Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
Astka

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Astka »

Hej. :)
Jako, iż niewiele konkretnych informacji o tym kierunku da się wyszukać na necie, postanowiłam stworzyć bloga, gdzie będę opisywała co ważniejsze wydarzenia ze studenckiego życia na IB :) Co prawda jest on prowadzony dopiero od II roku studiów, ale mam nadzieję, że jakoś pomoże to biednym, zagubionym pierwszakom :)

Zapraszam!
[code]zzyciaib.blogspot.com[/code]
Oxygenium22

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Oxygenium22 »

Witam :)

co do inzynierii polecam artykul zrobiony na wydziale posiadającym taki kierunek :) IB to bardzo obszerny dzial a to jedynie jedna z tysiecy mozliwosci co mozna zrobic zajmujac sie tym kierunkiem :)

[code]biomedical-engineering-online.com/content/12/1/60[/code]
ibib

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: ibib »

Czy ktoś z Was wybiera się na zaoczne studia magisterskie na PolSl od najbliższego semestru ? )
TasosGreece

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: TasosGreece »

Hello,
i am planning to send an application for this master at AGH University of Science and Technology,
Have anyone any idea about the level of this master and ,afterwards, about the level of this degree?
As i read at the previous posts, the level of education is substandard, and the degree will be useless in helping you find a job in the real world
Whats your opinion ?
Ewka43

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Ewka43 »

Natomiast jeżeli chodzi o przemysł . pod kontem serwisowania sprzętu bardziej wyszkoleni są elektronicy, informatycy, natomiast pod kontem projektowania implantów - inżynierowie mechanicy i materiałowcy.

Chcę się odnieść do zdania wyżej) czyli projektowanie implantów i materiałowcy. Jeśli chcę próbować jednak iść w tym kierunku, to czy po pierwszym stopniu IB lepiej wybrać magisterkę z :
- IB na specjalności biomechanika,
- inżynierii materiałowej (specjalności: Inżynieria i technologia polimerów Metalurgia chemiczna i korozja metali)
- chemia (Chemia związków organicznych i polimerów)
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Jeżeli chcesz projektować implanty to najlepiej iść na mechanikę i budowę maszyn, ewentalnie na inżynierię materiałową. W ogóle uważam, że tutaj najlepszą bazę mają wydziały mechaniczne, bo przecież taki implant (czy urządzenie rehabilitacyjne) musi spełniać założenia wytrzymałościowe (wytrzymałość na zginanie, ściskanie, ścinanie, wyboczenie itd), kolejną ważną cechą oprócz konstrukcji są różnorodne i zaawansowane techniki wytwarzania, tak ubytkowe (frezowanie, toczenie) jak i bezubytkowe (odlewanie, galwanizowanie, anodowanie, obróbka cieplna i cieplno-chemiczna). Tego jest na prawdę dużo, a uważam, że kompleksowo pod tym kontem kształceni są mechanicy i materiałowcy. Oczywiście wszystkie te materiały muszą cechować się biozgodnością, ale w przemyśle już przetwarza się gotowe materiały Testy kontrolni biozgodności robią oczywiście biotechnolodzy)
Co do specjalności to wszystko zależy od indywidualnych upodobań i umiejętności.
Astka

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Astka »

[quote="zetsu"]Jeżeli chcesz projektować implanty to najlepiej iść na mechanikę i budowę maszyn, ewentalnie na inżynierię materiałową. W ogóle uważam, że tutaj najlepszą bazę mają wydziały mechaniczne, bo przecież taki implant (czy urządzenie rehabilitacyjne) musi spełniać założenia wytrzymałościowe (wytrzymałość na zginanie, ściskanie, ścinanie, wyboczenie itd), kolejną ważną cechą oprócz konstrukcji są różnorodne i zaawansowane techniki wytwarzania, tak ubytkowe (frezowanie, toczenie) jak i bezubytkowe (odlewanie, galwanizowanie, anodowanie, obróbka cieplna i cieplno-chemiczna). Tego jest na prawdę dużo, a uważam, że kompleksowo pod tym kontem kształceni są mechanicy i materiałowcy. Oczywiście wszystkie te materiały muszą cechować się biozgodnością, ale w przemyśle już przetwarza się gotowe materiały Testy kontrolni biozgodności robią oczywiście biotechnolodzy)
Co do specjalności to wszystko zależy od indywidualnych upodobań i umiejętności.[/quote]

Szczerze powiedziawszy, to nie wiem jak na innych uczelniach, ale na PolSl jest dość solidna baza pod implanty, są przedmioty na których uczymy się dość dużo właśnie o wytrzymałości jak i doborze materiałów i jego obróbce(na inż.), po to, żeby mieć dobry start na studiach magisterskich(już stricte ukierunkowanych na implanty) )
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Zgadzam się, przeglądałem siatki akurat na PolŚl i macie na prawdę fajne przedmioty Ale to wyjątek w Polsce
omom

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: omom »

Zdecydowanie odradzam inż. biomedyczną na Uniwersytecie Śląskim. Siatka jest źle skonstruowana (nieprzemyślana), niektóre zajęcia na odwal się"- prowadzący nieprzygotowani, czasami zajęcia w praktyce w ogóle sie nie odbywały, a w całym tym zamieszaniu prowadzący sami nie wiedzą czego mają nas uczyć. Podejrzewam, że ich bezradność wynikała również z poziomu studentów którzy zostają przyjęci. Kończąc tam studia wyjdziecie z niewielką wiedzą na temat wszytskiego a szczególnie programowania, mimo że jest to kierunek na wydziale informatyki, a najwięcej właśnie zajęć jest też związanych z tym działem. Ogólnie wydział informatyki na uś jest słaby. Wybierzcie lepszą uczelnię, najlepiej jakąś politechnikę. Studiowałem na innej uczelni i widzę różnicę. WYBIERZCIE MĄDRZE !
pozdrawiam
Gość

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Gość »

Ja jestem na PolSl, gdzie istnieje jedyny w kraju wydział IB. Mamy dwie specjalizacje na inż. albo chcemy być programistami, albo idziemy właśnie w materiały, czyli protezy, implanty itd. Na mgr. specjalizacje są jeszcze konkretniejsze, przez co każdemu polecam. Niedługo nauka będzie odbywać się głównie w jednym budynku, którego remont właśnie się kończy. Nauki dużo, ale warto. Prowadzący często sami tworzą własne projekty naukowe i zachęcają studentów do pomocy w ramach kół naukowych. Organizują nam przeróżne konferencje. Dodatkowo nawiązane są kontakty między wydziałem, a między innymi instytutem kardiochirurgii w Zabrzu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości