Integracja lekarski 2014 :D

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: biolog1994 »

Mi również nic się nie pokazało. Mam 267 pkt i coraz bardziej tracę nadzieję na WUM, na początku byłam 170 na liście i obawiam się, że aż tyle osób nie zrezygnuje z Warszawy, w ubiegłym roku próg w porównaniu do początkowego spadł co prawda o 6 pkt, ale lista przesunęła się o niecałe 100 osób /
rkgreen
Posty: 59
Rejestracja: 24 sie 2012, o 19:38

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: rkgreen »

[at] -denerwuje mnie to, że nie ma nigdzie listy. Nie można się zorientować, jak wygląda sytuacja. Próbowałem znaleźć informacje dot. tego, z której pozycji weszła ostatnia osoba rok temu. Wiesz coś może?
Awatar użytkownika
a_społeczn
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2013, o 20:05

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: a_społeczn »

A gdzie są w ogóle te informacje dotyczące tych teczek? Na str. WUMu czuję się jak dziecko we mgle. Nigdzie tego nie widziałam
A co zaznaczyliście w przypadku tego oświadczenia o studiowaniu bez opłat (mi tam dziwnie nic nie pasuje, a jeszcze nie studiowałam). Bardzo proszę o odp. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: kagata0418 »

Strona WUMu to jakas czarna magia dla pierwszoroczniakow - Ja znalazlam wszystko o dokumentach tu na forum.
W tym oswiadczeniu w podpunkcie pierwszym piszesz,ze uczelnia WUM,kierunek lek.Tyle,ja sie tez zastanawialam czy pisac to czy nie,ale w tym pierwszym wlasnie trzeba.
rkgreen
Posty: 59
Rejestracja: 24 sie 2012, o 19:38

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: rkgreen »

Poprzednie informacje się potwierdzały, więc się zasugerowałem, że ta też jest poprawna
Awatar użytkownika
a_społeczn
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2013, o 20:05

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: a_społeczn »

kagata0418, dzięki A i tak korzystając z okazji mogę potwierdzić, że na pewno do przyjęcia zakwalifikowało się minimum 70 osób (a prawdopodobnie jeszcze parę więcej), bo ja miałam 70 pozycję, a już się zakwalifikowałam (88-bio, 87-chem, 94-mat).
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: meegova »

Jak myślicie 268 pkt wystarczy, aby dostać się jeszcze w lipcu? kiedy kolejna lista?
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: kagata0418 »

Do tych ktorzy juz skladali dokumenty:
1.Sluchajcie jak to z tymi badaniami-Pani mi dala ten swistek,okej mam isc do lekarza medycyny pracy on mnie zbada,da jakistam druczek i to wystarczy?Na stronie WUMu czytam o jakichs badaniach na salmonella i o szczepieniach ale to chyba po/w trakcie I roku?
zobacz-ten-plik.pdf
(131.34 KiB) Pobrany 25 razy
lt-tu wlasnie jest napisane,ze w trakcie 1 roku -

2.Czyli ja ide tylko do lekarza medycyny pracy,a on ewentualnie moze mnie pokierowac jeszcze do innych specjalistow w zaleznosci od moich jakichs dolegliwosci zdrowotnych?Bo tu na forum ktos tak pisal.

3.i jeszcze cos:musze te badania dostarczyc osobiscie?Srednio widzi mi sie 300km wozic sie do wawy tylko po to xd Czy trzeba osobiscie?-a jesli tak,to czy w to samo miejsce gdzie skladalam dokumenty?

Wybaczcie za takie pytania
speakerval
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:53

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: speakerval »

kagata0418, Ad 1 Badania na te inne choróbska robi się potem, na razie potrzeba tylko zaświadczenie od lekarza medycyny pracy bo te badania potrzebne są do praktyk wakacyjnych (jak się mylę, to niech poprawi)

Ad 2. tak, idziesz tylko do lekarza medycyny pracy a on Cie kieruje dalej jakby co ja miałem badanie krwi i wizytę u okulisty (trwała 30 sekund)

Ad 3. Można wysłać, mi Pani przy wydawaniu skierowania powiedziała, że w ciągu 2 tygodni należy przywieźć albo wysłać na adres wskazany na skierowaniu
LadyChocolatte
Posty: 8
Rejestracja: 6 lip 2014, o 09:27

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: LadyChocolatte »

Ehhh tez bym chciala na WUM, to moje marzenie, jednak nie wiem czy z 266 pkt sie dostane, jak myslicie? mam 128 miejsce na liscie.
Jak sie nie dostane to Poznan/Lodz/Wroclaw, nie mam pojecia gdzie isc
Awatar użytkownika
strzykawka
Posty: 70
Rejestracja: 12 lip 2014, o 13:32

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: strzykawka »

też bym bardzo chciała na WUM, aktualnie jestem w okolicach 60 miejsca na rezerwie, nie wiem, czy jeszcze mieć jakieś nadzieje
LadyChocolatte
Posty: 8
Rejestracja: 6 lip 2014, o 09:27

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: LadyChocolatte »

jesli 60te miejsce to sadze ze sie dostaniesz, duzo osob robi tak ze skladaja papiery do wawy i na jeszcze inna uczelnie bo sie zdecydowac nie moga ) Tak wiec ja mam nadzieje na wrzesien a jestem duzo dalej w rankungu niz ty
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Integracja lekarski 2014 :D

Post autor: Collo »

speakerval pisze:Ad 1 Badania na te inne choróbska robi się potem, na razie potrzeba tylko zaświadczenie od lekarza medycyny pracy bo te badania potrzebne są do praktyk wakacyjnych (jak się mylę, to niech poprawi)
Jest tak jak mówisz Jak załatwisz te wszystkie badania to możesz odebrać skierowanie na praktyki z dziekanatu, więc jak najbardziej można to załatwić do końca czerwca.

Generalnie z załatwianiem tych badań jest zawsze problem. Panie z DOSu często nie mówią wszystkiego co trzeba przynieść, a jak się zapyta o jakieś konkretne sprawy z nimi związane odwołują się tylko do strony internetowej albo nic nie mówią. Przez to chodziło się do nich nawet po kilka razy.
W trakcie roku akademickiego (im szybciej to załatwicie tym lepiej, sesja to nie najlepszy czas na jeżdżenie po lekarzach) udajecie się do DOSu - pokoju na 1 piętrze w CD - i tam odbieracie skierowanie na badanie na nosicielstwo Salmonelli. Teraz już zaczyna się jeżdżenie po Warszawie i załatwianie 4 papierków:
1) Badanie na nosicielstwo Salmonelli - ze skierowaniem jedziecie do sanepidu na ulicę Żelazna (kilka przystanków od dworca centralnego) tam dostajecie 3 specjalne pojemniki na kał, bierzecie je do domu, wypełniacie i zawozicie tam z powrotem. Po ok. tygodniu odbieracie wyniki i gotowe, pierwsza sprawa załatwiona
2) Zaświadczenie o szczepieniu na WZW typu B - byliście na to szczepieni przy urodzeniu. Ja to wziąłem ze swojej przychodni.
3) Poziom przeciwciał przeciw WZW typu B - to robicie we własnym zakresie, żeby sprawdzić czy nie trzeba się doszczepiać. Zazwyczaj wychodzi sporo ponad normę i zanosi się tylko wynik badania
4) Orzeczenie lekarza do celów sanitarno-epidemiologicznych - druczek do pobrania ze strony uczelni

Kod: Zaznacz cały

dos.wum.edu.pl/formularze
. Daje się to lekarzowi medycyny pracy (takie zaświadczenie od innego lekarza też przejdzie byle to nie był pediatra) razem z poprzednimi dokumentami i na ich podstawie to wypisuje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości