Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
asioreczka
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, o 22:16

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: asioreczka »

Zdecydowanie Politechnika Śląska! Sama studiuje na Politechnice Śląskiej i jestem zadowolona, natomiast znajomi z Uniwersytetu Śląskiego nie do końca zadowoleni z wyboru uczelni.
Moim zdaniem kierunek techniczny warto robić na uczelni technicznej.

Co do uczelni, które oferują IB, REKLAMA BEZ ZGODY REDAKCJI tu masz listę wszystkich uczelni wraz z wymogami. Miłej lektury
annnna

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: annnna »

Cześć :). Chciałabym się zapytać ile punktów miała ostatnia osoba na liscie w tym roku na AGH czy PK. Bardzo bardzo proszę o odpowiedź :))
martaaaa

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: martaaaa »

na pk było bodajże 136(?) punktów, na agh 851 w pierwszej i 820 w drugiej rekrutacji.
stopi

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: stopi »

Witam! Mam pytanie. Mam ukończone, wprawdzie dosyć dawno, bo w 2006r, studia z elektroniki, na specjalności systemy mikroprocesorowe i układy programowalne. Mam obecnie 30 lat i standardowy tytuł mgr inż. Czy jest możliwośc zrobienia sobie inżynierii biomedycznej w tym wieku? Nie ukrywam, że elektronika cyfrowa to jedna z moich pasji, jak i chemia np. Jak wyglądają takie sytuacje ze studiowaniem, kiedy jest się już kilka lat po studiach?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Oczywiście możesz się podjąć jak najbardziej Przejrzyj sobie tylko warunki rekrutacji na wybranej przez Ciebie uczelni
annnna

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: annnna »

A jak się oblicza ilość punktów na Politechnice Krakowskiej. Jest podany taki wzór: W= P albo 2R co oznaczają te literki? 2R to pomnożenie razy dwa wyniku % z rozsz. matury?
xsx

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: xsx »

Podziela zdania krytyczne na temat IB ponieważ jest to niepotrzebny wytwór uwarunkowany zwykłą promocją oferty edukacyjnej mającej przyciągać studentów. Grunt pod ten zawód nie jest przygotowany ani os strony prawnej jeśli chodzi o służbę zdrowia, a ni pod realne potrzeby w potencjalnych firmach których w Polsce prawie niema. Jest to norma jeśli chodzi o jakąkolwiek aktywności zawodową wokół zawodu lekarskiego, nie mam złudzeń że to jest w pełni przemyślany i zaplanowany proces dowodem są inne zawody medyczne które mają podobne problemy prawno-organizacyjne. Wszystko po to aby wizerunek zawodów wokół zawodu lekarskiego był słabszy, aby potencjalni pracownicy tzw. pomocniczy czasami nie dopominali się o porównywalne zarobki. Te kwestie o których w piszecie odnośnie niedostosowania programowego itp. potwierdzają tą hipotezę. A sprawa jest bardzo prosta do rozwiązania w zakresie wyznaczenia realnej kariery dla absolwentów tylko woli brak. Zatem zanim wybierzecie ten kierunek się zastanówcie, gdyby było tak słodko to ogłoszeń było by tyle ogłoszeń o prace co dla zawodu lekarskiego.
Jeżeli beton w środowiskach lekarskich jest tak silny w Polsce to niech zajmują się sami tymi sprawami dodatkowymi poczynając od konserwacji sprzętu kończąc na leczeniu, a innym dziedziną życia niech nie zawracają głowy. Pozdrawiam.
annkiaa

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: annkiaa »

hah, bardzo pocieszające :)
ol999999

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: ol999999 »

czyli lepiej jak najdalej od biomedycznej? a co w kwestii mechaniki i budowy maszyn, automatyki i robotyki albo zarządzania i inżynierii produkcji?
hehhh

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: hehhh »

Zastanawiam się nad wyborem kierunku, dużo czytałam właśnie o Inżynierii biomedycznej (chodzi mi o politechnikę lubelską) i myślę że to mogłoby być to ale nie jestem pewna czy z takimi wynikami mogłabym w ogóle tam startować:

matematyki rozszerzonej nie zdawałam, z podstawy 66%
angielski rozszerzony 63% podstawa 96%
chemia roz 65%
polski 90%

Bardzo prosiłabym kogoś łaskawego o pomoc)
Limonkaa
Posty: 123
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:25

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Limonkaa »

Ja przepisałam się z Inżynierii Biomedycznej na Informatykę. Studiuję na PCZ, pierwszy semestr- bajka. Drugi semestr mnie zniechęcił. Smutna prawda o tym, że całe życie będziemy przykręcać śrubki w urządzeniach medycznych totalnie sprawił, że odrzuciło mnie od tego kierunku.
Wyobrażałam sobie go zupełnie inaczej. Teraz studiuję Informatykę i wiem, że to dobry wybór.
Awatar użytkownika
olaaniaa
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2011, o 14:31

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: olaaniaa »

No więc skoro nie IB, to na jaki kierunek składać papiery dla osoby chcącej połączenia biologii z matmą?
Limonkaa
Posty: 123
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:25

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Limonkaa »

Biologia z matmą to ciężkie połączenie generalizując. Może za kilka lat IB się rozwinie, nie mam pojęcia. Znajoma ma chłopaka za granicą i tam IB wręcz kwitnie, mieszka w Niemczech.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości