III ROK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
akamaru173
Posty: 71
Rejestracja: 7 gru 2012, o 15:18

Re: III ROK

Post autor: akamaru173 »

raveno i FretkaMD - Dzięki wielkie za info. Wygląda na to, że nie taki diabeł straszny jak go malują Miłego odpoczynku życzę
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: III ROK

Post autor: czytowazne »

Ponawiam prośbę, 2 Wl

Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: III ROK

Post autor: dr-a »

Na 2 wydziale bardzo podobnie.
Patomorfa - Robbins koniecznie, bo egzamin idealnie pod niego.
Mikroby - jak jest czas to Murray, chociaż wydany w tamtym roku Heczko pisany w dużej części przez prowadzących jest mniejszy, a mimo to zawiera informacje o które pytają, bardzo polecam. Jednak przede wszystkim ich prezentacje na blache i pytania z poprzednich lat.
Genetyka - skrypt Korniszewskiego + OBOWIĄZKOWO pytania z poprzenich lat
Parazyty - prezentacje + doczytać z podręcznika (Deryło lub Kadłubowski)
Diagnostyka laboratoryjna - skrypt prof. Demkow, teraz wyszło nowe wydanie + bazówki z ich strony
Interna - Diagnostyka internistyczna Tatonia
Pediatria - skrypt
Farma - prezentacje przede wszystkim i podręcznik (jaki komu pasuje: Goodman, Katzung, Mutschler)
Psychologia - materiały z zajęć
Medycyna katastrof, Radiologia, stomatologia - poduszka i dużo cierpliwości
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: III ROK

Post autor: czytowazne »

Dzieki na którymś z przedmiotów są wejściówki?

lily94
Posty: 38
Rejestracja: 4 cze 2013, o 12:04

Re: III ROK

Post autor: lily94 »

Witam mam kilka pytań i proszę o pomoc:
-Czy warto zainwestować w pytania testowe Murray?
-Jakie książki potrzebne są do genetyki? W bibliotece jest dużo pozycji, np. Genetyka medyczna Korniszewski, Genetyka Medyczna, L.B Jorde, Wybrane zagadnienia z genetyki człowieka : wzory pytań / Marcin Padzik, nie wiem na co się zdecydować?
-Podobny problem mam z pediatrią, czy warto wypożyczyć Zarys Propeudetyki Pediatrii pod red. M. Wróblewskiej-Kułużewskiej lub Marian Krawczyński „ Propedeutyka pediatrii“?
Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: III ROK

Post autor: FretkaMD »

czytowazne, na I WL na niczym nie ma wejściówek (tak, to cudowna odmiana po II roku )

lily94, nie wiem czy warto zainwestować w pytania testowe Murray, bo chociaż je miałam to nie miałam czasu do nich zajrzeć Do genetyki spokojnie wystarcza skrypt Korniszewskiego, a jeśli chcesz coś doczytać ambitniej to już sobie wybierz co Ci się najbardziej podoba, ja trochę przeglądałam Tobias i coś tam.
Z pediatrii ja nie miałam niczego, przed kolokwium poczytałam na ibuku jakąs książkę i to chyba był właśnie Krawczyński. Podobał mi się.
lily94
Posty: 38
Rejestracja: 4 cze 2013, o 12:04

Re: III ROK

Post autor: lily94 »

Dziękuję!
Mam jeszcze jedno pytanie: na jakie wykłady warto chodzić?
Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: III ROK

Post autor: FretkaMD »

Hmmoże z farmakologii, bo część programu jest realizowana tylko na wykładach i na seminariach już nie ma o tym ani słowa. Ale większość jest nudna a nauczyć się i tak trzeba samemu z prezentacji zakładu najlepiej. prezentacje z wykładów są udostępnione, czasem trochę uboższe niż na wykładzie. Bylam też na jednym z interny- wstęp do kardiologii i nie dowiedziałam sie na nim niczego opróczbtego że Polacy jedzą coraz mniej masła i mięsa. na innych nie byłam także nie mogę polecić, ale spokojnie dałam bez nich radę

edit. zapomniałam o medycynie katastrof i genetyce- z katastrof fajny wykład, ale na zajęciach powtarzaja to samo a z genetyki to było o roślinach GMO wady i zalety także strata czasu
lily94
Posty: 38
Rejestracja: 4 cze 2013, o 12:04

Re: III ROK

Post autor: lily94 »

Jeszcze raz dzięki! Dopytam jeszcze o mikrobiologię, wystarczy Murray czy warto też mieć takie pozycje jak „Mikrobiologia i choroby zakaźne” Virella lub „Mikrobiologia lekarska” Heczko?
Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: III ROK

Post autor: FretkaMD »

zasadniczo to wystarczą prezentacje zakładowe ja czytałam Murraya przed egzaminem, ale widziałam, że ludzie mieli też inne pozycję np.Virella. A do zaliczenia pracowni praktycznego niektórzy czytali Szewczyka
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: III ROK

Post autor: maciek_tyfel »

raveno pisze: I nie dajcie się zastraszyć, bo czytając posty w tym temacie można by uznać, że ten III rok to jakieś piekło.
Piekła nie, ale jednak znacząco więcej pracy i zajęć niż na roku drugim.
Poza tym farma od zeszłego roku była o 50% przyspieszona, tzn. w jednym semestrze zamiast 10 tematów realizowane jest 15, po których jest kolos z którego było ostatnio sporo poprawek i trzecich, czwartych, itd. terminów.
Jeśli chodzi o przygotowanie do farmy to mi wystarczyły materiały z zajęć (część bardzo dobrych) + głównie najnowsza Farmakologia Korbuta Katzung w miarę jako pierwsze czytanie, z wstępami z fizjo, ale potem już szkoda w sumie na niego czasu.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: III ROK

Post autor: maciek_tyfel »

lily94 pisze: Dopytam jeszcze o mikrobiologię, wystarczy Murray czy warto też mieć takie pozycje jak „Mikrobiologia i choroby zakaźne” Virella lub „Mikrobiologia lekarska” Heczko?
Imo wystarczą wszystkie materiały z zajęć dobrze opanowane. Jeśli chodzi o książkę to o wiele tańszy i poręczniejszy jest Heczko aniżeli Murray (Heczko kupiłem za 100 zł, a Murray za 180).
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: III ROK

Post autor: maciek_tyfel »

lily94 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie: na jakie wykłady warto chodzić?
Na farmę nie - w sumie to samo co w materiałach na stronie.
Najlepsze były jednak wykłady z patomorfy, szczególnie z prof. Górnicką czy dr. Koperskim.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości