II rok na PUMie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

II rok na PUMie

Post autor: ich_bin »

Cześć. Przenoszę się do Szczecina z innego miasta i chciałabym zapytać się, w co warto zaopatrzyć się [w sensie książek i innych przydatnych rzeczy] na 2 rok lekarskiego na PUMie. Stawiam czekoladę/dobry trunek.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: II rok na PUMie

Post autor: julia.....:):) »

Przede wszystkim w Harpera .to podstawa u nas .w biblo jest bardzo malo wiec trzeba kupić z patomorfologii polecam czerwona książkę domagały dwa tomy .ewentualnie niebieska kompendium.z fizjologii niezbędny Konturek
Kochana mikrobiologia -murray .ale warto mieć pule i seminarki i wyklady .immuny to samo.a z książek to Hyde .najważniejsze mieć stare testy seminarki i wykłady .z biochemii to Harper podstawa i stare wejsciowki

ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: II rok na PUMie

Post autor: ich_bin »

Harper może być czarny?

Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: II rok na PUMie

Post autor: julia.....:):) »

Tak

kurek
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:10

Re: II rok na PUMie

Post autor: kurek »

konturek potrzebny, tym bardziej książka do mikrobów. tam się uczy z seminarek i na podstawie starych wejściówek.

i bardziej do patomorfy niezbędne jest to kompendium niebieskie, dwie czerwone dla ambitniejszych co chcą być zwolnieni.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: II rok na PUMie

Post autor: Sofia »

A z immuno i biochy co jest polecane? Z biochy trza koniecznie się uczyć z Harpera żeby zdawać czy jakieś inne książki wystarczą?
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: II rok na PUMie

Post autor: ich_bin »

A czy ma ktoś z Was do sprzedania materiały?
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: II rok na PUMie

Post autor: julia.....:):) »

Sofia wejsciowki sa układane pod Harpera.a wejściówki sa co zajecia

Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: II rok na PUMie

Post autor: julia.....:):) »

Ich bin jak moja koleżanka zrezygnuje mogę ci sprzedać fizjo biochemie immuny i mikro.patomorfy niestety nie mogę bo mam ja na 4 roku
Ale materiały na kompie mogę ci dac

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: II rok na PUMie

Post autor: nika0645 »

Podbijam temat.
Czy jakaś dobra duszyczka może orientuje się, czy jakąś książkę, która obowiązuje w trakcie II roku należałoby kupić i mieć jako swoją, czy korzystać tylko i wyłącznie z biblioteki?
Z góry dzięki
gabulson
Posty: 29
Rejestracja: 1 lip 2011, o 10:59

Re: II rok na PUMie

Post autor: gabulson »

Moim zdaniem nie trzeba kupować książek do biochemii (Harper + Angielski do kilku tematów), do fizjologii (tu masz wszystko na slajdach, jak chcesz doczytywać Konturek a do układu nerwowego Ganong), do immunologii. Nad podręcznikiem do patomorfy (my mieliśmy dwutomowy Domagały, teraz teoretycznie obowiązuje Robbins) można się zastanowić - ja kupiłam i przydał mi się później także trochę na patofizjologii, na internie, nawet na pediatrii, więc ja polecam kupić ale obędziesz się i bez niego.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: II rok na PUMie

Post autor: nika0645 »

Właśnie z pato z czego co się wypytałam trzeba wypożyczyć zarówno niebieskiego, jak i czerwonego trójtomowego Domagałę. Czaję się na nie mocno, bo póki co wszystko jest wypożyczone. Prawdopodobnie uda mi się dopiero coś zdziałać we wrześniu, kiedy III rok zaliczy egzamin
Czyli generalnie wygląda na to, że póki co muszę zaopatrzyć się w materiały z biblio, a co do kupna konkretów zorientuję się w trakcie roku.
Bardzo dziękuję!
betaendorfina
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 23:01

Re: II rok na PUMie

Post autor: betaendorfina »

Podbijam temat
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź
Czy ktoś kto ma już za sobą II rok, miałaby chwilkę czasu i chciałby odpowiedzieć na kilka moich pytań w wiadomości? Jeśli tak, to byłabym bardzo wdzięczna o napisanie do mnie wiadomości
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości