III ROK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

materiał I koll. i zapalenia jak napisała a_niap zdecydowanie Kruś bez względu na asystenta - książka się przydaje, bo te tematy w Robinsie opisane są słabo i jest dużo mniej niż w starym, dobrym Krusiu więc tu nie bzduruj.
Pan II WL
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2012, o 22:00

Re: III ROK

Post autor: Pan II WL »

maart pisze:To bzdura, że Kruś jest niezbędny.
Jest bodajże dwoje asystentów, którzy go wymagają.
U reszty wystarczy Robbins.
Na egzamin też Robbins. Tylko i wyłącznie.
Pytania po poprzednim profesorze w tym roku się nie powtórzyły.
Poprzedni profesor nawet jak był kierownikiem, nie miał nic wspólnego z egzaminem testowym. Od 2007 r. ten sam zespół układa zadania na egzamin testowy z patomorfologii, więc ciężko mówić o pytaniach po poprzednim profesorze".
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

Hmmm, więc napiszę wprost - giełda nie weszła.
Lepiej?!

Kamil - być może są lepiej napisane w Krusiu, co nie zmienia faktu, że Robbins wystarcza na dobrą ocenę, a Kruś nie jest niezbędny.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

zawsze czytając takie coś zadaje sobie pytanie- czym jest studiowanie (etymologia tego słowa definiuje to bardzo wprost) i czy studiuje się dla ocen czy dla siebie i swojej wiedzy.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

Kamil daruj sobie te uszczypliwości i cofnij się do początku dyskusji. Nie ma tutaj dywagacji o sensie studiowania. Dziewczyna nie pyta się czy z niego doczytywać tylko czy zorganizować go sobie do domu.
Oczywiście w bibliotece raczej już ich nie ma, więc moja odpowiedź - nie jest niezbędny.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

to nie była uwaga ad personam, a jedynie luźna refleksja
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: III ROK

Post autor: emmylou »

Dokładnie, chodziło mi bardziej o to, czy doczytuje się z niego szczegóły czy przydaje się do grubych tematów, bo w zależności od tego muszę dokonać wyboru czy będę czytać z komputera czy kupić książkę - niemniej jednak dziękuję za odpowiedzi:)

Jeszcze pytanie dotyczące bloków - jeżeli w danym tygodniu mam wpisany np. blok z patofizjologii, to czy oznacza to, że codziennie chodzę na wyznaczone zajęcia tematyczne i po tym bloku mam kolokwium? Czy kolokwium jest wspólne dla wszystkich gdy każdy już zakończy bloki? Tak samo z patomorfologią - każda grupa zalicza dane działy po swoim bloku?

Może pytania wydają się trywialne, ale będę wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

z patomorfologii po bloku nie ma kolokwium
z patofizjologii jest kolokwium po 4 tyg bloku z wyznaczonym asystentem dla grupy i z nim się uzgadnia termin
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

Kolokwium z patofizjo jest w ostatni piątek tego bloku. Jeszcze przed początkiem roku będzie informacja na stronie i tam będzie podane kto z kim i kiedy ma kolokwium.
Raczej ciężko to przełożyć.

Kolokwia z patomorfy są w ramach ćwiczeń hist-pat, jest ich chyba 6 i pierwsze jest jeszcze w październiku.
Terminy są dla wszystkich takie same, również będą podane na stronie, ale większość asystentów jest bardzo elastyczna w tej kwestii.
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: III ROK

Post autor: madzik_maja »

czy do mikrobiologii niezbędny jest podręcznik Murraya? i pytania testowe tego samego autora? w wątku książek potrzebnych na 3 rok nikt o Murrayu nie wspomniał.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: III ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

teraz ta książka to podstawa z tego co wiem, kiedyś za moich czasów jeszcze jej nie przetłumaczono
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: III ROK

Post autor: maart »

Murray nie jest niezbędny, ale jest przyjemny do nauki. Nie wszyscy z niego korzystali.
Pytania testowe - była 1 czy 2 grupy, gdzie kolokwia z tego układali, więc im się przydało mi się nie przydały.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: III ROK

Post autor: iori »

Hej, czy ktoś z II WLu może mi powiedzieć, czy zajęcia z patofizjologii (w 2 sem) odbywają się tylko w 4-tyg blokach, czy dodatkowo są jakieś seminaria popołudniami? Na stronie wiszą jeszcze plany poprzedniego rocznika i tam widnieje coś takiego jak seminaria z patofizjologii - 7 tyg". Wiem, że jest listopad, ale to dla mnie istotna informacja
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości