Ile w końcu? Poznań 2007

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karolcia1988
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:07

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: karolcia1988 »

szkoda tylko, ze musialam wstawic tutaj sam dokument by ktokolwiek mi uwierzyl.nie widze zadnego powodu dla ktorego mialabm klamac.?
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: biedronka! »

niestety dzisiaj zeby cos kumus udowodnic musza byc dowody - zgapione od polskich politykow
karolcia1988
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:07

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: karolcia1988 »

Dib00, jestem bardzo ciekawa co Ty na to powieszskoro Twoja kolezanka nie dostala sie/jest na platnych przy 165? Zwrocie poza tym uwage ze w pismie dwukrotnie podkresla sie, ze zostalam przyjeta z powodu odwolania (to dla tych, ktorzy twierdza, ze znajdujesz sie na liscie automatycznie jak ktos zwolni miejsce). Pozdrawiam wszystkich przyszlych lekarzy)

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 14:24 ]
batha z taka niecierpliwoscia czekalas na wstawienie pisma, a teraz cisza.Zabrakło argumentów?
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: rigor mortis »

Wszystko OK, z takim wynikiem przyjęto Cię z odwołania i tyle. Nikt, a przynajmniej ja, tego nie kwestionuje. Ale w naszej rozmowie chodzi o próg punktowy dla ogółu. A próg wg danych wyniósł 173 czy tam 172. Nie można wprowadzać jakiejś dezinformacji i mówić, że próg wyniósł 165 punktów, gdyż nie wszyscy kandydaci mający wynik w przedziale pomiędzy 173 a 165 się dostali - trzeba byłoby otworzyć jeszcze z dwa kierunki, by ich pomieścić, bo na liście było ich ponad stu zapewne. A rzeczywiście, kto miał głowę na karku i dość szybko napisał odwołanie, to go jeszcze przyjęli. Ale na pewno nie przyjęliby wszystkich odwołujących się, którzy mieli poniżej 173 punktów - w końcu limit miejsc to limit miejsc. Ergo, moim zdaniem, powinno się uściślać tę kwestię i nie mówić ludziom, że na stomatologię przyjmowano od 165 punktów.
Pozdrawiam przyszłą panią stomatolożkę

PS. Generalnie to tyle z mojej strony - to, jak kto się dostał, obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg i proponuję nie robić tutaj jakichś wycieczek osobistych.
karolcia1988
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:07

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: karolcia1988 »

rigor mortis,
to dlaczego tyle osobmoglo sie dostac mimo wysokiego progu punktowego mozna bardzo latwo wytlumaczyc-ja np. zajmowalam miejsce jeszcze na farmacji i medycynie-zrezygnowalam z obydwu i zwolnilam nastepnym dwom osobm miejsce.nie kzady kto sklada na np. na stome w poznaniu chce na nia isc. Wiekszosc sklada na kilka kierunkow, na kilku uczelniach. A to odwolanie to zadna rewelacja, wszyscy tak robia (przynajmniej w Poznaniu) i w rzeczywistosci osoby, ktore odwolan nie skladaja sa w mniejszosci.w kazdym razie ostateczny prog od ktorego przyjmowali na stome to 163 punkty a nie 172. Mozna to sobie nazywac jak sie chce ale prawda jest taka ze kazdy kto mial 164 punkty lub 163 i dobre siwadectwo mogl sie dostac w zeszlym roku.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: rigor mortis »

Ale rezygnacja z miejsc następowała głownie po ogłoszeniu pierwszej listy - dlatego na początku na lekarskim na przykład próg wyniósł 178, potem ustalił się na 171/172.
Ale dobrze, rozumiem, o co Ci chodzi - po ogłoszeniu ostatecznej listy ludzie też rezygnowali, dlatego zwolniło się trochę miejsc. Mimo to nie starczyło tych miejsc dla wszystkich, stąd na przykład moja koleżanka się nie dostała, pomimo że złożyła odwołanie (może za późno to zrobiła i już miejsca się zapełniły - nie znam tak dobrze szczegółów). A miała więcej niż 165 punktów.
karolcia1988
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:07

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: karolcia1988 »

rigor mortis,
o tym kto sie dostaje z odwolania nie decyduje kolejnosc dostarczenia tego odwolania ale dostarczenie go do pewnej daty. Po tym terminie wszystkie osoby, ktore dostaly sie i nie zlozyly checi studiowania, oraz te ktore sie nie dostaly i nie zlozyly odwolan zostaja skreslone z listy. Nastepnym krokiem jest wykonywanie telefonow do osob z listy zaczynajac od osoby ktora ma najwieksza ilosc punktow i wstepne pytanie o chec studiowania tego kierunku i informowanie do kiedy musi przyniesc dokumenty zeby nie zostac skreslonym. I tak po kolei az nie doszli do 163 punktow. Nie ma wyjatkow. Twoja kolezanka musiala nie zapoznac sie wytarczajaco dobrze z zasadami rekrutacji i zrobic jakis blad.Rekrutacja to nie zawodykto pierwszyten lepszy")
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: rigor mortis »

Możliwe, nie kwestionuję tego, bo jak wspomniałem, nie znam szczegółów ]
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: fasolka88 »

"ale karolcia88 i fasolka88 brzmią bardzo podobnie, ich posty również

"poza tym, moja przyjaciolka konczy wlasnie pierwszy rok stomy w p-niu, - to juz mopja wypowiedz

brawo za bystrosc umyslu
korolcia i fasolka brzmia podobnie bo sie od wielu lat przyjaznia i wiedza jak to bylo w zeszlym roku ja osobiscie mam 172 punkty w tym roku i zamierzam sie dostac na lekarski obojetnie co sobie mysla ludzie z tego forum o progu pozdrawiam wszystkich niedowiarkow
karolcia1988
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:07

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: karolcia1988 »

Gratuluje blyskotliwej i przyjemnej dla oka wypowiedzi Fasolko. Tak na marginesie-nie zauwazylas, ze cos pusto na tym naszym forum od kiedy pojawilo sie moje pisemko.jakos tak ucichloczyzby forumowicze zbierali swoje szczeki (a dokladniej mowiac zuchwy) z podlogi.?:D
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: fasolka88 »

moja droga, oczywiscie ze pusto na tym NASZYM forum, bo wszystkich zatkało, chyba zabraklo argumentow, widac jednak ze klotliwe to nasze spoleczenstwo, a do tego jakies takie niedowierzace swoja droga, bardzo dobrze, ze byl taki poglad na progi w poznaniu, dla mnie lepiej, mniej ludzi - wieksze szanse na lek konczac te wspaniala dyskusje na tematy oczywiste dla ludzi ZORIENTOWANYCH w tymze temacie, podsumowuje:
1:0 dla Karolinki
p.s. jesli chce ktos ciekawszych dyskusji na zywo, to zapraszamy do Poznania
Olka-Fasolka Pani Doktor za 6 lat

nie nadużywamy emotek!
Ostatnio zmieniony 3 lip 2008, o 19:46 przez fasolka88, łącznie zmieniany 3 razy.
Ginewra
Posty: 78
Rejestracja: 19 maja 2008, o 07:52

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: Ginewra »

to już sobie pogadałyście a teraz czy mogłabym Cię prosić karolcia1988 o przesłanie mi tekstu odwołania, które pisałaś obawiam sie że może mi sie przydać, a później nie będę Cię już nękać Zupełnie nie mam pojęcia jak coś takiego napisać.
karolcia1988
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:07

Re: Ile w końcu? Poznań 2007

Post autor: karolcia1988 »

pewnie, ale nie mam go na kompie postaram sie do jutra zeskanowac i wyslac:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości