I rok lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarskiego

Post autor: hotdog1990 »

apoconazwa pisze:Mam pytanie, najch?tniej do kogo? kto ju? ten 1 rok ma za sob? - które ksiki warto mie? swoje? bo jak patrz? na ten spis to ju? sama nie wiem czy wszystko, czy nie?
Wprawdzie tak?e id? na pierwszy rok ale troch? si? w tej sprawie dowiadywa?em. A ksiki czy kupisz czy wypozyczysz czy skserujesz to tak samo si? z nich uczy tylko jest spora ró?nica dla portfela:)

Z anatomii trzeba mie? Bochenka+ jakis atlas z jeden lub dwa. Ja b?d? mia? Sobotte i tego chyba zdecydowana wi?kszo u?ywa, z neta mo?na sci?gn te? Yokochiego i inne atlasy.

Z biologi medycznej to podobno przydaje si? Drewa i Kad?ubowski ale wszystko jest na ksero.

Z biofizyki Jaroszyk a cwiczenia to wszystko bedzie zalezalo od osoby prowadz?cej ale z poprzednich studiów wiem, ?e biofizyka to taki przedmiot, ?e bardzo du cz? regu?ek, praw i wzorów mo?na bez problemu znale w internecie. Ten przedmiot ogólnie obejmuje cz?sto banalne zagadnienia z fizyki, ró?ne zadania, ale te? du?o jest o fizyce w uj?ciu biologicznym, o transporcie przez b?ony i innych procesach(wcale nie jest to przyjemne do nauki).

A z ?aciny i z filozofi to si? wstzymaj bo powiedz? na zaj?ciach co potrzeba:)


Tyle pozycji podaj? przy ka?dym przedmiocie bo cze?to w danej ksi?zce jest tylko informacja np. na temat jednego z ?wicze? z biofizyki, o reszcie nic nie ma ale taka ksika jest podana jako ?ród?o z którego mo?na si? przygotowa?. Jednak lepiej za?atwi? sobie jakie? notatki, gie?dy od poprzednich rozczników oraz jedn? ksik? w której b?dzie najwi?cej informacji dotycz?cych naszych ?wicze? i wyk?adów:)
aves
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2011, o 22:58

Re: I rok lekarskiego

Post autor: aves »

Witam wszystkich Ja równie? b?d? studiowa? w Bydgoszczy. Kilka dni temu zapisa?am si? do grupy 2
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Paweł88 »

witaj w grupie 2 aves!
Vendetta
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 11:40

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Vendetta »

Co jest takiego w tej 2. grupie ?e jest a? tak oblegana : ) ? w ko?cu nie tylko ona ma przyst?pny plan np. z wolnymi pi?tkami.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarskiego

Post autor: hotdog1990 »

Vendetta pisze:Co jest takiego w tej 2. grupie ?e jest a? tak oblegana : ) ? w ko?cu nie tylko ona ma przyst?pny plan np. z wolnymi pi?tkami.

Z tego co widz? to conajmniej 50% grupy 2 b?d? stanowili ludzie z naszego forum i mo?e dlatego tutaj by?a taka oblegana. Dodatkowo wi?koszo z nas zapisywa?a si? jeszcze przed podaniem planu bo teraz po og?oszeniu to wiadomo, ?e ludzie si? pchaj? do grup z wolnym pi?tkiem lub poniedzia?kiem:)
Carol444
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2011, o 14:51

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Carol444 »

My?l?, ?e prawie ca?a gr 2 b?dzie sk?ada?a si? uczestników forum biolog, bo jak nast?pnego dnia po og?oszeniu planu dzwoni?am o 8 rano do dziekanatu to zajam ostatnie miejsce w gr 2
Vendetta
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 11:40

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Vendetta »

No tak, ja pojawi?am si? na forum jak ju? by?am zapisana do grupy 7. Dziewczyna ze starszego rocznika poleci?a mi t? grup? i mam te? wolny pi?tek
Musia?am spyta?, bo na fb CM UMK przeczyta?am ?e rzadko kto? schodzi poni?ej poziomu 4. grupy podczas zapisów.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarskiego

Post autor: hotdog1990 »

Vendetta pisze:No tak, ja pojawi?am si? na forum jak ju? by?am zapisana do grupy 7. Dziewczyna ze starszego rocznika poleci?a mi t? grup? i mam te? wolny pi?tek
Musia?am spyta?, bo na fb CM UMK przeczyta?am ?e rzadko kto? schodzi poni?ej poziomu 4. grupy podczas zapisów.
Bo chyba pierwsze grupy w wi?kszo?ci maj? zaj?cia z najbardziej wymagaj?cym asystentem od anatomii, który sporo wymaga, ale podobno te? wszystko dok?adnie t?umaczy i pokazuje:)

Swoj? drog? mogli by nam znie wej?ciówki w tym roku:D
Ash
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009, o 10:08

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Ash »

Sprzedam materia?y na 1 rok lekarskiego w Bydgoszczy
ANATOMIA:
- gie?dy (testy z zesz?ych lat)- ca?a teczka kserówek z pytaniami
- rysunki docenta Szpindy (bardzo przydatne w nauce zw?aszcza na II semestrze)
BIOLOGIA MEDYCZNA:
- ksero ksiki prof Drewy (niestety ksika jest niezbindowana i zagubi?o si? kilka stron, jednak mo?na sobie dokserowa? brakuj?ce i z pewno?ci? wyjdzie taniej- brakuje ok. 80 pierwszych stron, ca?a ksika ma oko?o 600str)
- skrypt do parazytologii- Laboratoryjna Diagnostyka Parazytologiczna- ksero
- wszystkie gie?dy (zarówno z genetyki jak i parazytologii)
- wyk?ady i notatki, w tym tabelki z chorobami
BIOFIZYKA:
- wszystkie dost?pne gie?dy (ich rozwi?zanie pozwoli bez problemu zaliczy? egzamin, nawet je?li nie jest sie or?em z fizyki
- kserówki materia?ów do nauki w tym tabele wzorów
FILOZOFIA:
- materia?y do nauki
- gie?da, która powtarza si? chyba co roku
HISTOLOGIA:
- zbindowane ksero ksiki Sawickiego, ca?o ok 550 stron
CHEMIA:
- zbindowane ksero ksiki K?dryny: Chemia ogólna z elementami biochemii 530 stron
- uczelniany skrypt (równie? zbindowane ksero) prof Drami?skiego: elementy chemii ogólnej i nieorganicznej ok 260 stron
PIERWSZA POMOC:
- wyk?ady, notatki
- gie?da

Cena ca?ego zestawu oko?o 120 z?. Dodatkowo mog? zgra? na p?yt? lub pen drivea reszt? dostepnych mi materia?ów ze wszystkich przedmiotów.
Kontakt: tel 788 000 422, mail: [at].com
Anna321
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 23:48

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Anna321 »

To jak to jest z ta nauka na pierwsze zaj?cia? Trzeba umie? ten kr?gos?up i kr?gi, tak? Czy cos jeszcze? I dlaczego nigdzie nie na oficjalnej inf. na ten temat Przeciez nie ka?dy musi czytac forum)! I czy te pierwsze zaj?cia to serio ju? takie pytanie stodentów, czy mo?e bardziej postraszenie.?P
Anna321
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 23:48

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Anna321 »

*stUdentów :p pomy?ka
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: I rok lekarskiego

Post autor: czornydanio90 »

Po co idziesz na studia jak takiej informacji nie potrafisz znale
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarskiego

Post autor: hotdog1990 »

Anna321 pisze:To jak to jest z ta nauka na pierwsze zaj?cia? Trzeba umie? ten kr?gos?up i kr?gi, tak? Czy cos jeszcze? I dlaczego nigdzie nie na oficjalnej inf. na ten temat Przeciez nie ka?dy musi czytac forum)! I czy te pierwsze zaj?cia to serio ju? takie pytanie stodentów, czy mo?e bardziej postraszenie.?P
Dopiero na drugich zaj?ciach jest wej?ciówka z 1 i 2 tematu. Na dane zajecia trzeba umiec to co jest napisane w rozkladzie cwiczen ktory jest ogolnie dostepny na stronie uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości