II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Krokodyl

II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: Krokodyl »

Cześć,
wiem, że na forum jest już pełno tematów dotyczących wyboru liceum, ale chciałbym, żebyśmy w tym jednym wątku porozmawiali dokładnie o jednej szkole, a mianowicie o II LO.
Jestem laureatem z biologii, więc mogę sobie spokojnie wybrać. Po dłuższych poszukiwaniach, chyba najbardziej skłaniam się ku temu liceum. Kto z Was tam się wybiera? Jak to jest z tym system koszyków?
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: 1sacca1 »

System jest super, najlepiej wybierz od razu klase matematyczną plus dla olimpijczyków, i potem wybierzesz biologię i chemię, a moze Ci się zmienia zainteresowania i wybierzesz na przykład polski?
Albo wybierz zwykłą matematyczną, albo najpeirw ogólną? Mamy świetne chemiczki, jedna jest doktorem na UJ i uczy tez studentów. Moja koleżanka juz w klasie II została laureatką jakiegos super konkursu chemicznego, jest na stronie internetowej szkoły

Kod: Zaznacz cały

sobieski.krakow.pl
w dziale sukcesy. Na biologię narzekaja tylko, ze trzeba się duzo uczyć, ale to chyba własnie o to chodzi.
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: matyldzioch »

A ja bym się chciała zapytać o atmosferę w tym liceum. Sporo czytałam w internecie, wiem, że liceum ma świetny biol-chem, jednak czytałam wiele negatywnych opinii o atmosferze, że podobno cisną ze wszystkich przedmiotów (w sensie nawet tych których nie zdaje się na maturze) itd. Mógłby ktoś napisać jaka jest prawda? Czy nauczyciele są sympatyczni, czy otoczenie miłe? Wiem, że dużo zależy też od tego, do jakiej klasy trafię.
Aniuszka

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: Aniuszka »

Ja, co prawda do liceum wybieram się dopiero za rok, ale przetrząsnełam juz chyba cały internet i odwiedziłam każdą możliwą stronę, w której treści pojawia się nazwa II LO i tak prawdę mówiąc dalej niewiele wiem - a byłam na dniu otwartym i podobało mi się bardzo! tylko jak się czyta te negatywne opinie, to sam juz człowiek nie wie, co myślec .-. Będę wdzięczna za każdą informacje, zwłaszcza o klasach humanistycznych, nauczycielach polskiego i historii
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: matyldzioch »

Aniuszka , ja właśnie miałam ten sam problem: w internecie praktycznie nic nie ma o tej szkole. Też byłam na dniach otwartych i z tego co mówili uczniowie, wprawdzie dużo się ich o to nie pytałam bo bardziej interesuje mnie biologia i chemia, to nauczyciele historii są dość wymagający, ale podobno ogółem z nauczycielami jest się chyba prościej dogadać niż z uczniami. Trochę trudno bazować na opinii innych, każdy ma inne odczucia, nawet na tych dniach otwartych jedni mówili, że są trochę zawiedzeni, inni wręcz zachęcali do zapisania się do tej szkoły, a inni mówili, że po prostu jest czasem ciężko. Ja osobiście chyba po dniach otwartych i z tego co rozmawiałam z niektórymi uczniami bardziej skłaniam się ku piątki: tam każdy mówił, że jest super atmosfera, nauczyciele spoko i w internecie też czytałam, że to fajna szkoła. Piątka zrobiła na mnie lepsze wrażenie, każdy tam chyba po prostu lubi swoją szkołę, a w dwójce niekoniecznie.
Aniuszka

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: Aniuszka »

Bardzo dziękuję :)
Akurat mnie oprowadzał chłopak, który powiedział, że atmosfera w szkole jest super, trzeba się uczyć - wiadomo, jest ciężko, ale warto. Ja właśnie też zastanawiam się na V - kuzynka jest absolwentką i zachwala.
Yuno

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: Yuno »

Hei :3 Ja w tym roku muszę wybrać LO. Wiem, że ten wątek był już dość dawno, ale ponieważ zastanawiam się nad II LO to napiszę tutaj c

Chciałabym się zapytać o poziom chemii i informatyki, oraz o nauczycieli do tycz przedmiotów, ewentualnie biologii. Czy są wymagający? Interesują mnie te przedmioty a w żadnym LO w Krakowie nie ma w tym roku klasy mat - chem - inf, która odpowiadałaby mi najbardziej. Zależy mi żeby później dostać się na biotechnologię lub bioinformatykę na UJ lub Politechnikę.

Chciałabym również spytać o progi punktowe do klas M+ i M, jakie były w zeszłym roku,bo nie wiem czy się dostanę. Będę miała trochę powyżej 160 punktów, max 167.

I jeszcze mam pytanie o uczniów. Czy da się z nimi dogadać, nawet, jeżeli mam dość dziwny charakter? Nie to, że nie jestem miła, czy coś, ale po prostu inna od wielu osób. Mam też dziwne zainteresowania - balet, manga i anime. Boję się braku akceptacji ze strony rówieśników, bo jestem jeszcze w dodatku nieśmiała.
Yuno

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: Yuno »

Co do progów punktowych to już wiem :) Jeszcze mam pytanie odnośnie tych koszyków
Nie do końca to rozumiem. Mogę wybrać w pierwszym informatykę a w drugim chemię?
gość2

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: gość2 »

[at]
progi sa na stronie
[code]sobieski.krakow.pl/rekrutacja/progi-punktowe/[/code]
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: tchorz »

Ja chodziłam do V więc uwazam,że jest najlepsza. Ale tak biorąc rzecz praktycznie w każdym dobrym państwowym liceum tak samo dogadasz się z uczniami. Bo raczej blondi plastik i dresiarzy nie spotkasz, a poziom finanasowy jest brdzo szeroki. Od takich ,którzy uczą się tylko dlatego, że dostaja stypedium, do takich którzy dostają merca na 18.
A manga i anime to (bez obrazy) dość typowe zainteresowania
gosciówa

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: gosciówa »

Chcesz zostać Prezydentem Polski lub Pierwszą Damą wybierz II LO :)
Awatar użytkownika
wojti1023
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 19:26

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: wojti1023 »

A moglibyście powiedzieć czy w II LO nauczyciele zaczynają lekcje od powrótek z gimnazjum, które są na początku podręcznika czy od razu uczą materiału na poziomie szkoły średniej ?
cleopatra

Re: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Post autor: cleopatra »

O żadnych powtórkach nie ma mowy, od razu z materiałem idą
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości