Ile zarabia stomatolog?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

aexis pisze:Morfeusz kosmetologia to nie przyklejanie tipsowani robienie makijarzu jak ktoś moze sądzic.
tak samo jak stomatologia to nie chodzenie w białym fartuszku i oszukiwanie klientów i fiskusa.

Aha zapomniałem o aucie i wakacjach na wyspach

No ale biały fartuszek masz i tu i tu
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: aexis »

wiem ze stomatologia to nie dla kazdego kasa bo jak ktos nie umie sobie poradzic to z niczego kasy nie bedzie mial. nie popieram tez okradania panstwa a co za ttym idzie mnie moich rodzicow dziadkow cioc i sąsiadow a nawet Ciebie. ale akurat mam w moim miasteczku 3 stomatologow ktorzy maja bialy fartuszek fure i super wakacje, swoje dzieci tez poslali badz posla na ten kierunek (wiem bo koleguje sie z corka jednej ze stomatolozek) moi rodszice nie chcą abym skonczyla te kierunki co oni więc cos musi w tym byc.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

wiem ze stomatologia to nie dla kazdego kasa bo jak ktos nie umie sobie poradzic to z niczego kasy nie bedzie mial.
jak się chce zarabiać to trzeba mieć gabinet. Jak się go nie ma trzeba mieć na niego kasę albo wziąć kredyt. W przeciwnym razie pracujesz u kogoś albo dopasowujesz protezy moherom w POZecie.
aexis pisze:ale akurat mam w moim miasteczku 3 stomatologow ktorzy maja bialy fartuszek fure i super wakacje, swoje dzieci tez poslali badz posla na ten kierunek (wiem bo koleguje sie z corka jednej ze stomatolozek) moi rodszice nie chcą abym skonczyla te kierunki co oni więc cos musi w tym byc.
Obserwacja 3 stomatologów to trochę mało nie sądzisz?

Poza tym jeśli zależy Ci na kasie wystarczy złapać bogatego męża i nie trzeba studiów kończyć.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: meduza »

aexis pisze:wiem ze stomatologia to nie dla kazdego kasa bo jak ktos nie umie sobie poradzic to z niczego kasy nie bedzie mial. nie popieram tez okradania panstwa a co za ttym idzie mnie moich rodzicow dziadkow cioc i sąsiadow a nawet Ciebie. ale akurat mam w moim miasteczku 3 stomatologow ktorzy maja bialy fartuszek fure i super wakacje, swoje dzieci tez poslali badz posla na ten kierunek (wiem bo koleguje sie z corka jednej ze stomatolozek)
Strasznie wszystko generalizujesz, jak napisał Morfeusz, na podstawie obserwacji 3 osób z ich o wiele liczniejszego grona. Ludzie, którym zależy tylko i wyłącznie na kasie, którą zdobywają za wszelką cenę, nie kończą tylko studiów medycznych! Za dużo mitów tutaj krąży. Polacy mają taki głupi nawyk, że jak widzą kogoś bogatszego od siebie, to na 100% jest on już złodziejem i dorobił się na przekrętach. Trzeba ze schematami walczyć, a nie je powielać.
moi rodszice nie chcą abym skonczyla te kierunki co oni więc cos musi w tym byc.
to kim byś była po tych kierunkach i jak byś żyła, to chyba zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, a nie od tego jak żyją inni i co oni robią.
Morfeusz pisze:Poza tym jeśli zależy Ci na kasie wystarczy złapać bogatego męża i nie trzeba studiów kończyć.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: aexis »

troche zle chyba interpretujesz moje slowa. to ze widze ze stomatolodzy w moim miescie są bigaci to nie znaczy ze chcialabym isc na ten kerunek aby miec miliony na koncie. o tym zarabianiu tez pislaam tylko z perspektywy wlasnego gabinetu. o to nie musialabym się martwic bo mialabym na to pieniądze. hmmm a co do bogatego męza i ze wtedy nie trzeba konczyc studniow to nie w moim stylu bo mam ambicjemoglabym juz teraz złapac mojego faceta prawnika z bogatego domu na dzieciaka ale co by mi to dalo chyba tylko pomiatanie mną przez cale zycie i placz za 10 lat ze mam 28 lat, 9letnie dziecko pieniadze i pustke w glowieniespelnione marzenia itp.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

meduza pisze:Ludzie, którym zależy tylko i wyłącznie na kasie, którą zdobywają za wszelką cenę, nie kończą tylko studiów medycznych!
W dużych miastach, gdzie stomatologów jest sporo i konkurencja też jest spora samo skończenie stomatologii nie gwarantuje wielkich kokosów. Ludzie coraz częściej patrzą na to co pod nazwiskiem - czyli na specjalizację. Jeśli np. chcę sobie wstawić implant wybiorę się do specjalisty - zapłacę więcej ale mam większą pewność, że zrobią mi to jak należy i nie wyląduję na szczękówce jak po wizycie u stomatologa, który uczył się implantologii na tajnych kompletach. Z bardziej skomplikowanymi (i droższymi) procedurami tak to już jest.
aexis pisze:to ze widze ze stomatolodzy w moim miescie są bigaci to nie znaczy ze chcialabym isc na ten kerunek aby miec miliony na koncie.
póki co inny aspekt tej pracy się w Twoich wypowiedziach nie przewija
aexis pisze:moglabym juz teraz złapac mojego faceta prawnika z bogatego domu na dzieciaka ale co by mi to dalo.
Ot choćby:
"ladne pieniadze wakacje na wyspach kanaryjskich 2 razy do roku i wiele innych pozytywow jak to napisałaś w innym wątku
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: aexis »

Morfeusz myślałam ze skonczyles drązyc temat jednak sie pomylilam. nie mam zamiaru wdawac się w pyskowki z facetem po medycynie jak z 5 letnim dzieckiem. wyjedz gdzies na wypoczynek moze rozluznisz trochę dolne tylne częsci ciala a odnosnie tematu ile zarabia stomatolog to powiedzmy ze jest to sumka od 0zl do X000zł.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: malgosi35 »

A gdybście jeszcze wiedzieli ile kosztuje taki kurs na speckę i inne kursy za które trzeba płacić. Na początku się nie przeleawa, więc jest ciężko. Jak przez dłuższy czas trzeba jeżdżić na zajęcia np. do Warszawy na swój koszt.
A w domu dzieci czekają na mamę.
Potem sporo się zarabia, ale początki są koszmarne i trzeba wiele samozaparcia by przez to przejść i coś znaczyć w świecie stomatologów i wreszcie zarabiać
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: misiaqd »

ale tak naprawdę początki w każdym zawodzie są trudne, więc hyba nie warto tak narzekać. Wszytsko jest dla ludzi:)
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: meduza »

to chyba nie chodzi o to ile kto zarabia, bo ma się tyle na ile się zapracuję, tylko o jakąś taką chorą zazdrość i stereotypy, że jak ktoś ma pieniądze to od razu musiał je zdobyć wciemnych interesach"
malgosi35 pisze:A gdybście jeszcze wiedzieli ile kosztuje taki kurs na speckę i inne kursy za które trzeba płacić. Na początku się nie przeleawa, więc jest ciężko. Jak przez dłuższy czas trzeba jeżdżić na zajęcia np. do Warszawy na swój koszt.
A w domu dzieci czekają na mamę.
Potem sporo się zarabia, ale początki są koszmarne i trzeba wiele samozaparcia by przez to przejść i coś znaczyć w świecie stomatologów i wreszcie zarabiać
dokładnie, ludzie z zewnątrz widzą tylkowielkie bogactwo", a tego ile trzeba czasami włożyć w to, żeby coś zdobyć już się tak łatwo nie zauważa.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: a_niap »

dokładnie, ludzie z zewnątrz widzą tylkowielkie bogactwo", a tego ile trzeba czasami włożyć w to, żeby coś zdobyć już się tak łatwo nie zauważa.
jeszcze dodaj do tego to ile sił i energii traci się na naukę, nie tylko na same studia ktore sa bardzo ciezkie, ale tez nieustanne szkolenia i dokształcanie, bo przeciez co jakis czas sie zmieniaja rozne rzeczy, trzeba byc na bierzaco. Nie mowiac juz o kosztach dojazdów na takie szkolenia, wiele z nich jest tylko w wiekszych miastach, niektore na 2-3 dni, wtedy dochodzi jeszcze zakwaterowanie.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: PalmaKokosowa »

Szczerze mówiąc, to stomatolog już w liceum pracuje na swój sukces, w tym czasie, gdy inni obijają sie przed telewizorem, bądź chodzą na wagary, ten człowiek się uczy, potem znowu nauka i tak naprawdę zwykły stomatolog kończy naukę i zaczyna dobrze zarabiać po 30tce, ale coś za coś. Bo ktoś może nie robić studiów i zmywać gary już od 18 roku życia. Np. moja orto bierze 130zł za 10 minut roboty. -)
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: scarlett89 »

Gila pisze:Szczerze mówiąc, to stomatolog już w liceum pracuje na swój sukces, w tym czasie, gdy inni obijają sie przed telewizorem, bądź chodzą na wagary, ten człowiek się uczy,
Nie no nie robmy z siebie zaraz męczenników akurat wiekszosc ludzi ze studiow ktorych poznalam nie są jakimis wielkimi fanami ciągłej nauki, ktorzy siedzieli przez cale liceum tylko i wylacznie w ksiazkach:) mieli i nadal mają pasje ktore z powodzeniem rozwijają.
Offtop stop:P

Podzielam zdanie wiekszosci co do zarobkow lekarzy i stomatologow - zeby dobrze zarabiac, trzeba wlozyc w to pracy, ale i miec troszkę szczescia, zeby znalezc sie w odpowiednim miejscu i czasie)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości