Indie

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

Indie

Post autor: Anabela »

Mozecie mi powiedziec jaki typ rolnictwa jest w Indiach ? intensywne czy ekstensywne, bo z roznymi spotykam sie w necie. Jeszcze jedna prosba pomoze mi ktos dopasowac cechy inrensywnego czy ekstensywngo rolnictwa do Indii ? Z gory dziekuje za pomoc
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Indie

Post autor: WojtekB »

Anabela pisze:Mozecie mi powiedziec jaki typ rolnictwa jest w Indiach ? intensywne czy ekstensywne, bo z roznymi spotykam sie w necie.
Z tego co pamiętam to w Indiach (oprócz intensywnej uprawy ryżu, które pokrywają duże tereny w dolinach rzek) dominuje rolnictwo ekstensywne - tradycyjne nawadniane poletka z ryżem, a także ryż górski, który rośnie w wilgotnej glebie. Oprócz ryżu w Indiach w mniejszej skali uprawia się inne zboża (pszenica, proso, kukurydza, jęczmień). Oprócz zbóż uprawiane są: owoce cytrusowe, banany, ananasy, tytoń, trzcinna cukrowa, herbata i kawa, bataty, manioko oraz bawełna.
Pod względem pogłowia bydła Indie zajmują zdecydowanie pierwsze miejsce w świecie. Jednak z przyczyn religijnych nie jest ono wykorzystywane.
Anabela pisze:Jeszcze jedna prosba pomoze mi ktos dopasowac cechy inrensywnego czy ekstensywngo rolnictwa do Indii ?

Jak prędzej napisałem jedyną intensywną cech jest ogromne, nawadniane pola z ryżem, a pozostałe uprawy i hodowle to tradycyjne (żeby nie pisać w niektórych przypadkach aż bardzo tradycyjne) i ekstensywne gospodarstwa rolne.
Jednak cały czas rolnictwo Indii ma tendencją zwyżkową w udziale maszyn i zużycie nawozów, lecz jeszcze daleko do Indiom do intensywnego rolnictwa.
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

Re: Indie

Post autor: Anabela »

Ok i dziękuje za rolnictwo ekstensywne
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Indie

Post autor: Adax82 »

Indie fantastycznie wyglądają na filmach z National Geografic
Co do kultury - to tak jak u Romów: śpiewnie i kolorowo.
Co do religii - łagodniej niż u Muzułmanów i wyraziściej niż u Chrześcijan, ale ubiory ( dla kobiety ) mają być zasadniczo skromne.
Co do higieny osobistej - nigdy sztućców jemy tylko prawą ręką bo lewa służy do intymnej higieny.
Co do relacji męsko-damskich - kobieta jest do czynienia przyjemności mężczyźnie zawsze i w każdej chwili - chyba nie muszę tłumaczyć szczegółów. .a blondynki są porywane - dosłownie i w przenośni.
Co do afirmacji świata zwierząt i roślin - zasadniczo na wyższym poziomie niż gdzieś indziej
Co do picia i jedzenia - tylko przegotowane
Co do wszech obecnego robactwa - karaluchy tamtejsze są wielkości naszych myszy i są wszędzie
Co do bogactw naturalnych - są olbrzymie i mają tam jedyną na świecie kopalnię gdzie wydobywa się złoto i diamenty
Co do inteligencji niektórych osobników - stanowią intelektualną podstawę w Dolinie Krzemowej ( USA )
Co do przeciętnej inteligencji - zabijają masowo noworodki żeńskie, bo noworodki męskie są - dla nich - w oczywisty sposób atrakcyjniejsze
Co do., co do, co do. - i mógłbym tak dalej
Jeśli marzysz o tym to jedź i zobacz. Będziesz raczej zawiedziona.
.Indie fantastycznie wyglądają na filmach z National Geografic
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości