II rok Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ellen100p »

Podejrzewam, że ma to swoje plusy i minusy
Liczę tylko na to, że ktoś napisze, że się da przeżyć
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: II rok Katowice

Post autor: MrBrightside »

Da się, jeśli na fizjo nie trafi się na wymagającego asystenta (a takich jest raptem 2, może 3). Oczywiście nie radzę zlewać fizjo nawet jeśli asystent sypie piątkami, gdy powie się, że trzustka produkuje insulinę, bo potem na egzaminie może być ogień. Niemniej znajomi mieli biochemie i fizjo jednego dnia i przeżyli.
Na 2 roku jest fajne to, że weekend może mieć nawet i 4 dni. Więc jeśli wszystko jest zblokowane w 2 dni, to wystarczy się zacząć parę dni wcześniej uczyć, a nie dzień przed i jest fajnie. Sam miałem dzień po dniu fizjo i biochemię i we wtorek po południu już praktycznie zaczynałem weekend, bo kto by się patomorfy uczył. :v Z immunami faktycznie więcej zachodu, tam łaskawy asystent to połowa sukcesu.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ellen100p »

A jak to jest z tymi wejściówkami? Z biochemii pytania zamknięte czy otwarte? Na serio skrypt do ćwiczeń recytować czy można rozumieć i pisać swoimi słowami jeśli otwarte?
Jak na immunach? Wejściówka czy przepytywanie? I na fizjo?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: II rok Katowice

Post autor: MrBrightside »

Na biochemii 2 lata temu, gdy mój rocznik ją miał, wprowadzili jednolite wejściówki dla całej tury. Pytania otwarte i zamknięte, ze znaczną przewagą tych pierwszych. Wiele wyglądało tak, że w skrypcie wymieniali tam np. 8 objawów hiperurykemii i trzeba było podać 6. Ale rozdziały w skrypcie nie są długie, więc szybko im się nowe pytania skończyły już na naszym roku. Z tego co wiem, rok temu kolejnemu rocznikowi często wchodziła nasza baza, co przełożyło się na ilość zwolnień z PT. Nie zdziwiłbym się, gdyby katedra wymyśliła coś nowego w tym roku.
Na fizjo - zależy od asystenta. Moja pani dr robiła test, a potem dyskutowaliśmy i jak się nic nie odzywało, to nawet jeśli zaliczyło się test, to dostawało się 2. Ale 2. termin był b.lajtowy na pufce w jej gabinecie na katedrze, więc bez problemów. Na ćwiczeniach nie robiła wejściówek.
Na immunach 2 lata temu mieliśmy kartkówki z każdego tematu - każdy asystent wymyślał swoje pytania. Rok temu katedra ustaliła kolokwia z kilku tematów na raz (niech ktoś doprecyzuje, czy też każdy asystent wymyślał, czy było jednolicie). Na mikro z kolei, w zeszłym semestrze, a więc w opcji najświeższej - były kartkówki takie same dla każdego na turze, gdzie trzeba było coś zaznaczyć, podkreślić, wpisać gatunek - 2 min ze stoperem w ręku na 10 pytań. Reasumując - ciężko stwierdzić, na co się zdecydują.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: II rok Katowice

Post autor: makebelieve »

Czyli fizjo i immuny jednego dnia to bardziej przesrane połączenie?

Tak w ogóle jak to jest z Waszym rokiem, bo mam wrażenie, że strasznie mało osób wystawia książki do sprzedania na grupie ogłoszeniowej Tak btw, nikt z Was nie ma do sprzedania Harpera, Gołębia albo czegoś na Fizjo?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: II rok Katowice

Post autor: MrBrightside »

Immuny+biocha imo. Fizjo to obok farmy najbardziej sympatyczna katedra na ŚUMie.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: II rok Katowice

Post autor: karooolajn »

Immuny - każdy asystent wymyślał sam pytania. U dr RK polecam bazę, siada.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ellen100p »

A co z 1 seminarium z biochemii? Moja grupa ma już w 1 tygodniu, przed ćwiczeniami. To jak będzie ze sprawdzaniem wiedzy czy prezentacjami?
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: II rok Katowice

Post autor: turbodynoman »

Musicie się podzielić prezentacjami i przygotować je. Można zdobyć do 4 pkt, które liczą się do kolosa.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: II rok Katowice

Post autor: karooolajn »

A ich rozpiska będzie na stronie katedry z biochemii
NIE CZYTAJCIE SLAJDÓW
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: II rok Katowice

Post autor: nodame »

a pamiętacie co trzeba przeczytać na pierwsze zajęcia z immunów? Na stronie nic nie ma
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: II rok Katowice

Post autor: makebelieve »

Dziewczyny a jak to jest z paznokciami? Są asystenci, którzy zwracają uwagę na to czy są pomalowane i jakiej długości? Bo nie wiem czy mam szykować zestaw do usuwania hybryd czy jednak pocieszyć się nimi jeszcze trochę
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: II rok Katowice

Post autor: karooolajn »

Na pierwsze immuny przeczytać pierwszą prelekcję którą ktoś albo wam wklei na grupę albo masz w materiałach elektro, albo w teczkach
Paznokcie - ja miałam z dr W i nie zwracała uwagi, więc inni asystenci pewnie też nie No chyba, że dr S Na pierwsze zajęcia bym jednak nie ryzykowała szczerze mówiąc, a przynajmniej jeśli chodzi o długość. Bo kolor to tam nieważne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości