II rok, Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

II rok, Katowice

Post autor: szizii »

Postanowiłam założyć osobny wątek dla studentów drugiego roku leku w Katowicach, żebyśmy mogli dzielić się tutaj jakimiś radami, spostrzeżeniami, zwłaszcza że lekko nie będzie, poza tym podobno jesteśmy rocznikiem zmian, jeśli chodzi o biochemię (forma zaliczenia ćwiczeń i kolokwia) -)

Jest tu ktoś z drugoroczniaków?
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: II rok, Katowice

Post autor: Piotreklek »

Jak tam samopoczucie przed zbliżającym się kolosem z biochemii?
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: II rok, Katowice

Post autor: szizii »

Ja tak sobie ostatnio stwierdziłam, że jeśli przejdę przez ten rok to już nic gorszego w życiu mnie nie spotka (grupa śmierci - dr S. na seminariach i ćwiczeniach )

Poza tym masz jakiś pomysł z czego uczyć się na tego kolosa? Ja męczę teczki, choć sama nie wiem czy nie lepiej sięgnąć do Harpera.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: II rok, Katowice

Post autor: MrBrightside »

Nie sięgaj Harpera, sięgnąłem dzisiaj i po przeczytaniu rozdziału o metabolizmie nukleotydów purynowych i pirmidynowych rozbolał mnie mózg!

Poza tym drugi rok to nie tylko biochemia, znajoma raz użyła określenia letalny zestaw asystentów", bo miała takiego dr S na każdym grubszym przedmiocie, ale to na pierwszym roku.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: II rok, Katowice

Post autor: Piotreklek »

Ja jestem z kolei w grupie szczęśliwców, fizjologia z dr L-B. Chociaż po pierwszym seminarium i ćwiczeniach stwierdziliśmy, że wcale nie jest tak źle Co do biochemii to też nie biorę się za Harpera póki co bo zwyczajnie szkoda czasu. A w teczkach jest to całkiem spoko opracowane (o ile nie ma miliarda błędów, o których nie mam pojęcia)
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: II rok, Katowice

Post autor: Rafau »

Z biochu*ni sie cieszcie tymi testami i brakiem dopytek, teraz wszyscy maja chociaz rowne szanse, bo juz do takiej Anetki nie trzeba robic teczek zeby zdac glupie cwiczenia i do Krzysia nie trzeba ciupac szczeklikow i innych wynalazkow, zeby tylko sie czasem dowiedziec jaka jest srednica retikulinocyta(na biochemii f). Z kolosami moze byc dziko, ale dopiero po pierwszym mozna bedzie cos powiedziec, ale z tego co slyszalem to Docent dosyc wyraznie mowil ze obowiazuja wyklady + harper i tego bym sie trzymal, bo to slowny czlowiek jest P

Z fizjologia jest tak ze wszyscy ktorzy maja z L-B, badz z doc. Sz sa zadowoleni ze przynajmniej przez 1 semestr ogarniali i przydaje im sie to przy robieniu pytan do egzaminow, reszta po prostu mowi ze niewiele wie, bo asystent nie wymagal. Ale o tym sie przekonacie dopiero w czerwcu ^_^

I chodzcie na wyklady i z bch i fizjo. Z bch czasem sie uslyszy cos ciekawego co utkwi i sie moze na zaliczeniu przydac, a z fizjo, to raz ze Profesor imo swietnie prowadzi te wyklady, a dwa, ze punkcikow mozna nazbierac za nie wystarczajaco zeby dostac wyzsza ocene na egz(ale trzeba wstac wczesniej przed kolosami z bch :d)
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: II rok, Katowice

Post autor: szizii »

To prawda, przez wykłady z fizjologii, które są naprawdę jak dla mnie GENIALNIE prowadzone nawet nie spędzam tyle czasu nad książkami, tylko dobrą połowę rzeczy wiem z notatek - potem na seminarium bardzo procentuje. Ale druga sprawa, że mam też prowadzącą, u której zajęcia są prowadzone bardzo na luzie - wymaga, robi wejściówki, ale bez większego stresu
Ale zanotowanie czegoś na biochemii . graniczy z cudem

A metabolizm nukleotydów też trzeba umieć? Właśnie się nad tym zastanawiam, czy ogarnąć to teraz, czy nie będzie tego na jakimś późniejszym kolokwium.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: II rok, Katowice

Post autor: Rafau »

W 2 semestrze sa polaczone puryny pirymidyny i porfiryny, ale nie wiem dokladnie jak to u Was ma wygladac, trzeba cwiczeniowcow pytac, choc moga tez nie ogarniac :d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości