I ROK - LEKARSKI

Medycyna w Łodzi
cherry123

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: cherry123 » 12 sie 2016, o 21:20

Hej, podpowie ktoś ze starszych roczników jak przygotować sie na poprawke z chemii? Oprócz wykładów i wzorów na pamięć, to z czego przygotować się na część opisową? Może ktoś zdawał w zeszłym roku i podpowie cos? :) Byłabym wdzięczna.

Exe99

Post autor: Exe99 » 15 sie 2016, o 21:42

czy rzecza ktora poruszana jest na pierwszych zajeciach z anatomii jest osteologia?

Awatar użytkownika
Anielka

Post autor: Anielka » 16 sie 2016, o 11:52

ludzie spokojnie, korzystajcie z ostatnich tak długich wakacji :) uczenie do przodu i tak nie pomoże, po drugie trzeba wiedzieć czego się nauczyć - wbrew pozorom nie całego Bochenka :P

Ziomek123

Post autor: Ziomek123 » 16 sie 2016, o 12:50

Ciii, niech się uczą :!:

Jest przesąd, że kto się uczy w wakacje nie zdaje roku. Do tej pory na znanych mi przypadkach się sprawdziło

MedPaul11

Post autor: MedPaul11 » 26 sie 2016, o 18:20

Cześć wszystkim. Jestem tutaj nowy, więc jeśli coś zrobię nie tak to proszę o wybaczenie i poprawienie mnie :) . Mam pytanie do studentów naszej uczelni odnośnie anatomii. Wiem że uczymy się po polsku i po angielsku, kupiłem atlas nettera (po ang.) i podręcznik skawiny (najnowsze wydanie po ang. i łac.) i mam wątpliwości co do nauki polskiego nazewnictwa. Najlepiej dokupić drugi atlas z polskim mianownictwem czy lepiej sobie tłumaczyć? Są jakieś dobre słowniki w wersji elektronicznej? Tłumaczenie słownikiem znajdującym się w atlasie wydaje się bardzo czasochłonne (albo się mylę). A może polskie nazwy podadzą profesorowie/asystenci na wykładach/ćwiczeniach? Jak Wy się uczyliście i jak jest najlepiej? Sam do tego też z czasem dojdę, ale zdaję sobie sprawę z trudności studiów i chcę mieć jakikolwiek ogląd na sytuacje, żeby w październiku się uczyć a nie organizować z nauką :-D

Awatar użytkownika
sassa

Post autor: sassa » 27 sie 2016, o 21:08

Najlepiej sie uczyc tak, ze masz jednocześnie przed sobą Skawine i Nettera i rownolegle to co czytasz w książce sprawdzasz w atlasie. Wtedy nie potrzebujesz żadnych słowników ;)

[ Post via iPhone ] Obrazek

MedPaul11

Post autor: MedPaul11 » 27 sie 2016, o 22:16

Ale chyba nie wszystkie nazwy struktur, które są zaznaczone w atlasie, są w skawinie? :) Chyba że nie trzeba umieć tych wszystkich nazw z atlasu ( w co bardzo, bardzo wątpię :D ), ale domyślam się że czytając jednocześnie skawinę i patrząc w atlas główne nazwy się załapie, a tylko pojedyncze słowa z tych szczegółowych struktur trzeba będzie sobie przetłumaczyć, dobrze rozumiem? :)

panidziobaq

Post autor: panidziobaq » 29 sie 2016, o 21:43

Zależy od dokładności atlasu, ale tak z 95% tych struktur trzeba umieć ;d nie wszystko jest w skawinie, ale większość jest ofc miana po polsku i angielsku ;)

langewee

Post autor: langewee » 8 wrz 2016, o 18:46

Cześć. Wiecie może czy jeśli robiłem badania podczas rekrutacji, to czy muszę zrobić jeszcze jakieś inne. Bo w aktualnościach na stronie wydziału lekarskiego pojawiła się informacja o badaniach okresowych studentów, tylko nie wiem czy to dotyczy się też studentów 1 roku :) A do dziekanatu trudno się jest dodzwonić :P

grzegrzółka

Post autor: grzegrzółka » 8 wrz 2016, o 21:41

Jeśli, przy rekrutacji zrobiłeś badanie Medycyny Pracy to Ciebie to nie dotyczy w tym zakresie. Proponowałabym zrobić Ci jedynie badanie na "nosicielstwo" w sanepidzie bo będą potrzebne na praktyki, a być może też w trakcie roku ktoś Was "zaczepi".

izazaw

Post autor: izazaw » 10 wrz 2016, o 07:43

Hej, czy ktoś może mi napisać jak wyglądał w tamtym roku warunek z histologii, wygląda na to że niestety tak się skończy.Czy dużo osób go nie zdało i czy normalnie w październiku chodzi się na zajęcia z II rokiem?

Awatar użytkownika
sassa

Post autor: sassa » 10 wrz 2016, o 20:09

Hej, spokojnie, przecież masz jeszcze kilka dni do 3. terminu ;) też go miałam rok temu i był zdecydowanie normalniejszy od drugiego. Pytania giełdowe, wiec warto przerobic ich jak najwiecej (jeśli chcesz, mam bardzo dużo gield z opisowek, moge Ci podesłać). I najwazniejsze - w odpowiedziach pisz WSZYSTKO co wiesz na dany temat, nawet jeśli o to nie pytają, tutaj zdecydowanie działa zasada 'im więcej tym lepiej' - polecam, sprawdziłam na sobie i działa ;)

ODPOWIEDZ