Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

No ja tez zaczynam w tym roku inzynieria biomedyczna na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Troche mnie to zastanawia dlaczego w zeszlym roku jeszcze ten kierunek byl na liscie kierunkow zamawianych czyli potencjalnie waznych dla gospodarki, a nagle w tym roku tak nie jest, pomimo iz jest to naprawde istotny kierunek nauki w skali swiatowej. Ponadto w polsce malo uczelni oferuje ten kierunek w przeciwienstwie np. do biotechnologii na ktorej jest duzy natłok ludzi.
Awatar użytkownika
Archetyp
Posty: 22
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 15:29

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Archetyp »

Heja. Co można robić później po iżynieri biomedycznej i jakie uczelnie (w jakich miastach) oferują ten kierunek
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

IB mozna studiowac np. na Uniwersytecie Zielonogorskim, Politechnice Wroclawskiej, Politechnice Gdanskiej, Akademii Gorniczo-Hutniczej, Politechnice Śląskiej
Awatar użytkownika
Archetyp
Posty: 22
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 15:29

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Archetyp »

I wszędzie jest wymagana biologia i chemia na poziomie rozszerzonym?
zimnazośka
Posty: 127
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:10

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zimnazośka »

na AGH masz do wyboru jeden z następujących przedmiotów: biologia, chemia, informatyka, matematyka i chyba fizyka. W razie zdawania na maturze biologii i chemii brany jest pod uwagę lepszy wynik.
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Mercedes »

Jakie były orientacyjne progi w tym roku? Interesuje mnie Polibuda Śląska i AGH Krk
zimnazośka
Posty: 127
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:10

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zimnazośka »

dobre pytanie.
aaa9
Posty: 9
Rejestracja: 2 sty 2009, o 20:09

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: aaa9 »

próg na agh (2009) wynosił 818 pkt liczony wg takiego przelicznika
zimnazośka
Posty: 127
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:10

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zimnazośka »

dzięki za odpowiedź. całkiem przystępny próg
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: lith »

Hiho. Mam pytanie takie jak większość, czyli co się robi po tej inżynierii biomedycznej. Ale nie chodzi mi o odpowiedzi z ulotki typu praca w szpitalu, administracji i małych przedsiębiorstwach. Tylko konkretnie jak taka praca może wyglądać, co w tym szpitalu można robić. Czy są w Polsce w ogóle takie przedsiębiorstwa gdzie się można po takich studiach wykazać ( i nie chodzi mi o 3 stanowiska na krzyż, bo gdzieś ten rocznik musi się podziać , za granicę nie specjalnie chciałbym się zabierać) Bo same teoretyczne założenia kierunku mi się podobają. Ale jeżeli mam potem w szpitalu robić za włącz komputer, zmień żarówkę, pozamiataj to chyba jednak wybrałbym jakąś bardziej techniczna specjalizację na medycynie.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Ja też wiem tyle ze jest to praca przy obsłudze, audycie i eksploatacji aparatury medycznej, obsłudze systemów diagbnostycznych i terapeutycznych. Heh tyle w teorii a jak jest naprawde, tego żaden ze studentów nie wie
Duzo tez zalezy od specjalizacji. Ja biore biomateriały po tym można pracować w laboratorium przy wytwarzaniu i badaniu biomateriałów ale przyjąć ciebie mogą też do typowego laboratorium biotechnologicznego. Ważne są twoje umiejętności i doświadczenie ]
iloncia2110
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2010, o 19:55

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: iloncia2110 »

Ciekawe i konkretne forum. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział na kilka moich pytań) z góry dziękuje:)
-Progi punktowe na Politechnice Śląskiej (IBM)
-Czy są duże wymagania co do fizyki na wyżej wymienionym kierunku?


Chętnie porozmawiam na gg na ten temat:)
Proszę o pomoc)
inzynier_biomedyczny
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2010, o 13:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: inzynier_biomedyczny »

Ludzi z Politechniki Śląskiej z kierunku inżynieria biomedyczna możesz znaleźć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości