III ROK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: III ROK

Post autor: emmylou »

Mam pytanie - czy wymagane jest najnowsze wydanie diagnostyki internistycznej Tatoń/Czech? Czy starsze się czymś różnią? Pytam z ciekawości, bo znalazłam na półce w domu wydanie z 1991 roku, a nie mam porównania z ostatnim wydaniem.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

emmylou spokojnie może być stare wydanie.

trimebutyna mój kolega miał komisa z pierwszego kolokwium, nie zdał go niestety, ale mówił, że pytania nie były z kosmosu i generalnie było to do zdania.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: III ROK

Post autor: emmylou »

Wielkie dzięki!
marcin199153
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2010, o 18:45

Re: III ROK

Post autor: marcin199153 »

Mam pytanie do studentow 3. roku czy ktos z Was orientuje sie jak wiele osob przenioslo sie na WUM w ubiegłym roku(wydział lekarski) i na ktorym z wydziałów jest wieksza liczba miejsc(I czy II)?Z góry dzieki za odpowiedz,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: III ROK

Post autor: emmylou »

A czy ktoś z IV roku jest w stanie potwierdzić lub zdementować plotki, że teraz Kostkowski ma byc zastąpiony dwutomowym Katzungiem?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

to ktoś zdrowo myślący uczy się z kompletnie nieaktualnego Kostowskiego?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:to ktoś zdrowo myślący uczy się z kompletnie nieaktualnego Kostowskiego?
Chyba tylko grupy dr G. ?

emmylou, ostatnio chyba bardziej na topie jest Mutschler (sorry nie wiem jak to sie pisze) i z tego co kojarze sporo ludzi w zeszlym roku sie z niego uczyło (dwa lata temu nie był tak popularny).
I Kaamil ma racje - i tak nikt sie z Kostowskiego nie uczy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

dr G. to obecnie ponoć ma 1/4 etatu więc farmakologia faktycznie nie ta sama co kiedyś ("za moich czasów miała ona sama aż 3 grupy studenckie).

Co do książek to Mutschlera miałem na kompie i wydaje się ok, choć strasznie przegadany.
Ja swój sposób na farmę pisałem tu czy w 4 roku i on się sprawdza w 100%.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

Tak, to prawda, wchodzi Katzung. To jest związane ze zmianą szefa zakładu, już gdzieś pisałam.

Ktoś z obecnego IV roku nawet pisał, że podobno już w tym roku obowiązywał na egzamin, ale nie wiem czy to prawda.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: III ROK

Post autor: emmylou »

Dzięki za odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie - warto kupić/wypożyczyć (to już pewnie niemożliwe) Krusia? Ponoć (i tu też chętnie usłyszę czy to tylko plotki) nieliczni asystenci wciąż go wymagają na kolokwiach, a pozostali konsekwentnie wymagają wiedzy z Robbinsa.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

warto/trzeba Krusia mieć i w I sem. się bardzo przydaje u wszystkich właściwie
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: III ROK

Post autor: a_niap »

Tego jest dużo w bibliotece wiec powinno dac sie wypozyczyc, nawet jakies starsze wydanie. W sumie chyba sie przydaje tylko do 1 kolokwium costam doczytac (niezaleznie od asystenta) i z tego co pamietam to do kolokwium z zapaleń jest potrzebny (trzecie kolokwium?Nie pamietam juz)

Nie wiem jak jest teraz z asystentami którzy wymagają tylko z Krusia, dwa lata temu bylo takich sporo.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

To bzdura, że Kruś jest niezbędny.
Jest bodajże dwoje asystentów, którzy go wymagają.
U reszty wystarczy Robbins.
Na egzamin też Robbins. Tylko i wyłącznie.
Pytania po poprzednim profesorze w tym roku się nie powtórzyły.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości