Informacje nt. przenosin na UMB.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Podbijam. Ktoś zdobył jakieś nowe info w tym temacie?
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Mikolai »

Słyszałem, że w Białymstoku jest/ma być ciężko z przepisywaniem przedmiotów, nawet zaliczonych na kierunku lekarskim na innej uczelni. To prawda? Wiecie coś o tym?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Jane Doe »

Mikolai, tak, po prostu nie przepisują.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

a jest tego jakiś konkretny powód? bo sam myślałem o przeniesieniu się jakby mi nie poszła w tym roku sesja
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Jane Doe »

nie wiem, możliwe że ma to związek z tym, że nie można się przenieść z niestacjo na stacjo. Zabezpieczają się. Moim znajomym nie chcieli przepisać niczego, nawet koleżanka 3 raz musiała robić biofizykę, wcześniej coś studiowała, później miała warunek z tego, a teraz znowu na leku. Nie chcą przepisywać, chyba że jakieś pierdółki już uzgodnisz indywidualnie, ale oprócz historii i fakultetu to nie liczyłabym na więcej. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu, chociaż oni są tak niesamowicie kompetentni, że też na wiele bym nie liczyła.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

Akurat tak się składa, że studiuje na stacjonarnym leku, ale nie za bardzo mi pasuje i myślałem o przeniesieniu nawet jeszcze raz na I rok i myślałem, że przedmioty takie jak chemia, biofizyka czy etyko-historyczno-filozoficzne pierdoły by mi przepisali.

Ze smutku wory pod oczami
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Jane Doe »

no biofizyki na umb na pewno Ci nie przepiszą. nawet nie chcieli przepisywać technologii informacyjnych moim znajomym, ale robili im na rękę, np nie musieli przychodzić na zaliczenie itp. ale na zajęcia musieli chodzić.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: KatarzynaZSDM »

xavier pisze: etyko-historyczno-filozoficzne pierdoły by mi przepisali.
Etyka to nie pierdoły.

Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Jane Doe »

xavier, btw my na pierwszym mamy socjologię, historię i technologie informacyjne oraz fakultet.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

socjologię i historię miałem, informatyczne coś też tylko sie nazywało informatyka i biostatystyka i fakultetów 90 godzin

A w ogóle jak dawna znajome ci osoby przenosiły się, bo po wejściu przeliczania zajęć w ECTS zasady przepisywania się zmieniły?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Jane Doe »

biostatystyka to u nas osobny przedmiot, na drugim roku. nawe historii medycyny nie chciała babeczka przepisać, bo mieli robić jakiś referat czy coś
no przenosiły się na ten rok akademicki z roku poprzedniego, więc sprawa oczywiście świeża. nie za bardzo rozumiem pytanie. przepisywanie przedmiotów jest utrudnione z tego co wiem tylko na umb, bo umb zabezpiecza się przed przejściem ludzi z niestacjo na stacjo, ale generalnie nie przepisują nikomu niczego. nie wiem, czemu tak jest. przepisywanie z pkt ects nie ma żadnego związku z tego co mi wiadomo
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

u nas od tego roku się zmieniło i nam to połączyli i jest na I roku.

Co do punktów to zawsze uważałem że po to one właśnie są, żeby móc zaliczać przedmioty na innych uczelniach np. w ramach wymian jak Erasmus, a jak widać to w Europie działa, ale w naszym grajdołowym kraju już nie. Muszę chyba iść i się dowiedzieć więcej u naszych miłych pań z dziekanatu

Teraz mi się również przypomniało, że są u nas osoby właśnie z UMB, które się przepisały po 2 roku, teraz są na 3 i jedyne co muszą odrobić to angielski (zbyt mało godzin) i embriologia (chyba nigdzie indziej tego przedmiotu nie ma)
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Jane Doe »

tak, ale przepisywanie przedmiotów nie ma z tym związku. ma to związek, jeżeli chcesz się przenieść np na drugi czy trzeci rok. zasada ogólna jest taka, że nie powinno być większej różnicy niż 10 pkt ects jak chcesz się przenieść. ja np chciałam na cmuj, ale powiedzieli mi że bez fizjologii, która ma 10 pkt nie da absolutnie rady.
embriologia u nas jest włączona w histologię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości