Ilość snu

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
xienka

Re: Ilość snu

Post autor: xienka »

zgadzam się z godziasią. idź do lekarz, porób badania a ten plusz zamiast Ci pomagać, może Ci też szkodzić, pamiętaj
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: Ilość snu

Post autor: Bree »

i jak byłaś już u lekarza?
lepiej idź, u mnie dziewczyna też cierpiała szczególnie za dnia na nadmierną senność, chociaż czasami nie można było jej również i z rana ściągnąć z łóżka (po takim ośmiogodzinnym śnie, gdzie ja normalnie wstawałam i mogłam funkcjonować) i okazało się, że ma przerośnięty trzeci migdałek.
więc różnie to bywa
xienka

Re: Ilość snu

Post autor: xienka »

o mozliwe. idz do lekarza moim zdaniem to nic powaznego jak tylko odczuwasz sennosc
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Ilość snu

Post autor: Agnieszka244 »

Ja ostatnio również jestem wykończona. Soboty polegają u mnie na spaniu, ewentualnie na czytaniu w łóżku lub oglądaniu głupich programów w tv. Tłumacze sobie to pogodą i oczywiście zmęczeniem. W tygodniu mam możliwość sypiania tylko po 5 godzin (nauka, nauka, nauka) , a jak się budze rano to naprawde jedyne co mi sie chce to płakać p
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Ilość snu

Post autor: godziasia »

powiem szczerze, lepiej się wysypiać i najwyżej mieć coś do tyłu, niż zdać wszystko wspaniale i mieć zrujnowane zdrowie psychiczne.
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Ilość snu

Post autor: Agnieszka244 »

Zgadzam się z tym, ale czasem tak się zwyczajnie nie da.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Ilość snu

Post autor: godziasia »

wiem niestety o tym, odczuwam to szczególnie boleśnie jak przychodzi kolokwium
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ilość snu

Post autor: persil1991 »

Zgadzam się z tym, ale czasem tak się zwyczajnie nie da.
jeśli nie da się już w liceum, co dopiero będzie na studiach? Ludzie, nie dajmy się zwariować, lepiej odpuśćmy. Zdrowie jest ważniejsze, a już na pewno od nauki.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Ilość snu

Post autor: PalmaKokosowa »

Są momenty, gdy wszystko jest ważniejsze od nauki
a swoją drogą, nie wiem czego można się tyle uczyć, żeby spać po 5h (!) na dobę :O
chodzi mi oczywiście o liceum no, chyba, że ktoś zdaje biologię, chemię, fizykę, historię, wos i jeszcze kilka innych ciekawych przedmiotów
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Ilość snu

Post autor: Orchidea »

Ja tam nigdy nie przedkładałam snu na naukę Wieczorami,a już szczególnie nocą prawie nigdy się nie uczyłam.U mnie dobra pora na naukę to rano albo godziny popołudniowe.Ale to już każdy na swój sposób.Uważam,że człowiek nawet najlepiej naumiany ,a niewyspany zbytnio nie funkcjonuje.Ważny jest też stały rytm snu.Chodzić spać i wstawać rano o podobnych godzinach.A niestety brak snu daje się mocno we znaki.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Ilość snu

Post autor: godziasia »

ja też nigdy nie byłam w stanie się uczyć, powiedzmy do trzeciej w nocy. I tak nic nie zapamiętywałamnauka bez efektówzmarnowany czas. Moja najlepsza pora na naukę to między 19.00 a 23.00, potem przestaję kontaktować i muszę się położyć. Wysypianie się jest ważne, bo inaczej nie łapie się nic następnego dnia, co daje kolejny zmarnowany czas.
blooza
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2008, o 18:11

Re: Ilość snu

Post autor: blooza »

Ja mam bardziej problem z tym, że nie mogę zasnąc.chodzę spać niezależnie od dnia tygodnia i pory roku ok godz 3-4, wstaje o 7 do szkoły i około godziny 12 zaczynam nie mieć już siły, starsznie chce mi się spać, nie mogę się skupić, mam zawroty głowy, około 16 idę spać w dzień na jakąś godzinę, ale potem boli mnie głowa zwykle jak wstane. Próbowałam juz tyle razy zasnąć szybciej i właściwie nic nie pomaga. Nawet jak nie śpię w dzień i jestem bardzo zmęczona to nie zasne szybciej niż koło 3. To trwa już około roku. To moze być jakaś choroba, niedobór witamin
baboo
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2009, o 12:39

Re: Ilość snu

Post autor: baboo »

Co do chorób i braku danych witamin nie będę się wypowiadać.
Ale zegar biologiczny człowieka przestawiony raz i przez długi czas utrzymywany w danym rytmie potrzebuje o wiele więcej wysiłku i czasu do powrócenia do normalnego rytmu. Chciałem powiedzieć, że jeśli od roku już tak sypiasz (!), to żeby spróbować wrócić do odpowiedniego rytmu trzeba w dzień w dzień nawet jeśli się nie zasypia kłaść wcześniej ( nawet przez długi okres czasu).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości