I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

zasadniczo większość można wypożyczyć(jeżeli jeszcze coś będzie w biblio bo np. takie atlasy do anato to rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ).
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Grzybu123 »

ewelinamed pisze:mam pytanie czy warto teraz szukać materiałów/ książek/ giełd, czy zabierając się do tego w październiku dam sobie radę. I czy warto kupować jakieś książki, czy bez problemu mogę je np. pożyczyć w bibliotece?
Zdecydowana większość można wypożyczyć - tylko nie można zwlekać z udaniem się do biblioteki oraz trzeba wiedzieć co będzie się potrzebować. To, czego się nie wypożyczy można kupić od roczników wyżej (co jest opcją tanią). Dopiero ostatecznością jest kupowanie czegoś nowego.

Jak Wam/Ci się spieszy z nauka

Na życzenie mogę wysłać na mail wszystkie tablice

Pozdrawiam.
ewelinamed
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:14

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: ewelinamed »

dzięki grzybu, może skorzystam w następnym miesiącu
ps. są ludzie nieświadomi tzw. wejściówek"?
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: lola77 »

A ja mam do Was takie pytanie: czy na lekarsko - dentystycznym w Łodzi angielski jest obowiązkowy czy mogę sobie wybrać inny język, np niemiecki?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

do tej pory stoma miała wybór(ang,niem,franc bodajże), a że operacja sukces jej nie obejmuje to pewnie nadal tak będzie.
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: lola77 »

Anielka, byłoby fajnie ale dzwoniłam dziś na uczelnie i pani w dziekanacie powiedziała mi, że w tej chwili jest tylko angielski
A mój angielski leży i kwiczy ostatkiem sił, zdecydowanie bardziej preferowałabym niemiecki. Terez zastanawiam się czy słuchać pani z Dziekanatu i zabrać papiery z Łodzi do innego miasta czy zostać tutaj i męczyć się z tym angielskim, który jest dla mnie obcy w pełnym tego słowa znaczeniu
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

ang na umedzie naprawdę nie jest jakiś megazaawansowany
u nas na leku (po zlikwidowaniu możliwości wyboru czegoś innego niż ang) były dwa poziomy angielskiego, jeżeli na rozszerzeniu nie było aż tak źle to pewnie na podstawie był lajcik

ale dzwoniłaś do dziekanatu wydz.lekarskiego czy pod numer dziekanatu oddziału stomy?
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: lola77 »

Dzwoniłam najpierw do rektutacji i tam podano mi numer, teraz dla pewności sprawdziłam na stronie czy oby napewno pani się nie pomyliła, ale niestety był to dziekanat oddziału stomy. Kurcze, na angielskim w szkole spałam, za to niemiecki chłonęłam we wszelkich ilościach teraz trochę boję trochę, że mogę nie dać sobie rady ucząć się tyyyyylu przeróżnych przedmiotów + języka od podstaw.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Grzybu123 »

Anielka u mnie w grupie z angielskiego padło tyle samo osób co z histologii, a mniej niż z biochemii czy fizjo
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

no dobrze słyszałam że egz był pogięty
ale generalnie aż tak trudno nie jest(o ile nie trafi się na mgr L. )
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: lola77 »

A czy egzamin z języka jest zaraz na pierwszym roku czy na późniejszym?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

po drugim roku.
Orpheus
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:57

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Orpheus »

nie wiem jak jest teraz ale nasz rocznik na stomie miał do wyboru angieslki i niemiecki. Wyboru języka dokonywało się w czasie rekrutacji na stronie internetowej, co tam wpisałaś ? Mam znajomą, która nic nie umiała angielskiego i jakoś sobie radziła
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości