprawdę Profesor Jędrzejewski odchodzi? Mi się wydaje, że jeżeli przejmie to Topol to zmieni bazę pytań, on jest miłośnikiem pytań otwartych.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

co do czasu wolnego - potwierdzam słowa Grzybu123, co prawda w I semestrze jest zajęć trochę więcej(dość długie zajęcia z biofizyki, choć i tutaj jak komuś dobre pomiary wyjdą to można wyjść wcześniej), ale w II-im czasu jest w ciągu semestru sporo,nie tylko w weekend ale i na tygodniu można znaleźć często chwilę żeby wyjść gdzieś ze znajomymi
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: attyde »

Ja się zbytnio nie przemęczyłam w tym roku, a jakoś udało się zdać wszystko w I terminie, także czas wolny jak najbardziej jest, tylko musisz w miarę szybko i efektywnie ogarniać niektóre rzeczy. O ile łacina była średnio ciekawa, język jak język, to filozofia medycyny utrwaliła mi parę ciekawych zagadnień. Zresztą to był pierwszy rok, na drugim ma już być biologia molekularna jako fakultet, więc wydaje się ciekawe Jeszcze parę tygodni temu, gdy pojawił się plan na nowy rok, wpisany był prof. Jędrzejewski. Szkoda, ale cieszę się że jeszcze wykładał za moich czasów
A co do kół, to chętnie zapisałabym się w tym roku, bo wydaje mi się że mam na interesujący mnie temat sporą wiedzę, ale nie wiem czy nie posłuchać Grzybu123 i poczekać.
Grey21
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2011, o 20:04

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Grey21 »

A co możecie powiedzieć o pierwszych zajęciach z bio? Czy nadal obowiązuje ta wejściówka na pierwszych zajęciach ?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

na pierwszych zajęciach to jest mała kartkóweczka wejściówka(tj.ok 40 stron ekobzdur z takiej niebieskiej książeczki) której zaliczenie umożliwia podejście do koła z ekologii była bodajże przed pierwszym wykładem z bio,dokładnie przed nim(w sensie o 7 rano )

edit: ale na razie luzik, radzę solidnie wypocząć i nie myśleć o nauce, da się zaliczyć 1 rok w łodzi bez siedzenia w książkach w wakacje(sprawdzone osobiście )
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: krisofis »

W sumie nikt o to jeszcze nie pytał, ale w końcu temat brzmi co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim a to zdecydowanie warto wiedzieć. Od tego roku anatomię na wydziale lekarskim będzie prowadził profesor Topol, który dotąd odpowiadał za ten przedmiot na kierunku lek-dent. Kupowanie od starszych roczników giełd z anatomii przypuszczalnie na niewiele się zda, profesor Topol ma bowiem zupełnie inny styl układania pytań niż profesor Jędrzejewski. Dopiero przy okazji pierwszego kolokwium okaże się, czy dotychczasowa baza pytań z kierunku lekarskiego bądź z kierunku lek-dent jest w jakikolwiek sposób przydatna. Nie marnujcie zatem pieniędzy Lepiej przeznaczyć to na jakieś książki albo zupełnie nienaukowe cele

EDIT: Uprzedzając krytykę - tak, wiem, że już na forum pojawił się wątek zmiany profesora, ale nie w kontekście materiałów
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Adam1990 »

Grzybu123 pisze:Co do giełd i anatomii to wątpie, to gdyby mieli poraz 3 w ciągu 3 lat zmieniać baze pytań z egzaminu to chyba by informatyków strzeliło (zresztą nie wiem czy asystenci tego nie wpisywali). No i z tego co wiem to na stomie jeszcze więcej im giełd wchodzi więc nie do końca jest się czym martwić (a o tym jaka różnica będzie w prowadzeniu wykładów to nie mam pojęcia).
Do tej bazy dołożyli tyle pytań, że i tak nie znamy większości z nich. Były tury, gdzie w giełdach nie powtórzyło się prawie nic.

Na stomie to różnie bywało, generalnie na 20 pytań na kolokwium 11 potrafiło być otwartych, gdzie giełda nigdy nie wchodziła. W zamkniętych w tym roku też było mniej pytań giełdowych niż na lekarskim.

Co do giełd stomy, wątpię by weszły na leku, bo prof. Topol ma w ostatnich latach dużą inwencję twórczą:D
ewelinamed
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:14

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: ewelinamed »

mam pytanie czy warto teraz szukać materiałów/ książek/ giełd, czy zabierając się do tego w październiku dam sobie radę. I czy warto kupować jakieś książki, czy bez problemu mogę je np. pożyczyć w bibliotece?
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: AleksandraK »

Ja zawsze kupuję wcześniej co trudno dostać.
Bochenków jest w bibliotece dostatek, o inne książki warto się pytać. Nie wszystko jest dostępne, ale dużo osób sprzedaje używane, czasem wystarczy odkupić poszczególne rozdziały.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości