Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: mariola2608 »

Witam,
nie chciałam zawalać nowym wątkiem (który i tak dotyczy tego, co w/w), więc spytam się tutaj
Mam indeks na AGH (i kilka politechnik) i najbardziej interesującą dla mnie ofertą jest właśnie IB.
Maturę zdawałam z chemii, biologii R i pozostałych obowiązkowych na P. Za fizyką nigdy nie przepadałam, mieliśmy słaby poziom w szkole, ale jeśli trzeba się było czegoś nauczyć, to nauczyłam się bezproblemowo.
Zatem, czy mam szansę się utrzymać (chodzi głównie o fizę), jeżeli będę uczyć się systematyczne (a to akurat dobrze mi wychodzi)?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

mariola2608 pisze:Witam,
nie chciałam zawalać nowym wątkiem (który i tak dotyczy tego, co w/w), więc spytam się tutaj
Mam indeks na AGH (i kilka politechnik) i najbardziej interesującą dla mnie ofertą jest właśnie IB.
Maturę zdawałam z chemii, biologii R i pozostałych obowiązkowych na P. Za fizyką nigdy nie przepadałam, mieliśmy słaby poziom w szkole, ale jeśli trzeba się było czegoś nauczyć, to nauczyłam się bezproblemowo.
Zatem, czy mam szansę się utrzymać (chodzi głównie o fizę), jeżeli będę uczyć się systematyczne (a to akurat dobrze mi wychodzi)?
tak
alka1717

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: alka1717 »

gdzie i do kiedy mozna sie rejstrowac jesli chce sie na politechnike na ibm
pomocna

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: pomocna »

Nie idźcie na biomed, nie ma sensu- zero ofert jakiejkolwiek pracy ! Kierunek jest bardzooo ciężki, matma i mechanika pogrąża połowę roku. Lepiej iść na cokolwiek innego.
Katy9

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Katy9 »

Myślicie, że lepiej wybrać inżynierię środowiska czy biomedyczną? (politechnika lubelska). Jak wygląda na tych kierunkach sprawa z fizyką? Bardzo ciężko?
czapla

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: czapla »

a czy ktos studiuje lub wybiera sie na IB na UTP w Bydgoszczy? Ja planuję tam iść wlasnie na ten kierunek i wybrac specjalność informatyka medycznego, juz slyszalam ze jest bardzooo duzo nauki tam. wiecie jaki rok temu byl prog punktowy? Zarejestrowalam sie jeszcze na biotechnologie, nie wiem co wybrac, co doradzacie?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Tak się zastanawiam . Wszyscy z Was idą na tę inżynierię biomedyczną. Zastanawialiście się co chcecie po tym robić ?
Katy9

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Katy9 »

Ja chciałabym mieć głownie do czynienia ze sprzętem medycznym i wdrażać do nich jakieś nowoczesne technologie + badania itp. :D. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co będzie za 5-6 lat i czy faktycznie po tym kierunku będzie co robić i czy nie zginie on w gąszczu tzw. nowych, atrakcyjnych kierunków". Nauki jest dużo, a na ten moment praca po tym żadna, a przynajmniej nie równoważąca poziomu wiedzy z jaką sie ze studiów wynosi. Mam nadzieje, że się to zmieni, bo kierunek, przynajmniej dla mnie jest ciekawyltgłownie ze względu na zajęcia na UM. Druga sprawa to to, że w Lublinie jest to nowy kierunek i uczelnieltUM i PL nie mają na niego żadnego konkretnego pomysłu.

Mój drugi wybór to inżynieria środowiska. Ale tu też jest problem czy bedzie po tym praca i nie skończe jako sekretarka w MPWiK-u

Orientuje sie ktoś coś na temat fizyki na obydwu tych kierunkach?ltna którym jest mniej itd
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Nie to abym chciał Ci podciąć w jakiś sposób skrzydła ale gdzie byś chciała to wdrażać ? W Polsce badań w tym zakresie na większą skalę się nie prowadzi. W szpitalu w ogóle nie zatrudniają takich osób. Natomiast jeżeli chodzi o przemysł . pod kontem serwisowania sprzętu bardziej wyszkoleni są elektronicy, informatycy, natomiast pod kontem projektowania implantów - inżynierowie mechanicy i materiałowcy. Ogólnie tych firm jest na prawdę mało i aby dostać się do nich . trzeba mieć na prawdę plecy. Ja jako inżynier biomedyczny się przekwalifikowałem i projektuję części maszyn w pewnej firmie nie związanej z medycyną .
Katy9

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Katy9 »

Miałam na myśli jakąś dalszą pracą badawczą, jakiś doktorat itp A nad ewentualnym projektowaniem maszyn też myślałam D.

Czyli co? Wybrać tą IB? Czy lepiej inż. środowiska i potem jakieś specjalnościltklimatyzacje, ścieki itd?
Nomik

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Nomik »

No właśnie, mam teki dylemat. rozważam studia IB na AGHu, syllabus przeglądałam i wszystko mi pasuje idealnie. tylko czy po tym można znaleźć pracę. Mnie się marzy praca w szpitalu, czy gdzieś przy obsłudze sprzętu medycznego. Po inżynierii biomedycznej można sie tym zajmować, jeśli nie, to po jakich studiach? :)
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

J
Katy9 pisze:Miałam na myśli jakąś dalszą pracą badawczą, jakiś doktorat itp A nad ewentualnym projektowaniem maszyn też myślałam D.

Czyli co? Wybrać tą IB? Czy lepiej inż. środowiska i potem jakieś specjalnościltklimatyzacje, ścieki itd?
Jeżeli chodzi o kierunki techniczne to praca jest po mechanice i budowie maszyn, inżynierii materiałowej, informatyce, elektrotechnice no i jak się uprzeć to po technologii chemicznej.
Niestety jeżeli chodzi o kierunki wymienione przez Ciebie . jest lipa
Nomik pisze:No właśnie, mam teki dylemat. rozważam studia IB na AGHu, syllabus przeglądałam i wszystko mi pasuje idealnie. tylko czy po tym można znaleźć pracę. Mnie się marzy praca w szpitalu, czy gdzieś przy obsłudze sprzętu medycznego. Po inżynierii biomedycznej można sie tym zajmować, jeśli nie, to po jakich studiach?
Obsługą sprzętu medycznego w Polsce powszechnie zajmują się technicy elektroradiologii. Wystarczy zrobić 2,5 letnie studium
Gość

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Gość »

[quote="Nomik"]No właśnie, mam teki dylemat. rozważam studia IB na AGHu, syllabus przeglądałam i wszystko mi pasuje idealnie. tylko czy po tym można znaleźć pracę. Mnie się marzy praca w szpitalu, czy gdzieś przy obsłudze sprzętu medycznego. Po inżynierii biomedycznej można sie tym zajmować, jeśli nie, to po jakich studiach? :)[/quote]

Obsługą sprzętu medycznego w Polsce powszechnie zajmują się technicy elektroradiologii. Wystarczy zrobić 2,5 letnie studium[/quote]

Dziękuję bardzo, bardzo, bardzo za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość