Informacje nt. przenosin na UMB.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Witam!

Szukam informacji na wyżej wymieniony temat. Jak to wygląda w dzisiejszych czasach? Próbowałem się dodzwonić do dziekanatu - nic. Napisałem dwa maile -zero odzewu. Póki co jeszcze mnie to nie zniechęciło.
Mianowicie:
1. czy są jakieś problemy z przeniesieniem się po II/na II rok?
2. Jak ma się kwestia przepisywania przedmiotów?
3. Różnice programowe trzeba jakoś szczególnie nadrabiać?
4. Procedura przeniesienia na II rok i po II roku na UMB jakoś się różni?

Jest ktoś kto ma takie doświadczenia? Np. przenosił się z.GUMedu?
I jeśli byłby ktoś ze studentów UMB tak miły i podzielił się programem studiów na poszczególne lata to byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Agher »

program studiów znajduje się na stronie uczelni:

Kod: Zaznacz cały

umb.edu.pl/wl/kierunek-lekarski/informacje_dla_studentow
różnice programowe trzeba nadrabiać jak wszędzie, jeżeli nie ma różnic zbyt wielkich to przedmiot jest przepisywany. Teraz ciężko powiedzieć jak to ma wyglądać, ze względu na zmianę totalną programów nauczania (bo rozumiem, że w 2012 zacząłeś pierwszy rok). Różnice w przenoszeniu zwykle polegają na tym, że im później tym trudniej bo coraz więcej różnic się będzie pojawiało.

W dziekanacie obecnie I, II, III rokiem zajmuje się:

mgr Barbara Matys
specjalista
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Teraz jestem na drugim roku - zacząłem w 2011. A do tej Pani, jak wspomniałem w pirwszym poscie, napisałem już 2 maile i od 3 tygodni bez odpowiedzi.
Z tego co wiem to im dalej tym latwiej się przenieść, gdyż owe różnice po 2 roku poniekąd sie wyrównują. To przemeblowanie w programie studiów rzeczywisciwe może być utrudnieniem, ale dla mojego rocznika nie ma zmian. Tzn. są te wynikające z różnic programowych miedzy uczelniami dla danego rocznika.
Nie tyle chodzi mi aby ktoś wywrozyl jak to będzie wyglądało w tym roku, ale podzielił się wrażeniami z lat ubiegłych.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Agher »

od 3 roku programy są tak zróżnicowane, że przedmiot który na jednej uczelni robi się na 3 roku i trwa 2 semestry na innej robi się 3 semestry na 3 i 4 roku itd. Dlatego pisałem, że im dalej tym gorzej, bo po trzecim roku i wzwyż ciężko zmienić uczelnie.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Dlatego generalnie najpóźniej na III roku chcialbym to zrobić. No a co do różnic - grunt aby władze uczelni się przychyliły do wniosku, a potem będę się martwił o nadrabianie.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Agher »

u nas problemem była zwykle histologia - bo mamy ją razem z embriologią, w jednym przedmiocie, ale to raczej przy przenoszeniu w drugą stronę.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Na GUMedzie są to dwa oddzielne przedmioty przy czym histo konczy się egzaminem, a embrio zaliczeniem z oceną. Tak na zdrowy rozsądek nie widzę powodu czemu nie mieli by tego napisać skoro dyplomy z kazdej uczelni są jednakowo ważne w skali calego kraju, jak równeż oceny na tych dyplomach z poszczególnych przedmiotów.:-P
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

A dlaczego chcesz się przenieść
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Powody personalne, jeśli taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

spoko. myślałem że się GUMed nie podoba
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

Może jak uda ci się coś dowiedzieć to podzielisz się z nami wiedzą
jakoś ostatnio zaczęło mnie interesować jak wygląda przepisywanie przedmiotów przy przenoszeniu na inną uczelnię
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: Ilradil »

Spox, jak coś się dowiem, już bliżej początku rekrutacji to się podzielę.A GUMed mi się podoba ogólnie. Panuje tam generalnie ład i porządek. Z kilkoma wyjątkami (np. katedra chemii).
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Informacje nt. przenosin na UMB.

Post autor: xavier »

Ład i porządek? Ty napewno jesteś z GUMed-u

a wogóle w tym roku katedra chemii się postarała i nie było wielkich afer
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości