III ROK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

na 3 roku jest w maju kolokwium ustne i zależnie od asystenta (ale najczęściej kwiecień - maj) kolokwium pisemne z receptury (zalicza 100% napisanie). Komisy są w ostatnim tygodniu przed sesją u dr G i K, czyli lepiej nie doświadczać. Ponieważ jeszcze więcej osób musiałoby nie zaliczyć przedmiotu przez niezdanie komisa tuż przez egzaminem na IV roku jest tzw. rozbójnik, czyli IV termin o podobnej zdawalności - wtedy już nalezy powtórzyć przedmiot (czyli znowu chodzić na ćwiczenia, zdawać kolokwia i po dopuszczeniu egzamin). Jeśli obleje się egzamin na IV roku nie trzeba chodzić na ćwiczenia tylko zaliczyć egzamin.

Generalnie uczyć się na bieżąco, chodzić na wykłady (koniecznie), uzupełniać wiadomości z Kostowskiego o materiały z zajęć i powinno być ok. Zresztą to jest wg mnie jeden z najwazniejszych i najpotrzebniejszych przedmiotów.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Czyli z farmy tak naprawde jest jedno kolokwium ustne+jego poprawka i III termin jeszcze na III roku, a to przed egzaminem to juz jako IV termin? I to z receptury tez jedno +poprawki? A jakis test z prawa farmaceutycznego czy cos w tym stylu (gdzies o tym czytalam)? I rozumiem ze wszystkie kolokwia sie zdaje u asystenta z ktorym sie ma zajęcia?

Jak wyglądają kolokwia z psychologii? Jest odgórnie ustalone na których zajęciach? Jak wlasciwie wygladaja te zajęcia?

A blok z informatyki? W jakiej formie jest zaliczenie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

recepturę praktycznie na 3 roku zdaje się do upadłego (bo w umie 1 literówka i już można mieć niezaliczone), choć mój asystent się wkurzył i po 3 terminie jednej osobie już dalej nie pozwolił pisać.
Kolokwia zdaje się u swojego asystenta, komisy u w/w pań od dydaktyki. Niekiedy asystenci robią testy (ja miałem tak teraz na II kolowkium, ale nie wiem co gorsze w sumie).

Informatyka - nie wiem nawet o czym to było. Bez sens. Nie było żadnego zaliczenia (chyba).

Psychologia - wpierw seminaria (wg mnie nuda) - potem kolokwium (test + opisówka) trzeba mieć tą książkę (można skserować tanio wychodzi)
, potem są zajęcia praktyczne (odgrywa się scenki) - całkiem fajne.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Co do informatyki jeszcze pytanie techniczne - pamiętasz może czy zajęcia są tam gdzie na I roku (czyli ostatnie piętro)?

I jeszcze o hist med a raczej nieobecności na tym przedmiocie - jak jest z odrabianiem? Z inną grupą tego samego asystenta? A moze można mieć chociaż jedną nieobecność? I jak wygląda kolokwium oprócz tego że jest ustne i jest na ostatnich ćwiczeniach? Losuje sie pytania czy asystent wymyśla?

Z farmakologii Ci sami asystenci zostają na cały przedmiot czy Ci którzy są na III roku to tylko na III rok?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

z farmakologii asytenci ci sami na całe 3 semestry. Z kim masz?

Informatyka tam gdzie na 1 roku.

Historia medycyny nie można mieć nieobecności, ale można odrabiać bez wczesniejszych uzgodnień z inną grupą w danym tygodniu, pod warunkiem ze straczy krzeseł na sali.
Kolowkium ustne - do nauczenia dzieje medycyny polskiej za czasów rozbiorów i z tego są pytania. Dzielenie jesteście na grupy i każdy ma przygotowac inny rozbiór.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

A.Przybyłkowski/J.Pyrzanowska

Nie znam ludzi więc niewiele mi same nazwiska mówią
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

ja mam z tymi samymi
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Oooo

Z kategorii wredni, mniej wredni czy bardziej wredni?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

z kategorii bardzo kompetentni. Zajęcia ciekawe, dają wszystkie materiały, na kolokwium wymagający (nawet bardzo zwłaszcza dr Pyrzanowska, ale sprawiedliwi).
A i bez wykładów na kolokwium ani rusz - 1 pytanie ejst z wykładu - nie wiesz od razu 2. Podobnie na 2 terminie. Zresztą na 1. ćwiczenia pani doktor was pewnie wystarczajaco nastraszy . A i uczyć się na bieząco bo inaczej bez szans zaliczyć to w maju.
nightrose
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2010, o 18:20

Re: III ROK

Post autor: nightrose »

a dr gajewska? słyszałam, że niezły pogrom/
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

Legenda naszej uczelni. Pani dr odpowiada za dydaktykę – egzaminuje na komisach, poprawkach i decyduje o kształcie ostatecznego egzaminu – generalnie ma większa władze niż sami profesorowie. Ale warto się pomęczyć, bo potem farmakologię ma się w jednym małym palcu.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

W tym roku o kształcie ostatecznego egzaminu decyduje dr Przybyłkowski
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

on tylko wybiera pytania, sam nie układa ani jednego - zresztą chce się on od tego wymigać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości