I rok Wrocław lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Mnie jeszcze brakuje do Wrocławia ale może innym osobom się przyda . Jako że od tego roku znowu zmienia się plan studiów to może studenci wszystkich lat Uniwersytetu Medycznego im.Piastów Śląskich zrobiliby coś w rodzaju nowego małego przewodnika dla I-wszo rocznych, wykładowcy, książki, opisy przedmiotów,egzaminów,zaliczeń itd. Z góry dziękuje
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Od tego roku przedmiotami na 1 roku są:
Anatomia
Biofizyka
Biologia molekularna
Chemia medyczna
Embriologia człowieka
Etyka lekarska
Histologia z cytofizjologią
Historia medycyny
Język angielski
Pierwsza pomoc z elementami pielęgniarstwa
Podstawy technologii informacyjnej i biostatystyki
Fakultety(100 godz)
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Serio nikt nic nie wie ?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: mossa »

Ja to wszystko miałam kilka lat temu, pewnie zdążyło się kilka razy pozmieniać Tylko etykę miałam na 6 roku - wykłady, dosyć dziwne, zaliczenie za obecności - nie sposób dowiedzieć się od prowadzącego, ile tych obecności tak właściwie jest wymaganych, ale z zaliczeniem raczej nie było problemów.

100h fakultetów? Nieźle. My mieliśmy 30h, i to już było duużo
lek. mossa
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

[at] a jakie książki polecasz kupić a jakie wypożyczyć? i kiedy można założyć konto w bibliotece?
Nikotynoamidoadenina
Posty: 30
Rejestracja: 15 sie 2014, o 19:41

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: Nikotynoamidoadenina »

chemik987, od dzisiaj możemy. Na spotkaniu organizacyjnym panie z dziekanatu rozdawały legitymację studencką, która jest głównym (i chyba jedynym) warunkiem do założenia konta.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Ja jej nie odebralem bo nie mialem dowodu wplaty ale i tak nie wiem czy bym ja dzisiaj otrzymal skoro sie dostalem dopiero w srode i zapłaciłem w czwartek
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Jeszcze jedno lacina czy angielski na anatomii? Co latwiejsze bo na anatomii chyba trzeba najmniejszą linią oporu.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: mossa »

Za moich czasów anatomii wszyscy uczyli się po łacinie i na początku było trochę ciężko, podejrzewam że z angielskim może być łatwiej. Ale to pytanie raczej do kogoś młodszego, kto już miał możliwość wyboru. Do tych przedmiotów które wymieniłeś to ja bym kupiła tylko atlas anatomiczny, reszta z biblio albo ksero.
lek. mossa
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Na jakim poziomie jest biofizyka? Da się ją przejść nie mając jakieś specjalnej wiedzy z liceum z fizyki czy raczej będzie ból?
aaa001
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 14:18

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: aaa001 »

Czy wykłady są obowiązkowe lub w jakikolwiek sposób sprawdzana jest obecność? Mamy wykłady z anatomii, chemii, biologii, historii medycyny, etyki, biofizyki i BIMu. Podobno opłaca się chodzić na historie medycyny bo można mieć zwolnienie z egzaminu oraz jak już zostało wspomniane wyżej na etykę bo na tej podstawie jest zaliczenie. Czy na inne opłaca się chodzić czy raczej zostać w domu

chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Oficjalnie wszystkie sa obowiazkowe :p
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: I rok Wrocław lekarski

Post autor: chemik987 »

Czy serii jest tak trudno zdać anatomie we wroclawiu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości